179 - A renault megane kormánykerék javítása 2

Üdvözlet, barátok!
Végül készen állok arra, hogy beszámoljon a kormánykerék javításáról.
Az elhasználódott reiki tünetei: megváltoztatta az egész felfüggesztést, de a kopogás nem ment el, és a kormánykerékben visszahúzódott a dudorok. Röviden, tehát =)

Úgy döntöttem, hogy írom ezt a bejegyzést, tk. utoljára nagyon namudohalsya hazájával, és még mindig nem psihanuv, és nem töltött 15K rubelt hat részre.
Kezdjük a mechanizmus felülvizsgálatával.
A "rake" valójában maga a rake, amely (1) fogas tengely. Erre a tengelyre csak a végeinél van csavarva a kormányrúd és a csúcs.
Ezután jön a kormánytengely (2), amely csavarja az elektromos szervokormány kardánjához.
A kormánytengely továbbítja forgómozgást a sínre (1), ami a spirális párokat és nyugszik két tűgörgős csapágyat (a), és a labda (B), amelyekre vannak speciális helyet a házban (5) a rack.
A 3. szám alatt a fotó, az úgynevezett. egy forgóváz, amely a tengely (1) bal oldali reteszelését állítja be. Tömítőgyűrűvel ellátott nyomódugattyúból áll, amelybe egy gumit viselő lapot helyeznek be. A rack-testben a kekszet egy anyacsavar segítségével vonzzák, melynek száma 6, később.
És a 4-es számon a legféltettebb persely, amihez mindenkinek van gondja. A tengely (1) nem adja el a jobb oldali ütközést.
A perselyemet a Foxis313 ​​már átépítette. amelyért köszönetet mondott neki.
Ahhoz, hogy az állványt a hüvely testébe telepítse, két méretű gumigyűrűt kell elhelyezni.

A bevezető rész, azt hiszem, ezzel befejezheti.
Ezt követően javítani fogunk.
mert állvány eltávolítjuk az autó elég nehéz (40 perc legalább), a pofa, hogy lógni, lazítás a kerekek és a segédváz, akkor van értelme, hogy azt egyszerre teljesen működőképes állapotban, és nem korlátozódhat helyett csak a hüvely. Elfelejteni legalább 80-100 ezer kilométert.

Bontási. Mi eltávolítjuk a sínt az autóból, megfogjuk egy megfelelő méretű zsilipben.
Vegyük a csavart és a Phillips csavarhúzót. Csavarja be a csavart a tengelytömítésbe (2). Egy centiméterre becsavarva a fogót vesszük, és kivesszük az olajtömítést a csavarhoz. Csavarjuk ki a csavart. Egyenítse ki az omentumot, tegye félre.
Ezután vegyük le a zárógyűrűk húzóját, és valójában eltávolítjuk a kormánytengely reteszelőgyűrűjét.

A gyűrűtartó eltávolítása.

Aztán nyomja meg a vasúti a kormány tengely egy satuba és enyhén megérinti a bunkó, hogy a test sínek kivonat a kormány tengely a csapágy.
Az 1 tengelyt kivesszük a rack-testből. Távolítsa el a 4 perselyt a rack-testből.
Csavarjuk ki a keksz dióját (6), vegyük ki a kekszet.
Minden részletet tisztán tisztítjuk.

Egy csapágy marad a rack-testben, és el kell távolítani.

A már elkészített fényképen.

Próbáltam először népszerű módon.
Vettem néhány csavart 10-13 mm-re, és megpróbáltam kopogni velük.
A csavar alakja a következő.

Megpróbálta felvenni a csapágyat, és megérinteni.
De nem itt volt. Viszont kivette az összes tűt, a tok darabjait, és maga a külső gyűrű belül maradt.
Általában fúrnom kellett a sínt a hátoldalon, és kiütötte a klipet.
Amint mondtam, mint kész.

Fúrt - kiütött.
A sínt zsírosították és bevonták hideg hegesztéssel. Az éjszakára kiszáradtak. A papírt, mindent a csapágyazáson, olyan módon kell kalapálni, hogy a hegesztés nem fagyott, ha nem szükséges.
(Azt hiszem, nem mindenki jut hozzá, ezért nem érdemel sok ijesztő, de ha igen, akkor tudod mit kell tennie.)
A csapágy így néz ki:

A talp és annak méretei.

