Fujifilm x-t1

Soha nem gondoltam volna, hogy írok egy fényképezőgépet. Úgy tűnik, hogy minden logikus: fotós vagyok, évek óta foglalkozom kamerákkal, megértek valamit róluk, miért nem beszélsz róluk egy blogban? De nem minden olyan könnyű. Számomra a kamera egy kalapács, egy eszköz, amit tudok használni, de mindez intuitív szinten van, amit nem tudok mindig szavakkal leírni. De megpróbálom ...

Fujifilm x-t1

A legfontosabb követelmény, amit a fényképezőgépre készítek, az, hogy a beállításokkal sámánizmus nélkül kell lőni. Megkapta, bekapcsolta, gyors ujjával gesztikulált, megnyomta a ravaszt, és megkapta, amit akar. Így jöttem fel a Fujifilm X-T1-vel, amit néhány napig a RENTAPHOTO-tól kaptam.

Általában a Fujifilm modelljeit sokáig követem. Szeretem a termékek megjelenését, és ez a fél siker. A kamera X-T1 szilárdan hagyta őket.

Fujifilm x-t1

Nem tettem nagy elvárásokat a kamerára. A város utazása közben vagy utazás közben megbirkózik a feladatával, de nem fogok rávenni a tűzijátékokra és a tiltakozásokra, vagy a világi krónikákra. Az eredmény nem felel meg a követelményeknek. Így az első nap csak sétálni mentem.

Fujifilm x-t1

A digitális keresőben és az LCD képernyőn lőhet. Szinte nincs különbség, de kevésbé vonzódik a képernyőre. Ez plusz

Fujifilm x-t1

A második plusz egy forgó képernyő. A kívánt szög fogása sokkal könnyebb

Fujifilm x-t1

Automatikus fehéregyensúly-üzemmódban is jól működik

Fujifilm x-t1

Fujifilm x-t1

Már sötét volt, de nem sok kellemetlenséget okozott - nagy ISO-zajoknál meglehetősen tűrhető szinten

Fujifilm x-t1

Fujifilm x-t1

Fujifilm x-t1

Nos, milyen felülvizsgálatot Stas Mikhailov nélkül

Fujifilm x-t1

Fujifilm x-t1
Fujifilm x-t1

A második nap. Ezt a családdal töltheti. Sétálok.

Fujifilm x-t1

Nem rossz, egyébként dinamikus tartomány. Az autó árnyékban van, és a háttér nem túlzottan kitett. A feldolgozás minimális, JPEG formátumban

Fujifilm x-t1

Fujifilm x-t1

Fujifilm x-t1

És újra köszönhetően a forgó LCD képernyőnek

Fujifilm x-t1

Tehát mi tetszett, és mi nem.

A rosszul kezdem - a fókuszálás sebessége természetesen nagyon elmarad azoktól a kameráktól, amelyekkel dolgozni szoktam. De ahogy mondtam, ez a fényképezőgép számomra kiváló megoldás a kellemes sétákra a városban, érdekes ábrázolások, illusztrációk keresése mellett, valamint az utazás során felszabaduló fotobankból való megtakarítás.

Az akkumulátor gyenge pontja a kompakt tükör nélkülinek. Mindazonáltal ezek a digitális szemüvegek és az LCD-képernyők saját ételt fogyasztanak, így nem több, mint egyszerre több tartalék akku megvásárlása, ha sokat tervez és gyakran lő.

Lemezjátszó LCD képernyő. Van még egy kérdés - miért nem ez még nem a professzionális kamerákon.

Megjelenés. Erről már írt fent, személyesen szeretem

Ergonómia. Annak ellenére, hogy megszoktam a Nikon D3-ot, és korábban már foglalkoztam a Canon 1D mkIII-vel, nem volt gond a fényképezőgép vezérlésében. Minden szükséges gomb és beállítás pontosan ott volt, ahol elvárják, hogy megtalálják őket :) Bár a fókuszpont kiválasztása nem tűnt nekem a legkényelmesebbnek, amit láttam.

Por-fröccsenésálló kivitel. Nem ellenőriztem, de nem hiszem, hogy hazudnak. Ez egy nagy plusz.

Innovatív valós idejű kereső, a világ legnagyobb nagyítási aránya 0,77. Nem értek semmit erről, de nagyon hűvösnek tűnik

Intervallumfelvétel, film utánzási módok és a bracketing funkciókészlete. Ez is nagyon hasznos. Bár a film utánzása még mindig amatőr. Szeretne gyönyörű fotókat - megtanulni dolgozni a Lightroom és a Photoshop segítségével, megtanulni a színkorrekció alapjait

Kapcsolódó cikkek