566 kilométer


566 kilométer

566 kilométer. Sárkány. A ruha kódszáma 8.

1. A szovjet hadseregben volt a "ruházat" fogalma, az első (szinte levetkőzve) 4. helyre (teljesen öltözött, felöltő, kalap stb.). A lexikonban is volt "egyfajta ruha № 8, amit találunk, aztán hordozunk".






2. A katona egy "formális" egyenruhára, mindennapokra és swingre támaszkodott. A mindennapi pamut, amelyet hat hónapig tartottak, helyettesíthető.

Amikor a "Sárkányra" kerültem, az előállító új pamutot adott nekem (ennek tiszteletére azonnal elküldtem a cégcsoportba, lásd az előző történetet). Régi rongyok (8 hónapos működés nem vicc) vett. Minél többet láttam az első gyapotomat.
Egy héttel a "Sárkány" megjelenése után elkezdődött a szabályozási munka száma 4, sőt, a technikai kommunikációs eszközök éves felülvizsgálata. A munka tele van, természetesen nem mindig tiszta. Elmegyek az elöljáróhoz - azt akarom, hogy helyettesítsek. Az elöljáró ássa az állományait, és ad ki valamit a méretének megfelelően. Valóban - a forma száma 8. Blúz, viszkóz szövet "üveg", sötétzöld színű. A nyakörvön nincs horog, nincsenek gombok az ujjakon (nem szörnyű, mi felhúzzuk ujjainkat), egy törekvésnél nincs "A" betű, csak "C" van hátra, a második - minden betű kivágódik. A leveleket a dibbel trükkjei mintájára vágták ki. Halifa illik a tunikájához. Megsérült a ballet tutus állapotába (először alig húzta, majd egy kicsit hordott), világos sárga színű. Nyilvánvalóan el van távolítva a valóság elveszett értelmeitől és a "nagyapám" intézkedéseitől. A világos sárga szín eléréséhez (a hadsereg elegáns tetején) egy egyszerű mosási technológiát alkalmaztak "fehérítő" oldatban.
Mindent hozzá kell tennem, hogy a lábam még nem gyógyult meg. A parancsnok parancsnoka: "csizmákban - a váláson és az ebédlőben, a többi idő alatt papucson." És akkor még egy "száz nap" a Rend elkezdése előtt. Volt még egy "szörnyű nagyapa" hagyomány a "Sárkány" századjára: "feloszlatás". Volt, amely arra szolgált hat hónap „elefánt” nagypapa is beszélve „bobony”, és a második ebben az időben - kigombolta a horog alatt, a nyak és a felső gombot, hagyja, hogy a biztonsági öv olyan mértékben, hogy alig tudott állni. És menj a rendhez. Megjegyzéseket tettek - gombolt, húzott, átmentek - kigombolták, felengedték az övet.






Most képzeljük el, a külsőm - magas, vékony (és így is maradt, annak ellenére, hogy az összes „etetés”), sötétzöld dzseki lyukak hevederek, feltűrt ujjú, galléros kigombolt, podvorotnichka nem tudja, hol a biztonsági öv. Balett-tutus, most fekete sárga "csíkos" és papucs. És itt "ez" jár. Sajnálom a fotót ott.
Egyszer, a szabályozási osztály tisztje és a "Dragon-1" művészet javítása. Vashnev hadnagy idegei nem tudták elviselni. Vashnev - egy színes alak. Ő egy nagy ember, mint egy jóindulatú medve. Jó humorérzékkel. A technikai fejlesztéshez (TZ) közeledik hozzám, és elkezdődik a következő párbeszéd:
- Elvtárs katonák, hogy nézel ki.
- Normális megjelenés, elvtárs főhadnagy.
- És mi ez a tunika, miért vállpántokon csak a "C" betűt, az "SS" csapatait vagy mi?
- Nem tudom, ilyen parancsnok adta.
- Meg kell változtatnom a pántokat.
- Az elöljáró azt mondta: "Pogon - nem"
- És milyen nadrágot visel?
- Az előadó is adta.
- És miért van megnyomva a nyakörv, a pánt az I. .. x-en?
- Az alapszabály a következőket mondja: "A munka végrehajtásakor fel kell oldani a horgot és a felső gombot, lazítsa meg a hevedert"
- És ez a "gyengített heveder".
- Igen, gyengült.
- És miért jársz papucson mindenütt, a TZ többi része kijön.
- A parancsnok megtiltotta a csizmában való sétát.
- Oké, miért nem jelentkeztél be?
- Tehát nincs elég kapu, van napi egy. (Nagyon kemény volt a filé, a darabokat levágták a lapokból.) Az előállító nem értette, hogy hová mentek a lapok?
- Hát, akkor töltsd ki a munkát.
- Ha megváltoztatom - nincs idő a munkára. Csak módosítsa az időt.
- És hol jár a mindennapi életben?
- A cégnél.
- És mit keresel ott?
- Alszom.
Egy ilyen "értelmes" párbeszéd után Vashnev intett a kezével - egy kemény ügy.
Két napig tart, elkezdett kerítéssel körüljárni az antennaterületet, megyek ugyanabban az alakban, festeni tudok. Egy festékkazetta kezében, egy szivacs. Lassan megyek, festek is. És hova kell sietni - a leszerelés messze van. Úgy nézek ki, a TZ tornácán több katona és Vasnev van. Vashnev rám mutat, mond valamit, barátságos nevetés. Aztán a srácok azt mondták nekem, hogy Vashnev rám mutat, és azt mondta: "Ha ezt a harcosot fényképezni és nyomtatni egy amerikai folyóiratban, a" Szovjet katonai fenyegetés "aláírásával.
Ez a forma a 8. számú a Sárkányon.




Kapcsolódó cikkek