48. fejezet - Hogyan lehet vámpír lány?

"Azt akarja harapni Faith Cross" - mondtam Dorinnak.

- Nem lehet - felelte, és fűszerrel megszórta a kávét. - Nem fog merni. A fiúnk nem fogja megtenni.







- Az iskolai szekrénybe futottam a barátnőjével. Azt mondta, hogy Lucius valami furcsa dolgot csinál a nyakával ... Mouth. És karcolásai vannak.

Doreen letette a poharát. Fáradt szeme elhomályosult.

Nem tudom. Nem vettem figyelembe. Fontos?

- Nem, nem különösebben. De ha igazán vicsorgott rajta ... - Doreen két ujját behajlította, ami a nyakon. - A rossz hír.

- Lucius vagy a Faithért?

- Nehéz mondani róla. Ha szárazon szar, akkor a helyén hal meg, ha nem, vámpírrá válik. Néhány lány, ezt követően, akkor sajnálja. Az ilyen döntéseket alaposan meg kell fontolni. Nem mindenki tudja elfogadni az életmódunkat. És ha a lánynak nincsenek vámpír õsei ... száz év múlva magányos lesz, nem szereti a vért, a gyötrelem kezdõdik: "Miért nem vettem feleséget egy normális emberre, miért nem születtem gyermekeket. "Az újonnan készített vámpírokról néhány gond. A kezdők folyamatosan nyafognak, az idegekre kelnek. Néhány évezredben Lucius sajnálja a rosszul megfontolt döntését, amit a szenvedély hatása alatt hoztak.

- Meg kell házasodnia, ha harapja. "A féltékenység megragadott, a fájdalom átszúrta az ínyt, és megdörzsöltem az állámat.

- Nem fáj? Kérdezte Doreen.

- Nos, ha ismeri a jeleket ... Valójában nincs mit aggódni. Nos, ha a ti hangjaid nem bántódtak ...

- Tudom - mondtam. - Elolvastam a könyvet.

- Lucius adott neked egy példányt az Élet a Halál után? - mosolygott Doreen. - Ez klasszikus!

- Igen, ez egy hasznos tankönyv - állapítottam meg. - Visszatérve Luciushoz és Faithhez ...

- Ha Lucius nagyszerűen viselkedik - és azt hiszem, ez fog történni - házasodni fognak. Nem lehet harapni egy ártatlan lányt és továbbra is úgy élni, mintha semmi sem történt volna. Tehát nem fogadják el.







Az ínyeim fájdalmasan pulzáltak.

"Nem valószínű, hogy Lucius az örökkévalóságot akarja tölteni vele ..."

Doreen megrázta a fejét, elkerülve, hogy szemmel nézzen:

- Igazad van, nem akarod.

- Mi a helyzet egy nemes cselekedettel?

"Ó, nekem ez a nemesség ... Ha Lucius úgy döntött, hogy megtöri a paktumot, nem számít, ki harap. Vasile nem fogja elviselni az engedetlenséget. Az egyik ok, amiért a vámpírok túlélték a kegyetlen igazságot. Próbálja megtörni a szerződést a klánok között - és azonnali megsemmisítésre vár.

A féltékenység félelmet keltett.

- Pusztulás, teljes és abszolút?

Tudtam, hogy Luciusot súlyosan megbüntetik, ő maga attól félt, hogy mit fognak tenni vele, de soha nem vette észre, hogy meg van merítve megsemmisíteni.

- A herceg feláldozható, amíg király lesz.

A szavak ragaszkodtak a torkomba.

- Mennyi időt fog adni Vasile, hogy végezze el a parancsot?

- Lucius élete már lóg egy szálon - ismerte el Doreen. - Vasile engedelmeskedni akar, de nem akar sokáig várni. - A bácsi egy képzeletbeli tétellel áttörte a mellkasát, aztán mintha gyertyát fújt volna.

A meleg, fahéjas illatú fahéj levegő hidegen tűnt nekem.

- Ez a helyzet? A tétek segítségével?

- Igen, a legmegbízhatóbb módon bizonyított ... - erősítette meg Doreen.

Egy kép villant a szemeim előtt: Vasile gyors ütést kapott Lucius szívében. Úgy éreztem, mintha a bebörtönzöttek számba vettek volna, és megragadtam a mellkasomat - valószínűleg, mint a vérszülöttem, mielőtt meghaltam.

- Akkor mi lesz Luciusval? - kérdeztem, és megpróbáltam elszállítani a szörnyű képet.

"Ah ... Lelke a klánhoz tartozik." Nem fog felemelkedni a mennybe, mint a közönséges halandókban. A vámpír lelke egészen más dolog. A klán megadja a klánt, és elveszi ... Nos, vagy a dühös tömeg. Doreen vállat vont. - Különben is, a pokolba kerülünk. Tehát eltűnni nem olyan rossz alternatíva.

Az az elképzelés, hogy Lucius eltűnhetett, elviselhetetlen volt. Éreztem a tehetetlenség érzését.

- Szeretettel bevallottam, beleegyezett, hogy feleségül veszi. És ő ... Elutasította a paktumot.

Dorin arca megvilágosodott.

"Tényleg szereted őt?" Őszintén?

- Ebben az esetben Luciusnak nem szabad megengedni, hogy harapja a másikikat - javasolta Doreen, és kortyolt a kávéjából. - Halálra ítélni fogja magát, ha a fogai közel kerülnek Feit nyakához.

Lucius elpusztul. Nem tudtam elképzelni egy világot nélküle ... de fogalmam sem volt, hogyan lehet megakadályozni a tragédiát.

Egész éjjel nem tudtam aludni, elhajtva azokat az érzelmeket, amelyek Lucius halálára gondoltak. A mellkas úgy tűnt, hogy átszúrja a nyírfa tétet, és a lélek hideg, üres ürességgel telt.

Ha Lucius meghal, meghalok is.




Kapcsolódó cikkek