4. fejezet, 1. rész, ütés vagy új sport, online olvasás, regisztráció nélkül

Ezt követően két újabb UFC bajnoki címet nyert - a második és a negyedik helyen. A harmadik bajnokságon sajnos nem lett bajnok. Az elődöntőben 150 kg-os kickboxerrel kellett harcolnia. Egy izmos fekete férfi szó elviselt Royce a csatatéren, és ha nem a rács, akkor sikerült pontosan. Senki sem kételkedett abban, hogy a brazil elveszett, de egy bizonyos ponton, még mindig sikerült, hogy egy bonyolult fájdalmas tartsa az ecset és óriás megadta magát. Royce elvitte a karját a platformtól a testvéreitől. Annyira kimerült a harc, hogy nem tudott elérni a végső harcot. Ez azonban nem akadályozta meg őt, hogy újra az Oktogon a következő, negyedik, és a bajnoki találkozik a döntőben a híres Dan North, harci, kickboxer. Harcoltak körülbelül fél órát, a brazil töltött több mint 15 perc alatt a hátán, védve a szörnyű kezében Dan, és még sikerült kibújni és a lábak (!) Megfojtani amerikai.







A harcművészek rajongói számára egy sztrájkoló mondat - a brazil Jiu-Jitsu azonnal sztrájkol. Furcsa, mert ha ez jiu-jitsu, akkor Japán, és ha Brazília, akkor capoeira. Nos, ki nem ismeri a harcművészetek rendszerét, amelyet a néger rabszolgák jöttek fel, hogy megvédjék magukat a gyarmatosítók ellen. És itt - Jiu-Jitsu Brazíliából?

A legenda szerint ez a stílus alakult és fejlődött az egyik - Kaylush Gracie fia brazil diplomácia, ami viszont mutatott pár trükköt az Arsenal a jiu-jitsu, a japán apa barátja. A fiú nagyon gyors volt, és futott, hogy megvizsgálja felfedezését az utcán. Azt kell mondanom, hogy míg az utcán Rio de Janeiro voltak, mint az első sorban, ahol volt egy soha véget nem érő háború között utcai bandák. Természetesen a küzdelem közös volt. És harcok - korlátozások nélkül, gyakran halálos kimenetel. Ismét, mint legenda, mert Kaylush Gracie úgy otochil képességeiket és igazítani, hogy az utcán, hogy annak ellenére, hogy van a nehéz és különleges erő, még soha nem veszített egyetlen csatában.

Hosszú életében, 90 év múlva nagy mestere, Kailush Gracie sikerült "hangolódni" 22 fia számára, akik viszont 80 unokát adtak neki. Mindannyian alkotják a híres Gracie klánot, egy említéssel, amelyiknek a karatékista minden csík kezd elájolni fogát, mintha fogfájásból.

Szerencsés voltam. Amikor tavaly a brazil küldöttség eljött a bajnokságba, tudtam kísérni a csapatot, miközben Moszkvában voltak, és még részt vettek az egyik brazil tréningben. Ennek emlékére még mindig kék csík volt a nyakamon a fojtogatás után. Találkozásunk azonban nem volt véletlen. Szerettem volna tudni a győzelmek titkát. Nem tudom, sikerült-e vagy sem, de feltétlenül találtam valamit.

Így nézett ki Ricardo Morais edzésterve a moszkvai bajnokság előkészítése során.

Az edzővel együtt a parton egy kis kunyhóban éltek. Ott tanítottak a homokon. Hét (!) Órát naponta. Csak halat (!?) Ettek, amit elkaptak a tengerhálóban. Egyébként még Moszkvában sem állították meg edzésüket. Egyszer, este megy a szobába, hogy Renzo Gracie, éltek a hotel „Moszkva” Meghívtam egy sétát Moszkva. Beleegyezett. Megkérdeztem, mi a helyzet a többi brazilnal. Amire ezt válaszolta: "Nem tudják. Edzésre. " Képzeld el a meglepetést. "Hol tudok edzeni a szállodában? - A szobában - válaszolta Renzo. Amikor beléptünk a harcosok szobájába, szokatlan képet láttunk. Minden bútor átkerült az oldalra, tegye az egyik egy, de a matracot vívott későbbi bajnok Ricardo Morais, becenevén „Little Boy” és a második harcos Adilson Lima, becenevén „Pitbull”. (Szerencsés ezen a versenyen kevesebb. Rohant ökölbe kickboxer Vovchanchyn törött orral és küldték az ügyeletre).

