Asteroids lehet egy ugródeszka, hogy a fejlesztés a világegyetem

Amíg a föld lassan kúszik a Nap körüli pályájának ez idő alatt ő közeli indít mintegy 13.000 aszteroidák. Ismert, mint a Föld-közeli objektumok, ezek az aszteroidák több mint tudományos érdeklődés; ez egy igazi kincs. Erőforrások, amelyek a bennük tárolt képesek biztosítani számunkra elmondhatatlan gazdagság, a jövőben a olajmezők a kozmosz.

Az egyetlen kérdés az, hogy megéri. Néhány csoda, hogy kivitelezhetetlen, hogy ezt, úgy tűnik célszerű egy tervünk a világ számára. De akik részt vesznek a fejlődő ágazat az erőforrások kitermelése a aszteroidákat, de mondjuk sok félreértés van ezekkel a kísérletekkel.

„Ez csak természetes kérdésre, ha nem egy kicsit, amit tudni - magyarázza Chris Levikki elnöke és a főmérnök a cég fejlesztésére Planetary Resources aszteroida. - A legtöbb ember a fejezetek következtetéseket. Csak ismételni, amit tettünk a történelem során, csak egy új környezetben. "

A természeti erőforrások mindig tette számunkra, hogy bővítse a határait. Amikor az európaiak először telepedtek le Észak-Amerikában éltek le a forrásokat, amelyek ezen a földön, és ezzel megteremtette az egyik legnagyobb gazdaságok a világ. A 20. században, az olaj segített formálni, és vizsgálja felül a világban; jelentős változások, mint például ezek az erők kezdtek nagyon kevés.

„Talajkutatók mindig az első, és ez így volt a történelem során” - mondta Chad Anderson, ügyvezető igazgatója a Space Angel Network, a globális hálózat az első befektetők, akik keresik, hogy hozzáférjen a születő privát űripar.

Azok, akik most kezdenek gondolkodni a fejlesztési aszteroidákat, úgy vélik, hogy megvan a lehetőség, hogy formálják és határozzák meg a 21. században. „Az eredmények lehetnek forradalmi szempontjából az előnyök űrkutatás, és mindannyiunk számára a világon” - mondta Steve Eisenhart, felelős alelnöke a Space Foundation, a globális non-profit szervezet, amely elősegíti űrkutatással kapcsolatos kezdeményezéseket.

Az első dolog, hogy megértsék a tér termelése források az, hogy mi nem beszélünk a fejlesztési aszteroida és még a hold behajtására irányuló ezen erőforrások a Földön. „A Földön, akkor kevesebb érték,” - mondja Anderson. Nem, ez körülbelül megőrzése források az űrben, és használja őket, hogy továbbra is a feltárása a Naprendszer és azon túl.

A legfontosabb erőforrás a jövőbeli tér bányász lesz a víz. És nem ok nélkül: utazás az űrbe a mai szabványoknak felel meg a közúti utazás a világ másik felén, csak az üzemanyag lesz, hogy velük. Út az első 300 km-re Föld több energiát igényel, mint a következő 300 millió kilométer. „Ha a Föld körüli pályán, akkor már félúton olyan hely a Naprendszer”, mondja Levikki.

De ha a rakéta-üzemanyag kell előállítani helyet helyet, ezt a problémát meg lehet oldani. Amikor a víz oszlik összetevői - a hidrogén és az oxigén - kap két leggyakoribb eleme rakéta üzemanyag. Ami még érdekesebb, a víz a Naprendszer tele van. Ez a Holdon, Marson, aszteroidákat, és hogy nem néz tovább.

Asteroids különösen érdekesek a Planetary Resources. „Tudjuk, hogy van víz a aszteroidákat, mert kiderült, hogy a meteoritok estek az a Föld felszínén - mondja Levikki. - Azt még nem kell sok energiát, hogy földet. Ez könnyebb megvalósítani, mint egy utazás a Holdra. " Az ilyen földközeli kisbolygó szolgálhat földönkívüli „töltőállomás”.

Amint az emberek előadott túl a pályára a föld, a víz egyre fontosabbá válik a megélhetés és az élelmiszer-termesztés. Meg is lehet használni, hogy megvédje az űrhajósok a sugárzással szemben. Eddig a szállítás tonna víz térben ér körülbelül $ 50 milliót.

Asteroids is ad nekünk arra, hogy hozzon létre eszközöket az űrben. „Iron tele van, - mondja Levikki - csakúgy, mint a nikkel és kobalt. Technológiák felhasználásával, mint például a 3D-nyomtatás, akkor vedd fel az anyagot az aszteroida és a nyomtatási valamit, ami általában nem jár rakéták. " Eszközök, gépek, sőt házakat lehet építeni a Földön kívül, amely jelentősen csökkenti a költségeit az űrkutatás.

Természetesen a kozmosz, mint mondják, nehéz és erőforrás-kitermelés túl Föld nyilvánvalóan nem lenne egy séta a parkban. „Természetesen, vannak problémák, amelyeket meg kell oldani, de ez a történelem, a kozmosz” - mondja Eisenhart. Planetary Resources azt mondja, hogy már pénzt a fejlett technológiák, amelyek még nem is kezdett gyűjteni erőforrásokat nem a Földön.

„Fontos tudni, hogy mi fog történni - ez már történik” - mondta Levikki. A vállalat már elindított egy műhold pályára, és a következő megkeresi víz infravörös letapogató rendszer.

Persze, kitermelés aszteroidák felvet néhány jogi kérdést. Az USA-ban, a törvény elismeri, hogy bár nem a jogot, hogy saját a Hold vagy egy aszteroida, akkor a saját anyag, amely elvenni tőlük -, valamint nem rendelkezik a jogot, hogy saját az óceánban, de a hal nyerik ki belőle.

Ez azt jelenti, hogy a magánvállalatok mehet az űrbe, hogy a szükséges anyagokat, és ez teljesen legális. A jogi keret az erőforrások kitermelése térben már megkezdődött kell létrehozni. Ahol mi vezet bányászati ​​források az űrben - lehetetlen megjósolni. De támogatói úgy vélik, hogy befektetés hosszú távú jövője, mint a faj. Talán nem fogjuk látni javára kezdeményezéseik, de a leszármazottai, akik állandó az egész Naprendszerben, akkor elégedett.

Kapcsolódó cikkek