55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Ciolkovszkij a 30-as évek írta: „El tudom képzelni, az első ember, hogy megtörjük a gravitációs erő és a beleolvadt bolygóközi térben. Ő az orosz. Azt a bátorságot, okos, mentes a gondatlanság. El tudom képzelni, nyissa orosz arc, egy sólyom szem”.







Gagarin. akinek jó a humora, azt mondta: „Még mindig nem értem, hogy ki vagyok: az első ember, vagy az utolsó kutya?”, és kérte, ha a kérdést: „Tudod, hogy miért kutyák után úgy döntöttek, hogy küldjön egy tiszt a kozmosz? Igen, mert a tiszti élet nagyon hasonlít egy kutya. "

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Sokan emlékeznek a híradók: ünnepélyes ülésen Gagarin a Vnukovo repülőtér és elszabadult egy string (valójában - egy harisnyakötő az orr). Hruscsov fia. Szergej, azt mondta, hogy a teljes ülés teljesen kitalált Nikita. „Mindenki azt hitte, jól hozta a Moszkva ad semmilyen díjat, a Lenin-rend például minden. És Hruscsov másképpen. Úgy vélte, hogy volt egy nagy esemény, hogy meg kell jegyezni kell. Szerint a Hruscsov terve Gagarin volt, hogy repülni Moszkva kíséretében harcosok. Minden kormány, hogy találkozzon vele a Vnukovo repülőtéren. "

Odaértünk és a rokonok. Hruscsov ragaszkodott ahhoz, hogy Anna Timofeevna anya Gagarin öltözött könnyebb és megjelent előtte mindenki formájában egyszerű kollektív gazda. Miután a jelentés Jurij odament hozzá, shabbily öltözött, csendesen várta a fordulatot, megölelte, törölgette könnyeit egy zsebkendőt, és azt mondta, gyerek hangja: „Ne sírj, mama. Nem fogok. "

Röviddel azelőtt, az első járat egy ember az űrbe német kiadó „Egon” megjelent munkája a tudós Trobsta. akik úgy gondolták, hogy hatása alatt a „kozmikus horror” űrhajós elérheti ellenőrizhetetlen pánik. Az orvosok a mi űrhajós azon tűnődött, megnyomja a gombot, egy tébolyult állapotában vészleeresztés. Ezért úgy döntöttünk, hogy a menedzsment a „Kelet” kerül teljesen automatizált. A vészhelyzet esetén jön „captcha”: elrejteni a hajó egy borítékot egy digitális kódot. Ha szükséges, húzza ki egy darabot az űrhajós, olvassa el a számot tárcsázza azt a billentyűzeten -, és így bizonyítja, hogy nem őrült, és felelősek tetteikért.

Oleg Ivanovsky. Vezető a „Vosztok” űrhajók tervezője, én voltam az utolsó kellett latni le a csapóajtót, amikor űrhajós pántos, ült a járműben. Gesztus mutatott Gagarin: emelje fel a látómező. És hajlik a fülke, azt mondta csendesen: „Yura szám - három, kettő, öt!” És ő mosolygott: „Kamanin mondtam!”

Este, miután tapasztalható gondok, tesztpilóta Mark Gallay jött Ivanovo. „Tudod - vallotta be - és ez az, hogy ez rossz, száma mondtam Yura. És égesse el. Tehát ha valamit, akkor rögtön a szeme előtt. Még aznap este, mondta. "

Minden 108 perces repülés, Gagarin jelentett az egészsége, hogy mit lát ki az ablakon. És a Földön kínált képzési rendszer, segít átalakítani a figyelmet, és elnyomja a félelmet.

Jamie D. és B. Pierce a könyvben «Gagarin. Az ember és a legenda „mondta, hogy mi történt az Egyesült Államokban után azonnal a repülést. „Abban 05:30 Washington időt a világ értesült a sikeres leszállás a Gagarin. Egy gyors hívást a riporter a floridai űrkikötő NASA és megkérdezte Amerikában lehetett utolérni az orosz. Vezetője a sajtó szolgálatában John Powers, becenevén Shorty idején szunyókált ágyában szolgáltatást. Valamint sok más tagjának NASA keményen dolgozott 16 órát egy nap, előkészítése űrhajós Alan Shepard az első járat az eszközön „Mercury”. Hívjon Shorty fogott ki őr. „Ez még semmi. - ordította a telefonba. - Mindannyian aludni, „a reggeli újság címoldalára olvasható:” az orosz küldött egy embert az űrbe !. A sajtószolgálat azt állítja: az Egyesült Államok az alvás. "

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Jurij házas volt Valentina voltak, amikor 23

Astronaut felesége, Val, nagyon szerény és félénk nő. Újságíró „Komsomolskaya Pravda” Yaroslav Golovanov mondta: „Ez nagyon kevés változott, annak ellenére mind a prémiumok, hogy lezuhanyozott Hruscsov. Miután Gagarin repülése űrbe, ő oda neki a Lenin-rend, amely még soha nem viselt, mint minden más díjakat és érmeket. Ő egy becsületes ember, mint Gagarin. Mert minden hírnév, soha nem felejtettem el, sőt, a piramis csúcsán a mérnökök és a tervezők, akik elkészítették a repülés. "







55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Lányuk diplomázott iskola egy aranyérmet. Most Elena - művészet, és Galina - Doctor Közgazdaságtudományi. Képek az archívumból a „KP”

A vezető első űrhajós Fedor Demchuk. vozivshy Valentin, emlékeztetett: „Amikor elment vásárolni, Valya mindig nőtt a végén a sorban, de a régi vásárló, akkor általában azonnal felismerhető. Aztán rögtön visszafordult, bekerülni az autó, és azt mondta: „Menjünk. Megtanultam. " Minden elmúlt, arra kérték, hogy jöjjön a számláló, de ő szerényen vissza a kocsiba, és elmentünk egy másik boltban. "

Halála után Gagarin családja nem öröklik jachtok és mérhetetlen gazdagságot volt két lakások, Star City, Moszkva, az autó „Volga” és egy sor bútor.