A brazil Jiu-Jitsu birkózó taktikája rendkívül egyszerű. A győzelemhez minden vétel megfelelő. De leggyakrabban az ellenfelet lerobbanták és a felső pozíció elfogását használják, hogy a befojtást megtartsa. Leggyakrabban ezt a módszert használják, de ezt nem lehet "korona" -nak nevezni. Mert ők ugyanolyan sikerrel saját és knockout csapások és fájdalmas. Csak az, hogy a nyak a test legsebezhetőbb része, különösen a boxerek és a karatezők, akik egyáltalán nem ismerik az antidotumot.

A brazilok és a táplálkozás titka. Mint Renzo Gracie elmondta nekem, a nagyapám úgy gondolja, hogy bármi mást tehet, de szükségképpen külön formában. Vagyis ne keverje az ételt a lemezekre. Moszkvában azonban sok pénzt adtak a rendes tészta és csirke számára. Az étterembe, ahol ettek, ez az étel egyszerűen nem volt a menüben. És valamilyen okból nagyon fontos volt számukra.

A brazilok küzdő világában való megjelenést követően először sokan tapasztalták valódi sokkot. Úgy tűnt, hogy nem lehetett ellenszenveket felvenni a gyors, elnyelő technikáikra. Sok nyugat-szerű hasonló versenyző elkezdte különböző akadályokat felállítani a brazil jujitsu képviselői előtt, és megpróbálta beismerni őket a szőnyegen. Bizonyos mértékig az amerikai patriotizmus szerepet játszott. A legelismertebb amerikai sportolókat egymás után legyőzte a telhetetlen brazilok. De hirtelen, a horizonton megjelent ... az oroszok a "Sambo" -val. Igaz, hogy Nyugaton valamennyire "sombo" -nak mondják, mert angolul az eredeti változat úgy hangzik, mint valami piszkos átok. A Sambo birkózók voltak az egyetlenek, akik legalább ellenezni tudtak valamit a brazilok ellen. És az amerikaiak, mint mindig, nem hagytak ki egy esélyt, és összezsúfolják őket.

A szélsőséges csaták során a nagyszerű Marco Sperry, egy brazil, aki megnyerte a győzelmet a platformon, váratlanul elvesztette Igor Zinovievet, egy Szentpétervári szambisztust. Igor számára csak 8 győzelem volt. A nyolcadik "Octagon" mester a sport a sambo a Kstovo - Oleg Taktarov legyőzte Marco Huas. Igaz, a pontokon. Ugyanakkor két vezető harcoló meccsunk, az Erokhin és az Ilyukhin, a Ricardo Morais csapdájába esett. Az orosz és a brazil harcosok egyéni párbajánál 2: 2-es rajzot hoztak létre. De nem hiszem, hogy valaki ilyen számlát rendezett volna ...







A második „Oktogon” bajnoki Amerikában (ez az, amikor a gyűrű harcosok szembe, és megtudja a kapcsolatot korlátozás nélkül) legyőzte Oleg Taktarov, orosz bevándorló, aki eljött, hogy meghódítsa Hollywoodot és a bal pénz nélkül (ami teljesen természetes Hollywood). A "SAMBO - Oroszország" feliratú sportruhában nyert. Az Államok megtudták, mi a Sambo. És megrémültek ...

A végső harc 70 font harcos ellen minden esély megfojtotta 150 kilogrammos versenyző ... és hurcolták hordágyon szőnyeg, megfojtotta magát az erőfeszítést.

Az új világbajnokság az Eurázsia bajnokság logikus folytatása lesz, így nem lesz helyénvaló felidézni, mi történt ott ...

