Cikkek foci

Futbo L (Angol Labdarúgó «száj- el.") - egy csapatsport, amelyben a cél az, hogy a labdát az ellenfél kapuja lábak, vagy más testrészét (kivéve a kezét) bo proc eed mint az ellenfél sokszor ?. Jelenleg a legnépszerűbb és a tömegsport a világon.

Játékok, mint a modern futball, volt elég hosszú ideig a különböző emberek, de az első írásos szabályok nyúlnak vissza 1848. Labdarúgás tartják a születési dátum 1863, amikor az első Labdarúgó Szövetség szervezte és össze hasonló szabályok a modern. A történelem futball már régen megkezdődött. Például Egyiptomban és Németországban, Kínában voltak játékok, mint a foci. A legsikeresebb közülük hívták garpastum és az olaszok feltalálta. De amikor az új, modern futball, harpastum feledésbe merült. Amikor a brit jött foci, azonnal elkezdte népszerűsíteni minden országban, köztük Oroszország. Bár sok angol csapat vett részt a bajnokságban. Mintegy labdarúgó Oroszországban először említi a könyvében az egyik orvos „játszik a labdát a levegőben.”

Egyedi futball nevű játékot a játék, ami két félből áll, 45 perc. A szünet az első és a második időintervallum 15 perc, amely alatt a parancs pihenés, és a változó vége kapun.

Labdarúgás játsszák a területen a fű vagy műfüves. A játékban két csapat vesz részt: az egyes 7-11 fő. Egy személy a csapat (kapus) lehet játszani a kezét a büntetés terén a kapunál, az ő fő feladata, hogy megvédje a kaput. A többi játékosnak is a saját céljait és helyzetét a pályán. Defenders találhatók elsősorban a saját térfelén, a feladat -, hogy ellensúlyozzák a támadó játékos az ellenfél csapatának. Középpályások vannak a pálya közepén, szerepük -, hogy segítsen a védők vagy támadók, attól függően, hogy a játék helyzetet. Forwards elrendezve, előnyösen az ellenfél térfelébe, a fő feladat - pontozási célokat.

A cél -, hogy a labdát az ellenfél kapujába, hogy azt olyan sok időt, és próbálja megakadályozni a cél a saját kapujába. MATCH nyert a csapat, hogy a pontszámok összpontosítani.

Ha során a két fél csapat szerzett azonos számú gólt, hogy a rögzített vagy rajzolni, vagy a győztes észlel szerint megállapított szabályok mérkőzést. Ebben az esetben lehet, ha időt - további két alkalommal, egyenként 15 perces. Általános szabály, hogy a fő- és a hosszabbításban a mérkőzés a csapat nyújtott egy kis szünetet. Két hosszabbítás a csapat kap egy ideje, hogy átáll. Egy időben, a labdarúgás volt a szabály, hogy a győztes az a csapat, az első gólt (szabály az „arany kapu”), vagy nyer a végén minden a hosszabbítás (általában az „ezüst cél”). Abban a pillanatban, a hosszabbításban, vagy nem játszott egyáltalán, vagy játszott teljes (2 fele 15 perc). Ha nem, hogy felfedje a győztes alatt hosszabbításban, egy sor szankciók, amelyek nem részei a mérkőzés. A cél az ellenség 11 méter távolság teszi az utat öt találatot a különböző szereplők. Ha a gólok száma büntetést mindkét csapat egyenlő, akkor ököllel egy pár büntetést amíg a győztes látható lesz.

Mivel a focicsapat játék, az első helyen jelölték megértése a játékosok, a képesség, hogy közös fellépések írástudó. Fontos jelentőségű az építési taktikai játékos. A leggyakoribb taktikai rendszer a modern futball egy játék négy védők, középpályások négy és két sztrájkolók - 4-4-2. Rendszereket olyan sok, de a koncepció a rendszer maga, valamint a koncepció szerepet játékosok meglehetősen relatív. Attól függően, hogy a játékos ügyességi, feladataikat a pályán jelentősen túlmutatnak a szerepet. Így gyakran egy tervet linebacker edző, különösen a szélsőséges (és néha még a teljes maradvány) szerepét támadják. Ezzel összefüggésben a fejlesztési labdarúgó elmélet és egyetemessé játékos lett anakronisztikus néhány széles körben ismert, első kör (például a brazil támadó rendszer „dupla-ve” vagy védelmi rendszer egy szabad védekezési) és sok labdarúgás szempontjából ( „bennfentes”, „utcaseprő”, és m. N ) ..

Számos szervezet részt vesz a kontroll, kezelése és terjesztése a futball. FIFA a legfőbb található Zürich, Svájc. Szervez nemzetközi világszínvonalú versenyeket, különösen a világbajnokság. Ezután jönnek a kontinentális szervezetek és az országok, régiók és városok, és így tovább. D. Minden felelősséget vállal rendezésére vonatkozó labdarúgó-eseményeket, figyelemmel kíséri a tevékenységét a tagegyesületét, forgalmazás és promóció a labdarúgás a régióban.
[Citation]
klubok

Football Club - alapvető sejt az egész futball szerkezetét. Ő az összekötő kapocs a játékosok, a személyzet és szervezetek. Tény, hogy ez a focicsapat tagja, egyike a szervezetek, amelyek egy bizonyos infrastruktúra és a személyzet.

Versenyek a labdarúgás, mint bármely más sportban - fontos része a játéknak. A rendezvény szervezője szövetség, egyes versenyekre készült szabályozás, amely jellemzően összetételének meghatározására résztvevők a versenysorozatban, meghatározásának szabályait a győztes azonos pontok és bármilyen eltérés a szabályokat, mint például a helyettesítések számát. Versenyek vannak osztva a hazai és nemzetközi, ami viszont vannak osztva klub és válogatott.