3 Fő történetek dmitri babáról

Anatolij Alyabyev, kétszeres olimpiai bajnok

Dmitry Kucherov, személyi edző, Malyshko

"Hallottam valakinek meséit, mintha a srác éhes volna - nem, nem érte el ezt a szintet"

Dima egy hetet töltött az első edzőn Sosnovy Borban, majd azonnal elkezdett edzés - Olaszországban, 18 napig. Aztán váratlanul katonai versenyeket kért a "Dynamo" vonalon - nem fogom pontosan meghatározni, hogy ki pontosan, hogy ne sértse meg az embereket.

Ellene ellenkeztem, mert egy embernek időt kell kapnia a rehabilitációra. Legalább fél évig. Az orvosok azt mondták, hogy legalább két hónapot kell várnia, majd új diagnózist kell készítenie. De Dima végül diagnózis nélkül futott.

A biatlonból való távozásáról. Úgy tűnt, négy évvel ezelőtt történt. Dima - felnőtt ember, stabilitást akart. Meg kellett adnunk magunkat. Hallott valakinek meséiről, mintha a srác éhes volna - nem, ez nem érte el. Az ügy rendezésének szokásos módja: ha komolyan vagy, komolyan kell pénzt keresnie.

Még mindig valahogy Dima balesetet szenvedett. Tisztán elvitték, nem volt vezetői élmény, egy kicsit hiányzott a turnén. Rendben van, csak elrontotta az autót - visszaállította.

Az első edző nyolc éve óta van - Parfenov Jurij. Most egy párban dolgozunk - nem osztunk sem babérkat, sem pénzt. Én Dima felvette, amikor elhagyta a fiúkat, a harmadik lett a spartakiada iskolásokban Saranskban. Anton Shipulin nyert, akkor véleményem szerint Vasziljev volt második, és harmadik - Dima. Ez az 1987-es év születése, a srácok már láthatók.

"Egy másik Dima valahogy balesetbe került"

A Dima megkülönböztette a nagyon erős karaktert. Amikor azt mondták neki, hogy problémás lesz a futás, láttam a szemét. Megdöbbent, hogy elhagyták a kedvenc üzletét, amelyet szeretett volna szentelni. Semmi, túlélte, most már könnyebb: tudta, mit csinál és hova megy. Szeretném a Dima-t a legjobbat. A legfontosabb dolog - az egészség. És a rajongók -, hogy beteg volt.

És köszönetet mondok Anatoly Alyabyevnek - sokat segített nekünk. Általában sokan segítettek: Ivan Zhetenev, anya Natalia Nikolaevna. Alexander Kuznetsov - a ShVSM igazgatóhelyettese, aki pénzügyi problémákat szenvedett a sportban. Több beszélgetést tartottak vele, azt mondják, várnunk kell, kitartunk. És megemlítem edzők - felnőttek és fiatalok, valamint személyesen Valery Polkhovsky.

Dmitrij Vasiliev, kétszeres olimpiai bajnok

- Dima - szilárd pozitív! Egy ilyen vidám, vidám embert hosszú ideig nem láttak. Amikor az edzők a reléverseny utolsó szakaszára bízták, kicsit féltem. A lépés minden értelemben rendkívüli és kockázatos. A srác könnyedén "lerombol" lelkileg. Az előző este beszéltünk vele: természetesen aggódott, de minden lehetséges módon elrejtette. Csak azt mondta: "Minden rendben van, készen."

A Dima fő jellemzője - megfelelően reagál a körülötte lévő világra. Sok sportoló még mindig túl zárt, a biatlonra összpontosítva. És Dima, szerencsére, nem ilyen. Ő valójában, miközben gyönyörködni kezdett. A fej nem volt eltömődött a pénzzel, a szerződésekkel.

- Engedje meg először Dima-nak a kényelmet. Meg kell húzni egy kicsit "

Minden tulajdonság vele - sebesség, magabiztos lövés. Csak a tapasztalatom hiányzott. És most bizalommal jutott, Bo, Swensen, Fourcade közelébe nézett, és rájött: egyszerű fiúk!

Ebben az évben Dima Nikolai Knyazevrel a "B" csapatban képzett, tavaly Andrei Padinnal az ifjúsági csapatban. Személyi edző nagyon érzékeny - Dmitrij Kucherov. Az, amelyet Michael Kochkina nevelt fel.

Nagyon meg vagyok győződve arról, hogy Dima átadja a dicsőség minden tesztjét. Csak ő, természetesen, most húzza kevesebbet. Először is kényelmesebb legyen, a dobogóra szólal meg. És akkor érezni fogja magát. Nem, nem, nem csillag. Csak egy nagyszerű biatész!

Kapcsolódó cikkek