17. lecke - nebesayt - Christian gyermekek - A gyermekek és szüleik

Hogyan imádkozzunk

Üdvözlettel: Amikor a gyerekek megérkeznek, köszönt nekik melegen. Kérdezd meg őket, ha tudják, hogyan kell imádkozni. (A gyermekek reagálni. Ha meg akarom mutatni, hogyan imádkozzunk, mondd el nekik, hogy ma megtanulják, hogyan kell imádkozni.) Akkor minden válasszon az oktatási központok.







„Vers”: Nézze meg, hogy bárki is a gyerekektől, hogy ismételje meg az „arany vers”. Ha igen, akkor lefagy a kép és a név a táblán. Hagyja, hogy a gyerekek játszanak a kártyát ismét „varrás” memorizálni a verset. Amikor a gyerekek „hímezni” próbálja beszél egy vers. A Biblia kell nyitni, ahol a vers (1 Krónika 28: 9).

AKTÍV játékot: A játék, „tudom, hogy” (lásd a 3.). Gyermekek kell már tud játszani a saját segítsége nélkül egy felnőtt. Mondd el a gyerekeknek, „Ma az osztályban megtanuljuk, hogyan kell imádkozni.”

KÖNYVEK ÉS KÉPEK: Keressük könyvek és képek a gyermekek imádkoztak. Beszéljen a gyerekeknek arról, hogy hol és mikor tudunk imádkozni. Segíts a gyerekeknek megérteni, hogy tudnak imádkozni bármikor és bárhol. Az ima - egyszerűen beszélgetés Istennel, valamint egy beszélgetés egy baráttal, vagy a szülőkkel.

Kreatív tevékenység: A gyerekek teszik ki agyagból vagy gyurmából imádkozó kéz (kezek imára). Ezek tekercs agyag (agyag) 1-1,5sm vastagsága. majd hagyjuk lenyomatai a kezüket. Ha tetszik, akkor meg kell várni néhány napot, hogy az agyag megszáradni. Ha kiderül, rossz viszont tehetnek mást. Mondd el a gyerekeknek, „Ma tanulni valamit az imáról. Megtanuljuk, hogy Jézus imádkozott, és hogyan tanított minket imádkozni barátai. "

Családi élet Amikor a gyerekek játszanak, hadd gondolni, ha imádkozni otthon. Hagyja, hogy a gyerekek főzni, „vacsora”, és látni, hogy imádkoztak étkezés előtt. Beszélj, még ha tudnak imádkozni otthon.

Istentisztelet: Énekelj egy dalt az imáról. Kérd meg a gyerekeket, hogy imádkozzanak egy rövid imát. Végezze el a következő imát: „Köszönöm, Istenem, amit hall az imáinkat. Mi is szeretünk. A Jézus nevében. Ámen. "

Jézus azt tanítja az imáról

Amikor Jézus a földön volt, gyakran ment valahova egyedül lenni és beszélgetni az apjával, az Isten. A legközelebbi barátai látták. Megkérdezték Jézust, hogy tanítsa meg őket imádkozni. Ez az, amit Jézus mondott nekik.

Amikor imádkoztok, beszél Istennel, Mennyei Atyátok. Ez az első dolog, amit meg kell emlékezni. Nem szólt egy szót sem csak meg kell hallgatnia a barátok vagy a család.

Másodszor, amikor imádkozol, biztos, hogy hála az égnek. Minden, mi Istentől származik. Nagyon jó köszönöm neki.







Harmadszor, kérje Istentől, amire szüksége van. Ne kérje, amit akar lenni, mert látták a tévében, vagy a barátokkal. De kérdezni, amire valóban szüksége van, vagy valakinek. Jézus azt mondta, hogy kér egy étkezés minden nap.

Végül Jézus azt mondta, hogy a barátai kérjük Istent, hogy bocsásson meg nekik, amikor már valamit rosszul csinált. Ő azt mondta barátainak, hogy Isten azt akarja, hogy bocsásson meg nekik, és segíti őket jobban.

Imádkozhatunk olyan helyeken, ahol találjuk magunkat csak. Azt lehet mondani, hol lehet imádkozunk? (A gyermekek reagál.) Imádkozhatunk bármikor. Meg tudja mondani, amikor imádkozunk? (A gyermekek reagál.) Mindig emlékezni, hogy amikor imádkozol, beszélsz Istennel. Ő szeret téged.

Munkafüzet :. A 7. oldalán munkafüzet 2. Kövesse az utasításokat ezen az oldalon. (Ha a gyerekek fiatalabb, akkor meg kell vágni a függönyt a számukra.)

„Van egy ötletem,” - mondta a pápa. „Ki akarná tudni az én ötletem?”

"Én vagyok!" - Andrey mondta.

"Én vagyok!" - Tanya mondta.

„Én vagyok!” - mondta anyám.

„Vau!” - Toby ugatott.

„Mindig is az egyetlen személy, aki imádkozott élelmiszer. De most megyünk imádkozni egy időben. "

„Nem tudok imádkozni,” - mondta Andrew. „Lesz nevetni velem.”

„Szeretem hallgatni a pápa imádkozni, de nem akar hallani, kérlek,” - mondta Tanya.

„Vau-vau! Wow-wow-wow! „- Toby ugatott.

„Várj egy percet,” - mondta anyám. „Néhány kisgyermekek megfelelő gondolni ima. Nem imádkozunk azért, hogy hallgatni magad. Amikor imádkozunk, mi nem tesszük ki magunkat megmutatni másoknak. "

„Ha nem Isten, már az asztalon semmi sem történt volna,” - mondta a pápa.

„Azt gondolom, hogy nem is lenne egy olyan táblázat, amely lehetett kielégíteni” - mondta Andrew.

„Mi nem is lenne otthon, a lakóhely, ha nem Isten,” - mondta Tanya.

"Woof-vau-vau!" - Toby ugatott.

„Igazad van, Toby. Akkor nem is kell rágni a csontokat, ha nem Isten! "

„Nos, akkor azt hiszem, meg kell örülni, hogy mi viszont azt mondják, hogy” Köszönöm, Istenem. "

„Mindannyian gondolni valamit, ami tudta hála Istennek. Mi mindig a végén imáinkat ezekkel a szavakkal: „Köszönöm, Istenem, erre élelmiszer”, „- Andrew javasolta.

"Nos," - mondta Tanya. „Minden rendben lesz. Isten örömmel hallja, hogy köszönöm neki minden nap. Megköszönöm Istennek, hogy valami újat minden alkalommal lesz a sor. "

„Most kezdjük megérteni, mi az ima,” - mondta anyám. „Isten örömmel hallja mindannyiunknak!”

Crafts: Minden gyermek teszi a képet: „Tudom, hogyan kell imádkozni.” Használja a mintát., 16. o Books minták. Ha a gyerekek elég nagyok, nemhogy vágja a kezét, és lehajolt azt. A fiatalabb gyermekek szüksége lesz a segítségedre. Ezt meg lehet tenni, mielőtt a leckét. Ragasszuk imádkozó kéz egy ív színes kartonból vagy papírból. A belső oldalán a kéz írási marker a gyermek számára hála Istennek (a gyerekek csináld magad, ha képesek írni.).

17. lecke - nebesayt - Christian gyermekek - A gyermekek és szüleik

END: Emlékeztesd a gyermekeket, hogy imádkozzanak minden nap. Mondja, hogy „vers” együtt. Aztán befejezte az imát.

17. lecke - nebesayt - Christian gyermekek - A gyermekek és szüleik




Kapcsolódó cikkek