Úgy tűnik, itt az ideje, hogy énekeljen egy győztes dalt, de Oroszországban a győzelem nem zavarja senkit. Az oroszországi bajnok szerint a kiokushinkai-karate Evgeny Golovihin, az Eurázsia bajnokság résztvevője, megakadályozta, hogy megfelelően viselkedjen egy nagyon puha szőnyegen, amelyen harcok zajlottak. Ebben a lába beakadt, nem engedte, ahogy kellene, lazítani. Most a harcos visszaszerezte a vereséget, és keményen edzett, hogy méltóan visszautasítsa Mr. Ilyukhin-t. Bosszút akar venni a vereségért és Vaszilij Kudinért (görög-római birkózás). A Leonid Efremov-nal folytatott küzdelem során elszalasztotta az aljas, de a szabályok megengedték, hogy térdre fújják az állkapcsot. "Akkor nem voltam kész erre, de ezúttal minden más lesz. Én is verni fogok - közölte velem a közelmúltban. Ráadásul ilyen harcokban legalább még nem vettünk részt semmilyen boxerben. És mindenki tudja, hogy az egykori Szovjetunióban nagyon jó iskolai box. Így a csapás a csapás, mint mindig nagyszerű.

Vajon Amerika akar harcolni?

... A "nem a szabályok szerint" küzdelem most már divatossá válik. Legalább az Államokban 2 millió ember követi az Octagon eseményeit egyetlen kábeltelevízióval. Azok számára, akik elégedetlenek ezen a versenyen az ugyanabban az Amerikában, már három alternatív világbajnokság van. A világbajnokságon túl széles küzdelem volt a déli part, állam, város, utca ...

A távoli Brazíliában a harcok az utcai harcosok között vannak, ahol minden módszer megengedett. A forró Tajvanon, amely egzotikus harcosokról híres, rendszeresen tartanak napi nemzetközi harcokat. Ne lemaradnak ebben a kérdésben, és mi ... A hatalmas kiterjedésű a CIS mellett Moszkva a harc a cím: „Észak-Shaolin, Kukkiwon és Kodokanban” - ez a központ az összes harcművészet - jött és Harkov.

Az otthoni háztartási borotvák és varrógépek, mint kiderült, mindenféle harcművészet nagyon népszerű. A városban ott vannak Minamoto szamuráj klánjának védnöksége alatt, amelynek székhelye ott van. Ennek a klánnak köszönhetően került sor a "Honor of the Warrior" nemzetközi versenyre, amelyen 14 nagyon titkos harcos vett részt. (Mindez nem alacsonyabb, mint a köztársasági bajnok). A verseny döntőseit meghívták a moszkvai abszolút világbajnokságra.

... Ez a történet körülbelül húsz évvel ezelőtt kezdődött, amikor Rio de Janeiro forró utcáiban egy utcai verekedés során találkozott két japán és brazil. Nem egymás ellen harcoltak, hanem vállról vállra, és nyertek. A brazil Kailush Gracie-t Rio leghíresebb utcai harcosának tartották. Egy japán - a jujitsu mestere. Hálásak a segítségért a szamurájok a Gracie-vel közösen harcának titkaiban. Tehát ott volt a legveszélyesebb láthatatlan fegyver - a brazil Jiu-Jitsu.

Gracie később született 21 fia és 85 unokája. És megalapították azt, amit ma Gracie klánnak hívnak a világon. Módszereiket csak a város utcáin való igazi harcok alapján dolgozták ki: ha a fellépés sikeres volt, akkor jó. Készek vagyunk harcolni bárhol és bármikor. De ez a küzdelem - szabályok és korlátozások nélkül.

Moszkvában ez a hétvégén a Luzhniki Sportcsarnokban harcolni fog az abszolút világbajnok címén a harcokban szabály nélkül. És persze, Gracie nagyapám nem hagyhatta ki ezt a kifogást a harcért. Több embert küldött Oroszországba. A leghíresebb közülük Renzo Gracie - a világbajnok kéz a kézben folytatott küzdelemben - "MK" tudósítója (vagyis én) beszélhetett.

- Renzo, két arca van az arcodon. Hol szerezted őket?

- Egy - biciklivel esett, a második pedig szörfözéssel. De még mindig van egy lyuk a lábamban az orosz TT pisztolyból. Ez Rio utcai kirakodásánál van.

- Mit számít Oroszországban?

- Először is, szeretnék jobban megismerni az orosz fajta harcot - a sambo-t. Rio de Janeiróban sokszor elmentem az orosz nagykövetséghez, és megkértem, hogy adjon nekem legalább néhány információt erről a harcról, de sikertelenül. És biztosak vagyunk abban, hogy ha össze tudjuk egyesíteni a mi és a művészeted, akkor ez egy igazi robbanó keverék lesz.

