242 ayun származik Litvániából - a határok nélküli leszállásról

Ne ítélj szigorúan, testvérek, de az én szempontból minden történt, ahogyan ez a memória megosztotta.

242 ayun származik Litvániából - a határok nélküli leszállásról

Miután az érettségi iskola elvégzése után több Fergans is elmentünk a 242. UC szolgálatába. Köztük volt Szergej Pavluschenko (RF Volgograd), Roman Vanchugov (RF Krasznodar régió), Alexander Boldychev (Fehéroroszország Gomel) és tiéd igazán (Kazahsztán Arkalyk). Me és Ensign Vanchugov a hadosztály parancsnokságát küldte el a 30. ezredbe, melynek parancsnoka Chabanenko alezredes volt. Hamarosan a "sapka" került át, hogy szolgálja otthon - Ukrajna.







Különösen közeliek lettünk az Igor Satalov barátjává, ráadásul az életkor szerint kis eltérések voltak - 7 év, voltak közös érdekek is. Később Igor és én a szomszédos RMO és Igor Chernov (ma Németországban élő) zászlóval Artur Levin csatlakozott hozzájuk. Arthur a kutyák és a kalandok lelkes szeretője. Sajnos a sors tragikus. Már két éve van velünk ...

Gyakran eltűnt egy hintaszék és egy sport rekeszében cégünk, vágtunk - „a rukopashku” mindenkinek ... Hogy őszinte legyek, és szeretett ülni a kocsmában - „pince Muller,” pincéjében található a szálloda „Dome”. Biztos vagyok benne, sok a tisztek és a tiszthelyettesek a Képzési Központ, valamint nem csak ez, meg kell emlékezni a szép étterem! Itt az csapatok visszavonását a balti államok, a találkozó „nem köti”, sőt ezred felettesei ülhetnek egy friss sört, és megfigyeljük az alárendelt etikett beszélni vele sürgető kérdésekkel. Néha azonban, ez a beszélgetés válhat egy fűtött érv az olasz gesztusok, durva kölcsönös nyilatkozatok és még fenyegetések, de ez nagyon ritkán fordul elő.

Ezzel intézmény specifikusan kötődnek nekem két emlékezetes esemény - egy infúziós az új csapat, és a találkozó 20. születésnapját, ami követte folytatása a lakoma már az én szállodai szobában „Dome”, mert itt éltek. Ahhoz, hogy a vidám társaság csatlakozott két tengerészgyalogost, aki eljött a távol-keleti kiválasztására pótolva a egységek és még a helyettes ezred parancsnoka fegyverzet - Colonel N.Fedoreev - a legendás bácsi Kolja meglátogatott sok „forró pontok”, beleértve a távoli az egykor hatalmas birodalom fölött. Miután sok mondott köszöntőt, Uncle Kolya (minden úgynevezett), ezekkel a szavakkal: „És tudod, mint mi ...... Afrikában fojtott?” - akár viccből, akár valami becsapott, megpróbálta elkapni a torok, majd azonnal "elment" a szekrénybe, amelynek ajtói (nyomás alatt) belül nyitottak ...

Reggel a parancsnok megmutatta nekem az elkényeztetett bútorok számláját, és súlyosan megzavarta, azzal fenyegetve, hogy beszámol az eseményről a parancsra (nincs kilakoltatás). És az egyik tengerészgyalogos Alma-Ata-ból származott. Szükség van az egész Unióra - a feltöltésért ... Ezután kissé furcsának tűnt számomra, de mivel a 242. Légiközlekedési Központban a képzés általánossága és minősége miatt ma is érthető.

Így például nyíltan kijelentettek nekünk, mondván: "meg fogjuk akadályozni az összes vasútvonalat és utakat. Ahogy jöttek itt a 40. évben az erdőkben és a mocsarakban, és visszaküldték, minden fegyvert és felszerelést dobtak. " És az egyik állami épületben (Vilniusban tűnik) egy plakátot, amelyen az "orosz, hogyan fogsz elhagyni" feliratot, a közelben lógtak, és elég volt a hasonló "pisules". Marines a 7. gárda Airborne Division (Kaunas) éjszakai festék tartály (3NPF) alatti plakát írt egy tisztességes választ: „Mielőtt Minsk gyalog, és vissza - a tankok!”. A "baráti" Litvánia hatóságai villámgyorsan reagáltak - a feliratok többségét törölték vagy megkenették, és a plakátot eltávolították. Erről nekem, amikor Nara kollégáimmal tér vissza, tehát ha valaki tud részletesebb tényeket az incidensről, én is örömmel ismerem őket.