Most végre öblítheti a rack-testet, és megfelelően tisztíthatja.
Itt az ideje kezelni a kormánytengely csapágyát.
Nem álltam ünnepségen. Az egyetlen dolog az, hogy van egy egyszeri záró gyűrű. A tengelyen a kúp alatt ül. Ie vissza nem szállítható, de különösen nem szükséges =)
Csak vágtam le egy fűrészt. Aztán kihúzta a keskeny szárú fogólapot a tengelyről, és a szemétgyűjtőbe ment, anélkül, hogy megnézné a méretet. Itt van.
A távtartón keresztül, amely a kormánytengelyt letette, megszabadult a csapágytól a kalapácstól. Miközben a vödörbe szállt, sikerült látnia a számát - 203 =

Megvettem a 203. csapágyat az NTN-től.

Óvatosan a belső köpenyen nyomja be a kormánytengelybe.
Vettem egy átmérőjű (például 15 vagy 16 mm-es) zárógyűrűt, helyeztem a tengelyre, és egyelőre félretettem.

Aztán felvettem a hüvelyt (4). Egy pár gyűrűt akasztott rajta, és a jobb oldalon levő lécek testében kedvese lett. Bőségesen elárasztotta őt a Blue 1 kék zsírral.
A tengelyt (1) a rack-test bal oldaláról vettem és savas erővel a perselybe helyeztem.
A tengely középpontja. Kiderült, hogy mindkét oldalon 26 mm-es, kiugrik a tokból.
Fogta a kormánytengelyt, kenje meg bőségesen. Helyezze a tűcsapágyat a tengely szabad végére
Ina 717 0028 00
És ha megnézzük a kormánytengely megfelelő helyzetét a sínhez viszonyítva,

a kormánytengely kb. 90 fokot az óramutató járásával ellentétes irányba billentette, majd egy kalapács segítségével szépen kalapáltotta a tengelyt a hajótestbe. Az eredeti helyzetből kiindulva, úgy, hogy a csavarvonalat tartalmazó tengely kissé megfordult és bepattant a helyére.
Itt az ideje, hogy felhívja a tengely bal oldalát (1). És ehhez szükségem van egy anyára, amellyel egy incidensem volt. Nevezetesen - a belső fej 11-es lett. A csavaranyát egy vésővel és egy gázkulccsal kellett csavarni.
Általánosságban elmondtam, hogy egy 15 csavaros csavarral és egy M8 csavarral vettem anyát. Fúrja ki az anyát a középpontban, és csavarja be a 15 anyát a csavarral az egészet hegesztve.
Továbbá szükséges volt egy élezőgépen dolgozni, amelyet az anya elfogadott ilyen módon.

Most, hogy mindent megtalálsz, amire szükséged van, meg kell gyűjtened és beállítanod a sínt.
Kibicsaklott vasúti az egyik oldalon, majd a másik, és csavaró hiányzott a hely, ahol a tengely (1) van nyomva suharom.
Aztán felhúzta a ruskát, a rugót, és meghúzta az anyát.
Tett egy rögzítő gyűrűt a kormánytengelyre, és visszahúzta a töltődobozt. (Kenje meg a tömítőanyagot, ahol a lyuk a csavarból.)
Kiigazítás.
Egyébként megfelelő és az újonnan eltávolított reiki diagnózisa.
Megfordítjuk a keksz dióját, és 180 fokkal elfordítjuk.
Csavarjuk ki a sínt jobbra - megfogjuk a tengelyt és elkezdjük húzni az oldalt a rack-testhez képest. De mivel a gyűrűs persely képes - a tengely a ragasztott helyén ül.
Most forgassa el a tengelyt balra. Ugyanezt tesszük. Itt a tengely megfelelően vonzza a crackert.
Vesszük a kormánytengelyt. Különböző irányba húzzuk, és a csapágyak újak és a tengely nem mozog.
A kormánytengelynek szorosnak kell lennie, de kézzel fonódik.
Itt van. Itt az ideje, hogy meghúzzuk a tolóerőt és felhúzzuk az autót.

Készen áll a telepítésre!

Kapcsolódó cikkek