Renzo Gracie edzőként érkezett Oroszországba. Két diákot hozott harcra. Még nem ismertek a harcművészetek világában, de nyilvánvalóan nem messze van. Elég, ha megnézzük az egyikük külső adatait. Folyamatos izomhurok és 205 cm-es növekedés.

A Luzhniki-i gyűrűben Amerikából és a Fülöp-szigetekről harcolnak. A srácok sem gyengeek. Ők újfajta "szabad harcot fújnak". A név valami olyasmit jelent, mint a "megszakítás nélküli mozgalom". Kickbox. A filippínó egzotikus dolgokat hozott Moszkvába. Ahogy ő maga is elmondta, a standokban sok a harc a stílusában, és a pultban egy "cockfight" -ként hasonlít.

Emlékszel, kinek Bald munkásja helyezte a helyét?

„Én nyugodt és várja a szárnyak ...” - mondta a kétméteres óriás, egy sajtótájékoztatón az alkalomból a harcok befejezése szabályok nélkül az abszolút világbajnokságot.

... A bajnokság döntője valójában párhuzam volt két szörny között. Combat sambist Michael Iluhin körülbelül 100 kg (klub "Wolf Khan") és a brazil Ricardo dzhiutdzhist Morais, 115 kg, becenevén "Baby" (Gracie klán) volt méltó egymást.

Birkózás. Hosszú és kemény. Minden lehetséges. A kezek meg vannak kötve és a fej megy dolgozni. Michael néhány perc alatt a brazil arcát egy véres pépbe fordítja. Úgy tűnik, hogy a győzelem már a zsebében van. És ebben a pillanatban Michael egy taktikai hibát követ el. Elkezdi sztrájkolni, befejezve az ellenséget. De ... Ricardo szörnyű kitartása és hosszú, erős fegyverei nem engedik Mikhailnek koncentrált döntő csapást.

Szergej Tsiklauri, a játékvezető a gyűrűben: "A helyzet nagyon nehéz volt. Mindketten nyomtak a szemünk ellen, és Michael-et nem kellett megverni. Elkezdett sztrájkolni és fáradt volt.

Igen, Michael megragadta a szemét. Néha még úgy tűnt, hogy tragikus ... Ricardo elfogta az ellenfél sarkát, és rávette. Ilyukhin hátán feküdt. Ricardo nem hagyta ki az esélyét. Az öklei szó szerint a szambisztot egy szőnyegen hordták. A befojtott vétel befejezte az ügyet.

Renzo Gracie, a brazil katona edzője: "A Combat Sambo egy igazi fegyver. Örülünk, hogy sikerült megismerkednünk az igazi ellenfelekkel. Ebben a harcban mindent a sport boldogsága határozott meg. Imádom Ilyukhin bátorságát. "

Volk-Khan, edző Ilyukhin: "Ez a fickó nagyon fájdalmas volt ma. De ő őszintén harcolt.

Egy kicsit a bajnokról. 28 éves. 18 éves koráig testépítéssel foglalkozott, és az utcán harcolt. 18 év után komoly sportot vettem fel, de csak másfél évvel ezelőtt a Gracie-klán tenyésztői észrevették. Ez idő alatt Ricardo éles előrelépést tett.

A bajnokság általános szintjéről. A harcokon részt vevő japán újságírók szerint a harcosok nagyon ritkák egy gyűrűben. Tehát ez egy nagy esemény volt a harcművészetek világában.

Tévedés lenne, ha nem beszélnék más harcosokról - a résztvevőkről: Nikolai Malkvist - a svédek edzője, harc a sambo ellen. Miután a harcosok megtagadták az előadást (csak félt), belépett a gyűrűbe, és harcolt a karate rustam Talibov ellen. Elvesztettem, de büszkeségemért kaptam. Brazil Adilson Lima egy párbaj a világbajnok kick-box Igor Vovchanchin agyrázkódás és a törött orr porc. Orvosi segítséget nyújtott a karja alatt a gyűrűből, és ismét kiment a harc folytatásához. Ahhoz, hogy részt vegyenek a harcokban harcosok Moszkvába érkezett Üzbegisztánból, hogy megmutassák a stílus „Turon”, Moldáviából - a harc a hegymászók Ukrajna - style „Oroszország”.

A következő bajnokságot három hónapon belül tartják. Ezúttal harcosainknak szent céljuk van. Tegye vissza a bajnoki övezetet Oroszországba.




Kapcsolódó cikkek