Abban az időben volt egy politikai harc a tetején az egykor testvéri köztársaságok Litvánia - „döfés” mindegy Vytautas Landsbergis egykori kommunista, többé-kevésbé mély benyomást tett az orosz hadsereg, Mr. Algirdas Brazauskas. Hamarosan elnyerte az Algirdas-t, amit valójában vártunk.

Egyenként a városba szigorúan tilos volt kimenni, mert A támadások előfordulása az orosz katonáknál nőtt. Mi egy barát Krasznojarszk maguk majdnem áldozata lett a csoport felfegyverzett láncok és nunchukot nacionalisták Jonava (12 km-re Rukla). Szovjet képzés egy idős taxis, litván a saját felelősségére felvette velünk (fizetett egy törött jelzőlámpa a „zhigulenka”), amikor mi voltunk készen áll a végső csata ... A lámpás fizettünk neki, de azon az éjszakán, részeg elég.

Visszatérve a piszkos politika a téma, az elállási szeretnék tisztelegni a tisztek, tiszthelyettesek és katonák napokig „vesszen” a szállítmányt, majd rakodóeszközök (nem mindig tud mozogni a saját) és az ingatlan 242 TC.

A rakodás véget ért, de a flottánk grillezője nem jelentkezett, mintha nem akart velünk menni Omskba, és ragaszkodott ahhoz a lehetőséghez, hogy minden lehetséges módon megmaradjon. De mint te tudod, nem dobják le csapataikat! Mi húzta a laktanya ablakon vastag kötelet, nyakkendő a rács és többször meghúzta BMDeshkoy - végül csendült erősen és hangosan ... összeomlott darabokra különböző táblák impregnált öntött natív egység. Minden, Basta! A cég helyét teljesen üresen hagyta.

Ugyanazon a napon (aki képes volt) összegyűjtötte a "Muller pincében", megbeszélve a közelgő utazást és a szolgáltatás további kilátásait. A megelőző napon kártérítést kaptunk az elveszett lakásért (nem mi, de még mindig), a fizetést és valami más pénzt. Az összeg nagyon jól alakult - 90 ezer rubel. "Dome" egész éjjel buzgált, mint egy kaptár. A többi ezred (226. és 285.) már alapvetően csökken Omsk új helyére, úgy tűnik, hogy néhány külön egység maradt. Az ezredünk képviselői részben eltűntek Omszkra, hogy előkészítsék a megállapodásokat és megfeleljenek a fő irányvonalnak.

A "pincében" reggelig ültünk. Itt találkoztam egy századparancsnok, „Iron Wolf” (így nevezik magukat litván katonák jöttek hozzánk hely), aki igyekezett rábeszélni, hogy maradjon, rajz nekem nagy kilátások és lehetőségek. Nem tudta, hogy a Komsomol ejtőernyősök nem harc nélkül esnek vissza, és még inkább nem fognak magukra rabni. Egyszóval, az elutasítás barátságos megjegyzésén, de a fejfedő elrendezésére vonatkozó jelet cserélve egyszerre és mindenkorra elváltak. Megjegyzem, nagyon meglepődtem, amikor a "műszakunk" vállpántjain lévő csillagok helyett rhombákat és háromszögeket láttam, egyfajta "alvó" a háború előtti időkben. A kupak varrása, amelyet cserébe kaptam, szintén úgy nézett ki, mint a Hitler rendőreit. Az anyag minősége és a szabás szintén sok kívánnivalót hagyott maga után. Az évek során arra a következtetésre jutottam, hogy mindezt inkább a fiatal szuverén Litvánia nagyra törő vágyának tulajdonítaná, hogy radikálisan önmagát kifejezze, elutasítva mindent a szovjet "megszállás" rendszertől.







Viselése az ellenség sapkát és sötét, széles ablakokkal szemüveg, hagytam kora reggel a „toborzó központja,” érzés nem Stirlitz, de szinte Justus ... lélegzetét tisztelgett a vezérkari főnök az ezred néhány x ... de kiderült, közvetlenül a kijárat, egyértelműen rossz hangulat (mert más állapota ritka volt), és felment a szobájába. A régi szokás leültem a pályán, volt mindenben, elköszönt a parancsnok és távozott Gaižiūnai állomáson, ahol a vonat.