10 nap után a repülés Star City kellett létrehozni egy külön részlege betűk - Yura zsákok volt lehetséges. Állandó ügyelet volt, 7 alkalmazottal - néhány év múlva ők tovább, mint egy millió üzenetet.

Universal kedvence, Gagarin lett a végső hatóság, amelyhez a hétköznapi emberek lapot kér segítséget: kap egy lakást, hogy a baba a jászolban, hogy újraszámolja a nyugdíj. Sok levél volt a rabok, könyörgök nekik, hogy vizsgálja felül az ügyet. Az orosz szív, a Jura nagyon figyelmes, hogy a leveleket.

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Jura egyáltalán nem volt követelőző. Látogatása során Franciaországban, ő kapott egy sportkocsi «Matra-Bonnet Jet VS» - cserébe egy fotózásra. Auto tűnt kozmikus, különösen Moszkvában, a mi a valóság: érdemes a stop bámészkodók rajzottak körül a tömeg. Gagarin volt az igazi hírességek, de Ponty nem érdekelte: a meredek külföldi autót alapjáraton a garázsban

Fedor Demchuk mondta egy fiatal srác, hogy kap egy nagy élet az első bűncselekmény, „Gagarin mondta:” Hogyan lehet? Azt kell segíteni, mert ha menteni ezt a fickót, akkor ez lesz sokkal egyszerűbb és könnyebb. De ha ő megy a börtönbe, akkor késlelteti örökre a büntető rendszer, és soha nem lesz egy normális ember. " Megfordult, bement mindenféle bíróság erősködött.

Amikor Brezsnyev hatalomra. nem nagyon szereti a Gagarin (Hruscsov kedvenc), Yura legtöbb sajnálta, hogy elvesztette a lehetőséget, hogy titokban segítsen a sok közbenjáró, melynek áramlási még nem merült ki.

Gagarin felügyelt előállítására női űrhajósok bemegy az összes problémát. 1964 Tereshkova. Meg kell repülni az űrben, majd aki feleségül Andrian Nyikolajev. Én készül, hogy elhagyja, és volt, hogy a Kreml kórházba.

Tanulás e, Gagarin (. Szerint az emlékiratait Igor Khokhlov és a borbély barátja) ezt így fogalmazta meg: „Ezek a rozzant vezetők a Politikai Bizottság már nem tudja, hogy a gyerekek. A Kreml kórházi szülés venni 1-2 alkalommal havonta. Meg kell tenni Valentine rendszeres kórházba, ahol gyermek születik, mint a futószalagon, és ahol a szülészeti osztályon megérteni, hogy mit csinálnak, mert a tapasztalat. "

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Egy üzenet, amely már Tereshkova a szülészeti osztályon Intézet Szülészeti és Nőgyógyászati ​​talált rá a levegőben. Gagarin arra kérték, hogy telepíteni a gépet, és tegye rá Szocsiban. Az Arborétum neki vágni egy szép csokor rózsa tea - velük jött a kórházba. És kérte, hogy adja át a Wallis Flowers, azt mondta, hogy egy űrhajós egy különös véletlen született csak lányok.

Jurij éjszakája van jelölve mind a hét kontinensen. Az idei közelgő ünnepek már bejelentette az Egyesült Államok, Kanada, Brazília, Európa, Etiópia, Nigéria, Japán, Irán. Még Antarktisz! Jurij éjszakája van két pont, hogy ünnepeljük - a sarki állomás „Amundsen-Scott”, és a kutatási központ McMurdo.

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

Fidel Castro büszke volt barátsága Yura

A plénum a Központi Bizottság a KISZ 1965-ben Gagarin félre a lapokat, ami olvassa el, és elkezdett nyíltan bánni a pódiumon, hogy Moszkva nem állítják vissza a Diadalív 1812 lerombolták a templomot Krisztus a Megváltó. Komszomol főnökök zsibbadt és gyorsan elnapolta az ülést.

- Van valami mondanivalód? - Gagarin fordult docense az Air Force Academy Petrov.

Ezt megelőzően, együtt utaztak a Szentháromság-Sergius Lavra és a templom régészeti hivatal Gagarin csodálta a forradalom előtti elrendezése Krisztus a Megváltó.

- És ahol láthatjuk a templomba?

- Ez felrobbantották. „Moszkva” most van egy uszoda.

Ennek eredményeként Petrov megrovásban részesítette a párt vonal „amiért be Jurij Gagarin hagyományt.”

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,

"Tudjuk, Yura!" - mondta Gagarin, az első alkalommal látta Herman Titov. "Herman" - mutatkozott be Titov. Yuri kuncogott: „Szóval Dobj repülőgépek és szolgálják fel az író. Felhasználónév jöttem fel. Yuri Herman! "

- Kiderült, számos cikket a repülést. Minden írva rólam, és egy kicsit kényelmetlen, az általuk ábrázolt néhány szuperhős. És én, mint mindenki más, hibáznak. Megvannak a hiányosságokat. Nem szükséges, hogy idealizálja senkinek.

55 évvel ezelőtt, az ember először meghódította a kozmosz,




Kapcsolódó cikkek