48 haláleset

Az egyik beszélt nyelvek orosz, szerepel a Guinness Rekordok Könyvébe, mint a legnehezebb nyelv a világon. Emberek, akik ugyanazt a nyelvet beszélik, él déli Dagesztánban és nevezi magát: „Tabasaran”. Modern szakértők attól tartanak, hogy a nyelvi fokozatosan eltűnik, és a fiatalok tudják, hogy csak a háztartások szintjén.

Együtt a kínai inuitok és két indiai nyelvének északi részén America - Chippewa (dél-nyugati nyelvjárás az emberek Ojibwe), valamint a Haida, Tabasaran nyelv elismerten az egyik legnehezebb nyelv a világon, és mint ilyen szerepel a Guinness Rekordok Könyvébe. A komplexitás tabasaranskogo mutatja legalábbis, hogy az esetben, ha a főnév ezen a nyelven, van 48, köztük 40 helyi és igék ragozott személy által, és számos, van egy komplex rendszer az idő és a dőlésszög.

Segítség SmartNews

Alphabet tabasaranskogo nyelv először össze 1928-ban. Ez alapján a Latin. Az első könyv ezen a nyelven 1931-ben. Az első változatban az ábécé nem került aktiválásra, akkor meg csak 1933-ban, amikor az ábécé ment reform. 1938 Tabasaran ábécé, valamint ábécé más nyelveken, a Szovjetunió, hogy lefordították cirill. Később Tabasaran ábécé megreformálták, és megváltozott.

A nyelv megkülönbözteti az északi és déli nyelvjárásokban. A déli nyelvjárást alapul Tabasaran irodalmi nyelv. Írás alapul az orosz-alapú grafika.

Marina Hasanovanak, a kutató tabasaranskogo nyelv docens Tanszék Elméleti és Alkalmazott Nyelvészeti Bölcsészettudományi Kar a VRE

Az a tény, hogy a nyelv elvész Tabasaran anyanyelvűek azt is megjegyezte, a szakértők a végén a XIX.

Az északi, a nyelv, amely érintkezik kaytagskimi határozók, a déli - kyurinskimi nyugatról határos Aghul (hasonlít, ahogy azt néhány, a Tabasaranskiy, ahogy azt a másik - kyurinskim) és a keleti régióban van választva a Kaszpi-tenger melléki sávszélesség által elfoglalt török ​​törzsek. Mivel a közelsége és állandó kapcsolatok az utóbbi Tabasarans asszimilálódtak az azeri nyelvjárás és elfelejteni egy kicsit anyanyelvükön.

A "Brockhaus és Efron Encyclopedic szótár" 1890 ?? 1907

Mivel a modern földrajz Tabasarans szállás - Dél Dagesztánban, sokan, kivéve a természetes, mondjuk még Lezgin, azeri és orosz nyelven. Mindazonáltal, a tartomány még mindig lehetséges, hogy megfeleljen az emberek, akik nem értik vagy kevés megértést az orosz nyelv (ami nem feltétlenül az idősek). De általában, Orosz lehet leírni itt, mint egy nyelv interetnikus kommunikáció. Most, mielőtt nyelvészek szakértők, a feladat nem annyira megőrzése a nyelvüket a gyermekek oktatását.

Születtem Makhachkala egy multinacionális család. Apa - fél kumük felében avar, anya - tabasaranka. A szint az én nyelvemet - haza. Mint egy gyerek, anyám gyakran elvitt a falu, ott maradt sokáig, mert megtanultam a nyelvet. Bár most már oly gyakran nem kommunikálnak, mint korábban, és fokozatosan kezdenek elfelejteni, de megértem - jól értem. Sajnálom, nem tudom a nyelvüket tökéletesen, mert híres az egész világon. De remélem, hogy öt vagy hat éve, nem tudok csak beszélni, hanem a szabad írni az irodalmi nyelv Tabasaran.

48 haláleset

Között nőttem fel, Tabasarans nyelv és gyerekkorom óta ismerek. Persze, nem volt nehéz megtanulni a nyelvet, mert körül beszéltek Tabasaranskiy, ez volt a természetes környezetet. Most a városban élő, itt beszél több nyelven, de gyakran hallani az orosz beszédet, így csupán a gyermekek Tabasaran nagyon nehéz. Lehet tanítani egyszerű gyakori szavakat, mint például: „Vedd”, „adni”, „hello”, „viszlát”, de tanítani a gyermeket, hogy beszélni a nyelvet folyékonyan nehéz.

A téma az „anyanyelv” vezették be számos Dagesztánban középiskolában. A tanulmány azonban az anyanyelv, ellentétben sok más dolog, nem kötelező - tantermi képzés lefolytatott csak gépelt-csoport. De szerint a tanárok, sok múlik a szülők: sajnos előfordul, hogy úgy vélik, a tanulmány a anyanyelve nem olyan fontos, mint például a tanulmány az orosz nyelv vagy algebra. Ezek a szülők nem íratják gyerekek a tanulmány a natív nyelv, és a csoport nem éri el.

Héber dal énekelt a Virgin,

Latin verset olvasott kín,

de a szerelem, Adam elismerte Éva

A Tabasaran nyelvet.

Kapcsolódó cikkek