Modern Pentathlon

Betakarító (futás és forgatás)
A lövést három lövedékvonalon végezzük, 5 célpont vereségével 1 perc 10 másodpercig. Sportember, hit 5 céltáblát folytatja a versenyt a versenypályán, a többiek lőnek mielőtt az idő lejár, akkor hagyja a tűzvonalban, és lépni sífutópálya. A vezetők a világ öttusa költeni záró 5 célpontot (mint a biatlon), a közepén 20-as.

vívás
A versenyző küzd minden versenyző ellen. A csaták harcban vannak a kardokon. A harc csak 1 percig tart. A győztes az, aki az első injekciót elvégezte. Ha az injekció nem következik be, akkor mindkettő vesztesnek minősül. Ha reciprok injekció történt, 0,04 másodperces különbséggel, mindkét injekciót nem számoljuk. A harc véget ér a "Halál" paranccsal.
1000 kredit jutalmazható azoknak, akik a csaták 70% -át nyerték. Minden egyes győzelem növeli vagy csökkenti ezt az összeget, így növeli vagy csökkenti a pontok számát a 930 / x elv alapján, ahol x a harcok száma.
Különböző szabálysértések esetén büntetőpontokat ítélnek oda. Fencer, aki hátat fordított az ellenségnek, 10 büntetőpontot kap, a veszélyes akciókért - 10 pontot vagy a kizárást.

úszás
200 m freestyle távolság. A sportolókat az úszók szerint osztják el korábbi értékelésük szerint. Pyatibortsy csak egy stopperrel versenyez, mivel az idő, és nem a győzelem, hitelpontokat hoz. Az idő 2 perc 30 másodperc 1000 kredit, a nőknél - 2 perc 40 másodperc. Minden másodperc tizede a határérték felett vagy alatt csökkenti vagy növeli a kreditpontok számát. Például a 2 perc 35,09 mp-es idő 950 pontot eredményez. Az idő nem kerekítve a legközelebbi tizedig. Amikor úszóversenyt tartanak, egy úszót, aki elismeri a 2 hamis indítást, vagy nem érinti a medencefalat, 40 pontot bírálnak el.

Lovaglás
A lovasok két csoportra oszthatók. A lovak elosztása tételenként történik. Az első és a kilencedik, a második, a tizedik, a harmadik és a tizenegyedik, stb. Minden versenyzőnek 20 perce van felmelegedni és megismerni a lovat.
Az útvonal 350-450 m, 12 különböző magasságú akadály. A lovasoknak az előírt időtartam függvényében kell befejeződniük.
Mindenki 1200 ponttal elindítja a versenyt, amelynek száma minden egyes szabálytalanság esetén csökken. 3 pont minden eltávolítjuk esedékes második, 30 pont - az akadály leütött, 60 - az őszi, 40 -, hogy nem engedelmeskedik a ló lovas akadályok leküzdésében. Az esés a lovas tekinthető olyan eset, amikor egy lovas és a ló egy esik egymástól. A ló bukását figyelembe veszik, amikor a ló a vállát vagy a vállát érintve megérinti a talajt.
Ha egy ló hármas meghibásodása akadályt húz, a versenyzőnek tovább kell lépnie. A verseny előtt a versenyzők gyalogosan járhatnak az útvonal mentén, hogy megismerkedjenek vele.