220 volt az autóban egy motoros probléma oldalán

220 volt az autóban

A következő utazás előtt az ötlet 220 voltos volt az autóban, hogy TV-t nézzen a sátorban vagy kifinomultabb célokra, például egy hajszárítót, forrasztópáét, egy curling vasat vagy egy kazánt. Van egy ötlet, lesz egy megtestesítő :)

Az ötlet az, hogy megvásárol egy szünetmentes tápegységet (szünetmentes tápegység vagy UPS UPS), és csatlakoztassa azt egy autó akkumulátorhoz. A megvásárláshoz szükség van a halott akkumulátorokról - az emberek csak egy nem árusítanak. Vettem magam egy régi ritkaságot a halhatatlan cég APC (amerikai hatalom átalakítás) valamit 200 rubel.

A forrás ereje 700 wattra volt korlátozva. pontosabban a fedélen íródott, valójában a faroknál finoman írt: 220-240v, 2,3A, ami 220 * 2.3 = 506 watt volt. Ez azt jelenti, hogy a forráshoz csak olyan fogyasztókat lehetett csatlakozni, amelyek nem haladták meg ezt a teljesítményt. Ellenkező esetben a forrás felgyújtotta a túlterhelt lámpát és kiment. A két kilowattos hajszárítótól fel kellett adnia és egy útszárítót kellett venni, amely a "gyenge" üzemmódban csak az 500W-ot fogyasztotta. A forrasztópálca csak "25" -ot fogyasztott, a 100 W-os curling vasalót és a kazánt 200-at. A TV úgy döntött, hogy nem veszi, mert Nagyon nagy, és valóban TV-t néz a természetfelvételen. Bár a TV csak 300W-ot fogyaszt. Kicsi, valószínűleg még kevésbé.

Ellenőrizni, hogy mindez hogyan működik a felsők között - itt az ideje, hogy véglegesítsük a forrást. Először kinyitottam az akkumulátort (ez volt a reteszeken), és kinyitottam két hatvoltos elemet. Csak azok, akik meghaltak. Ezt követõen forrasztottam a következtetésekre, ahol a drótok egy és fél méter vastagságú dróthosszúsághoz kapcsolódtak (vörösrézbe sodrott 2,5 mm vastag szigetelést vettem). A másik végéig az autó akkumulátorához való csatlakozás. A vezetékek jobbak a többszínű (kék és piros) bevitelére, hogy ne zavarják össze a polaritást.

Nos, elvben ez minden. Az akkumulátort csatlakoztatjuk, nyomjuk meg a gombot és 220 volt. A kényelem érdekében készítettem egy rozettát, és megcsavartam a hoppal. By the way, hogy az oops ne súrlódjon - a hang forrását meg lehet keményíteni egy csavarhúzóval vagy (jobb) rágógumival lezárva (hogy ne felejtse el kikapcsolni)

De egy kicsit tovább mentem:
Először is, láttam a forrás alját (ahol az elemeket tárolták), és befordította az oldalfalakat. A hátlap is félig fűrészelt, felesleges kimeneteket szed. Az ügy kétszer kompaktabb lett. Lehetséges továbbmenni, de akkor valahol lámpát kellene venni, és a bekapcsológombot (és én túl lusta vagyok). A csatlakozó vezetékek az akkumulátor van helyezve egy erős kapcsoló (én vettem egy 75 aper). A készülék maga a fülke alatt található a panel vagy a csomagtartó alatt (akkor ki kell húzni és fel kell húzni a vezetékeket). Az aljzat megmaradt a házon, de volt egy további (leválasztható) vezeték a csatlakozóaljzatokhoz. Igen, igen! Amikor csatlakoztatja a készüléket a konnektorhoz, akkor feltölti az autós akkumulátort. Igaz, a töltőáram kicsi, és teljes töltés esetén nagyon hosszú ideig tart (valószínűleg néhány nap). Maga a huzal önmagában is szállítható (az elülső panel van kényelmes rögzítőkkel, és még a lerövidítés után elég a térben)

Íme néhány képlet a számításokhoz (nem fogom következtetni, ki kell kitalálnia). nravda-én magam nem használtam őket, és mindent megtettek, nagyszerű tartalékkal :)

1. Maximális áramfelvétel:
Imax = Pmax / 8,4
ahol: Pmax a forrás legnagyobb teljesítménye (W), Imax az akkumulátor maximális fogyasztása (A). Ha van biztosíték vagy zománcozó, akkor jobb, ha 10% -os margót kap

2. A rézvezeték vastagsága (átmérője) az akkumulátorhoz való csatlakoztatáskor (legfeljebb 17 A / mm2 sebességgel):
F = SQRT (Pmax / 448,4)
ahol az SQRT a négyzetgyökére utal. Az eredmény milliméter. Bármely margóval vagy anélkül is megteheti.

3. Az akkumulátor teljes kiürítésének ideje (óra):
T = 8,4 * A / P
ahol A a kapacitása az akkumulátor Ampere-óra (Anglic: "Ah"), P a hatalom a kapcsolt fogyasztó (W). Az akkumulátort akkor kapja meg - ne töltse teljesen, csak a fele. Ie Ideje, hogy félig lecsökkentse.

Kapcsolódó cikkek