10 Olga Koshelenko újságírók tanácsosa, újságíró - 1 1 sajtó

10 tipp az Olga Koshelenko TSN újságíró újságírói számára

10 Olga Koshelenko újságírók tanácsosa, újságíró - 1 1 sajtó

TSN újságíró Olga Koshelenko a # VNEEFIRANIVIDU címsor keretében számos ajánlást oszt meg a fiatal újságíróknak. A fő tanács az, hogy elkezdődjön. De a vágyaktól eltekintve, ismereteket, tehetséget, erudizmust és lelkiismeretre van szükség. Arról szól, hogyan kell elmenni egy újságíróhoz, és nem szabad összegyűjteni az összes lehetséges kúpot oly módon, ahogy az anyagát MMR olvasókkal osztja meg.

Talán a legfontosabb tanács a kezdőknek: indítsa el! És mégis - néhány egyszerű ajánlás, hogyan menjen ez az út, és nem gyűjt minden lehetséges kúp.

Számunkra a Média és a Természettudományi Főiskola több száz olyan fiatalhoz jön, akik álmodnak a média karrieréről. És ez meglepő - gyakran a TV-n való karrierje, nem a leghatékonyabb, ígéretes. Azon kívül, hogy képes szavakat mondani mondatokká, másrészt pedig szövegekre, van valami más.

1. Oktatás. Körülbelül 15 évvel ezelőtt az Újságírók Intézetének számomra való belépése hasonló volt ahhoz az érzéshez, hogy minden lehetséges lottójegyet leginkább nyertem ki. Az eufória nem sokkal kevesebb, mint az egykori magasabb pártiskola falán belül.

Szigorúan szólva, a falaknak semmi közük sincs: az újságírás nem szakma, hanem kézművesség. Szükséged lesz egy jó alapfokú oktatásra - a politikai tudományokra, a történelemre, a kultúrágirodalomra, a szociológiára, bármit is szeretsz - csak nem újságírásra. A bázis az egyetemen lesz, és az iskola megfelel a szétszóródásnak, mint a miénk: hat hónapon belül meg fogjuk adni a hajó alapjait, meg fogjuk tanítani, hogy a műfaj határain belül írjunk, megnézzük és beszéljünk. Ne pazarolja el az időt hiába.

10 Olga Koshelenko újságírók tanácsosa, újságíró - 1 1 sajtó

2. A tudás. Attól tartok, nem szeretem, ha egy film egy hős-újságíró: a szabály, egy felkapaszkodott a törekvés érzés, amely arra irányul, hogy bekerüljön a jelenetet, és jelentették, hogy volt valami folyik a háta mögött ... Ez mindig úgy néz ki, nagyon természetellenes, de gyakran - Ez létfontosságú. Fiatal kollégák néha őszintén hiszik, hogy a Google idején tud valamit magáról - nem feltétlenül. Találkoztam azokkal, akik nem tudják, miért kezdődött az első világháború, vagy nem figyelte a világ mozi klasszikusait. Ez fontos. Dig mély - annál szilárdabban tudják a tudás különböző területeken, annál vonzóbb lesz a homlokzat.

3. Idegen nyelv. Legalább angolul. Nos, ha a politikusaink elég angolul beszélnek, a határok nyitottak, és a legjobb források nyílt hozzáférés. Nos, ez igaz, olyan, mint egy otchenash. És igen - ez nem is az oktatás, hanem eszköz, de nagyon fontos.

4. Pszichológiai összeszerelés. Az iskola diákjaimnak gyakran félig tréfásan mondom - nem nekem, hanem a pszichoanalitikusnak. Pszichoanalitikus az előadásokban és különösen a gyakorlati órákban, bevallom, néha túl is kell lennem. Az élet igazsága az, hogy a diákok értelme és tehetsége a belső szétszerelés hullámaiban belefullad: összetett, szorító, félreérthetetlen, hogy ki vagy és miért. Ijesztő, hogy felteszek egy kérdést, nem fogadom el a hangomat, és az arcom a keretben általában őrzött. Minél jobb megérteni és elfogadni magad, annál hatékonyabban mozoghatsz a szakmában és általában az életben. Titokban - néhány diák mögötte jár iskolába - prokachatsya belülről. Itt próbálunk segíteni, közvetetten, természetesen.
Dig mély - annál szilárdabban tudják a tudás különböző területeken, annál vonzóbb lesz a homlokzat.

5. Ismerje meg a piacot. Emlékszem, hogy a második évben a hostelben volt egy kis hordozható TV. Nézd és pontosabban hallgass (a fekete-fehér kép könyörtelenül úszott), a hír olyan belső szükséglet volt, újságírók, akiket már a hangjukkal tudtam mondani. Megkülönböztettem a jót a rossztól, megkerestem a stílusomat. Az első szakaszban újságíró számára fontos. Most figyelemre méltó a televíziós hír, de időről időre megpróbálom diagnosztizálni a piacot.

7. Tehetség. És ez a tehetség a hetedik helyen? - kérdezed. Igen, a hetedik. Tény, hogy nagyon tehetséges újságírók 30 százaléka, a jó kézművesek az ár nem kevesebb, mint alkotók. De szivattyúzhatsz a belső teremtődnek. A tehetséges újságíró jó mesélő. Vegyél egy szabályt, hogy blogot tarts: írj az életről, arról, hogy mi is a kampó, amit meg szeretne osztani. Írja le az életet, hogy hallgassa, hogy érdekes lenne vitatkozni veled. A fiatalok problémája valaki más szövege, hideg, közömbös, mint a baleset helyszínéről származó protokollok.

10 Olga Koshelenko újságírók tanácsosa, újságíró - 1 1 sajtó

Kapcsolódó cikkek