Zenith Basel

Az első meccs, amelyet Svájcban tartottak és magabiztos győzelmet ért véget a hazai csapatban, azt mutatta, hogy az orosz csapatnak gyenge pontja van, és több mint elég. Ugyanakkor a svájci védelmi és támadások szervezett játékai azt mondhatják, hogy az első meccs után az előnyük megérdemelt és nem szenzációs. Egyetértek, olyan mérkőzések, amelyekben a de jure gyengébb csapat méltán haladja meg a de jure erősebb, fokozott érdeklődést okoz.

Formálisan, a szükséges azonnal visszanyerje két kihagyott az első cél az volt, hogy megfeleljen hajsza orosz csapat előre az első percben. Másrészt, természetesen, sok rajongó még mindig emlékszem, hogyan kell játszani „Basel” a második utolsó fordulóban a játék „Dnipro”. Emlékezzünk, hogy az első mérkőzés a svájci is nyert 2: 0, és az úton képesek voltak nem csak, hogy megvédje az az előnye, hanem a pontszám. Mint az jól ismert, miután az előnyei a kényelmes otthon gól az úton, tényleg ez lesz halálos. Ennek alapján a szentpétervári csoport jogosan lehet félnek a támadó vonal a svájci, ahol az első mérkőzés nagyon fényesen csillogó csillag az egyiptomi Salah, zaterzal teljes védelmi vonalat, és Neto különösen (felidézni St. Petersburg védő nem csak kimaradt Salah, hanem szabálytalanságot követ rá, piros kártyát és törlést kapott).

A kezdési perceket bizalmassá tették a jelentéstételi mérkőzés "Zenith" valószínű játékélményeiről. De még annak ellenére is, hogy a Petrograderek játékban és területi előnyben részesítették, míg az első percekben a veszélyes pillanatok nem jutottak el. Ugyanakkor a "Basel" játékosai nem vesztegették az idejüket, és számos éles ellentámadást tartottak. Először Streller lehet a sokkos helyzetben, de bejutott a helyszínre, majd Stocker 20 méterrel megverte a mérőket, de a labda a kapu keresztléc felett repült.

A 15. percben két érdekes esemény történt egyszerre. Először a Hulk harcolt a labdának, miután a gömb Denisov-nak visszavágott, aki úgy döntött, hogy az ellenfél büntetőterületébe esik. A bíró úgy vélte, hogy a bukás az orosz kezdeményezésére történt, ezért a büntetést nem nevezték ki. Ugyanebben az epizódban Kerzhakov kapta a kezét Stocker arcán, aztán a svájci csapat játékosát kénytelen volt elhagyni a mezőnyből, és elhagyta Fabian Fry-t.

Ami a játék mintát, majd harminc percen úgy tűnt, hogy a „Basel”, mint az előző fordulóban, képes lesz megvédeni a hazai előny, mert minden támadás pétervári szervezett védelem pihent a svájci. Azonban a végén fél óra a játék, „Zenith” sikerült eltalálni a kaput riválisai. Egy szöglet után Lombertsu sikerült csempészni a labdát a távoli post, de leselkedik ott Witsel könnyedén irányította a hálóba szférában. Ő szerezte a labdát, mintha pétervári adta szárnyait - „Zenith” képes volt eltölteni néhány veszélyes támadást, de a végső szakaszban hiányzott a pontosság.

A támadások lelkesedtek, az orosz csapat játékosai fizetni tudtak, de Fry, aki a "második emeleten" beavatkozás nélkül ütközött, elküldte a labdát a kapus kezébe. A házigazdák aktivitása arra vezetett, hogy a 41. percben Diaznak nem kellett szabályokkal leállnia a Vitselt, amelyért a "Basel" játékos méltó módon "sárga lapot" kapott. Ez úgy tűnik, egy rendes epizód minden meccsre, itt nem vezet egyszerűen, öt perccel később a Diaz-nak bemutatott kártya színe megváltozott. Ezúttal ugrott Alvesh lábaiba, így a csapata kisebbségben maradt.

A második félidőben, ahogy láttam, a játékban lévő gazdák előnye csak növelni tudta a játékot, és az ellenfél játékosai piros kártyát kevertek. Ennek ellenére az első veszélyes pillanatot a vendégek hozták létre. El Nenni Salah átjárása után Malafeevrel rendezkedett, de nem tudta megverni. Csak 55 perccel a játék után, a "Zenith" ismét sikerült alaposan megragadni a kezdeményezést. Sajnálatos módon Anyukov, Khalk és Kerzhakov ütései nem voltak elég pontossággal, ezért a pontszám az eredménytáblán változatlan maradt.

Minél közelebb volt a meccs végéhez, annál nyilvánvalóbbá vált, hogy a Zenit nem tudná elérni a kívánt eredményt anélkül, hogy hibát vinnének az ellenfél részéről vagy saját rendkívüli akcióikból. És ha az első hiánya a svájci érdeme, akkor a második hiánya a Petrograderekben egyértelmű hiba, amelyet soha nem sikerült megoldani az első mérkőzés után. A 75. percben azonban a svájci hibát követett el a védekezésben, így Danny 3-ról három méterre sújtott, de a portugálok elindították a labdát a Szentpétervár éjszakai égbolton.

Hét perccel később a Petrograderek rendkívüli módon játszottak. Shirokov nagyon eredetileg elvette a labdát Bystrov büntetőjébe, akinek csapása a messzire esett! Úgy tűnt, hogy a "Zenith" közeledik a riválishoz, és szinte valósággá vált. A 84. percben Pak ahelyett, hogy a labda megérinti a Bystrov lábát saját büntetőterületén, és a bíró a 11 méteres jelre mutatott. A "Petrovszkij" nézői tartották a levegőt, és készek voltak győzelemre győzni, legalábbis túlórára készülve, de Shirokov szinte a középpontba esett, ami lehetővé tette Sommernek, hogy taszítsa el a csapást. Őszintén szólva, ebben a csúszás sokkal több "érdem" Szentpétervár, amely már behatolt sokkal érdekesebb.

Spalletti őszintén szólva all-int játszott, Bukhárov helyett Witssel helyett kompenzált időben, de ez nem hozott eredményt. A svájci még a "Petrovsky" sípja alatt is képes volt ellenőrizni a labdát a játék utolsó másodpercében. Mindazonáltal érdemes őket megadni - a játékszervezés a játéktér minden részén, amely a negyedik döntőbe juttatta őket, és ez a kilépés jól érdemesnek tűnik. A Pitertznek sok problémát kell megoldania a csapatban, és valószínűleg döntésük a szokásos módon kezdődik - a fejből, vagyis a vezetőedző váltásával.