3 lecke - hogyan kell elmondani a gyerekeknek a bankot?

Menjen együtt a gyermekével a bankba

Kérje a tanácsadót.

1. Mi a lényege a munkájának? Pontosan mit csinál itt a banknál?
2. Kérdezze meg tőle, hogy mennyit fizet a bank a betétekre vonatkozóan?
3. Milyen% banki igényel hitelkártyát egy autóért?
4. A házhoz milyen%?
5. Mi a% banki fogyasztói hitel?
6.% -kal hitelkártyával?
7. És mi is kell fizetnie a késedelmes fizetésért a kártyán, az autóért, a házért?

Mondja el a gyermeknek, hogy azonnal felveheti a válaszokat.
Amikor elhagyja a bankot, keressen egy csendes helyet, és hagyja, hogy töltse ki a táblát:

A bank az Ön kamatát fizeti meg: A banknak kamatot fizet:

Vigyázzon újra, majd kérdezze meg tőle.

1. A táblázat% -ában melyik rész nagyobb. ____

2. Adja meg a számokat:

„A bank fizetett nekem (levelet számjegyű százalékos - a kamat megtakarítási számla) százalék, ha én vagyok az évben nyitotta meg a betét, de ha veszek egy kölcsön egy autó, akkor azt meg kell fizetni (write százalékszámot kamatot a kölcsön az autót) összegének Kölcsönvettem. Kifizetem a (írni a százalékos érték a kamatot a kölcsön az autót mínusz a kamat a megtakarítási számla) több, mint amit kapnánk a betét. "

3. Amikor hazaérsz, olvasd el a gyermekkel együtt a tizedik fejezetet a "Gazdag gyermek, okos gyerek" című könyvről - "Miért megtakarítás - a helyes elvesztés?". Magyarázd el, hogy egy bizonyos összeget kell a letétbe helyezni. ez fontos szabály a pénz helyes használatához.

Bármely személynek meg kell szereznie egy takarékbetétet, és meg kell tartania egy olyan összeget, amely 6-12 hónapig elegendő ahhoz, hogy minden bevételi forrás hirtelen elvész. Ugyanakkor a banki betét nem a legjobb hely a pénz felhalmozására. Nem segítenek abban, ha gazdagodni akarsz. Nagyon jövedelmezőbb befektetési lehetőségek vannak.

4. Kérje meg a gyermeket, képzeld el, hogy:

A letéti számlán 10 000 dollár van, a bank évente 4% -ot fizeti. Mennyi pénzt kap ez az összeg 12 hónap alatt?

(10 000 x 4%) = ____ (A)

Tízezer dollárért vállalt egy kölcsönt, és évente 9% -os fizetést kell fizetnie. Mennyit fizet az évre vonatkozó kamat?

(10 000 x 9%) = ____ (B)

Mennyit kap vagy fizet az évért?

Mennyit kap vagy fizet tíz évig?

(C) x 10 év = ____ (D)

A = 400 dollár; A bank 400 dollárt fog fizetni letétként.
B = 900 dollár; akkor a banknak 900 százalékot fizet a hitelért.
C = 500 dollár veszteség (vagy - 500 dollár), 500 dollárt veszít.
D = 5 ezer dollár veszteség; tíz évig 5 ezer dollárt fizet. A betétszámláján 10 ezer dollár és 10 ezer kölcsönt kapsz, de tíz éven belül többet kell fizetned 5000 dollárért.

Először is, egy egyszerű gyakorlat. Próbálja meg felhasználni a befizetésből származó jövedelmet a fogyasztói hitelek kifizetéséhez. Ennek eredményeképpen nem fog pénzt elveszteni, de nem fog keresni, de nem kell fizetnie semmit a kölcsöntôl, mivel a kölcsönt a betéti kamattal kell fizetni. Ebben az esetben nem fogsz keresni semmit, de nem fogod elveszíteni.

Egy kicsit nehéz feladat. Vegyél 10 ezer embert, és keress valami eszközt, ami fizetni fogja a kölcsönt. Olyan befektetést kell találnia a pénzért, hogy évente 900 dollárt adjon. Más szóval, 10 ezer dollár nyereséget kap 900 dollárért, és a nyereség 9% lesz (900 osztja 10 ezerrel). Ebben a példában az eszköz pénzt fog keresni a hitel megfizetésére.

A feladatok célja.

1. mutassa meg a gyermeknek a betétek és a hitelek közötti különbséget.
2. Mutassa meg a különbséget százalékban, mennyit tud keresni a betétek és mennyit kell fizetni a hitel.
3. Mutassa be a különbséget a pénz és a beruházás felhalmozása között.

Természetesen nem kell ilyen nagy pénzt befektetni. Például kisebb összegeket fektethet be. Vagy ne fektessen semmit, csak adjon példát és magyarázza meg, hogyan kell a gyakorlatban végrehajtani.

Egyéb kapcsolódó hírek:

Kapcsolódó cikkek