Nem messze a vonattól, amely az út közti szemafor zöld jelzésére készült, magán ház volt, udvarral és kerttel. Itt, az almafák ágai elterjedése alatt egy helyi litván nő, körülbelül 50 éves, kedvezően lehetővé tette számunkra, hogy beállítsuk az asztalt. Miután csatlakozott hozzánk, gyengéd katonai táplálékát gazdagította növényi savanyúságokkal, zöldhagymával, kaporral és más növényekkel. Valahonnan az asztalon nagyon hamar nőtt egy lenyűgöző méretű egy üveg vodka, azonnal emlékeztetett a közelmúltban utat a „rіdnu vіlnu fel Ukrajna” látva a hadsereg szülőhazájában testvére Igor Satalova (Satalycha) - a keresztapám testvére.

Meg kell ismerni, szintén nem volt kevésbé kognitív út, ahol voltam képes arra, hogy elegendő a bőség és a táj szépségét, sokszínűségét és ragyogását ukrán konyha, tartalmaz egy falusi fesztivál, és sajnos azt is tudom, divatossá vált az akkori nacionalista kalandjával obezbashennoy ifjúsági . Ebben a tekintetben, barátok Satalycha - veteránok Afganisztán, figyelmeztetett: „Ha a Kazahsztánnal - kazah azt jelenti!” És én érdeklődéssel figyeli a ragaszkodás öltözött nosztalgikus egy ideig, és mentse a köpeny szülőföldjének ...

Így tovább. "Ki hagyott minket?" Ugyanez a „Nedobitko!” - panaszolta könnyezve átszellemült lánya a Nagy Honvédő háború veteránjai - a mi jóindulatú hostess, amikor végre, a régióban 15 óra után a „zöld” ... Ami a hála jeléül, akkor otthagyta egy pár doboz „suhpayka ”. Még több meleg szót és kívánságot mutatott a mi irányunkban, és pártatlan kijelentéseket tett a bennszülöttek irányába. Azt hiszem, emlékszem erre a búcsú pillanatra az egész életem végéig.

A dízel mozdony hosszú sípja, amely erősen emlékeztet a katonai filmekben a "Szláv búcsú" menet alatt, arra hívott minket, hogy építsünk az őrzött gerendák előtt. Szükség van arra, hogy utasítsa a fejét az echelon és a csapat: "A Vago-o-o-us!". Nem tudtam elhinni, hogy a Gaizhunai állomásról indulnánk. A legellentmondásosabb érzések és sok kérdés túláradta a lelket, de mi (legalábbis nekem) mindazonáltal változásokat akartam, még ha kissé ijesztő, de bíboros változások is. Egyszóval "félsz ugrani egy ejtőernyővel - ugrás nélkül!". És ugrottunk ... az autókba, belevetettünk a szibériai kiterjedésű események (néha komikus) örömébe ...

Miután Minszkbe érkeztünk, kellemes esemény volt - a Nikolai Golyak 16 éves korosztály fia a fia! Az esemény kétségtelenül, melyet meg kell mosni. Parkolás tartott 40 percig, de ez elég volt nekünk, hogy készletek feltöltésére a elszegényedett „folyékony-szilárd tüzelőanyag”, és vesz egy ajándék. Igaz, többször is tévesen elszakítottuk a "stop-cock" -ot, mert a vonatot rendszeresen kifeszítették, a tartályokat vízzel feltöltik. De nem tudtuk az ilyen részleteket, az igazi leszálló erőket. Ezért egy rohanás várni egész rokonságát, és nem hagyja őket tele helyeken a katonai dicsőség, hogy vegyenek részt „partizán”, rendszeresen húzza a gyűrűt, mint a piros fogantyú vészfékezés vagyunk elég elrontotta az idegek a járművezetők és diszpécserek. Minden a gyűjteményben, tovább lehet menni.

Kezdetben a felnőttkor ünneplését tervezték az esti órákban, ami egyértelműen visszatért az emlékezetembe. De ahogyan azt mondják: "A lovak pihentetik a földet ..." - úgy döntöttek, hogy közelebb kerülnek a vacsorához ... Apa születésnapja - Sergeyitch telepedett le a kocsiban, és parancsot adott: "Bank!". Elkezdtem a 40 fokos (ahogy gondoltam) állomány a "búza". Töltött. A gratulációk és a meleg üdvözlettel kapcsolatos vágyakozás azonnali rögzítést igényelt, amelyet nem hagyott ki. A lekerekített nézetet nézve, mint egy farkas a "Nos, várj!", Sergejevics szemével szemben ülve nagyon féltem. Nem isztam, de ahogy a kémiai osztályban iskolába jártam, óvatosan hajtottam a párokat az orromba. Még néhány ember, aki sikerült törölnie a szemüveg tartalmát, ugyanazokkal a szemekkel szegezte a lefoglalt ülés felosztását. - Mit öntött? - Valaki megkérdezte, egy kicsit elkapta a lélegzetét egy eléggé vöröses "felületen". 0,75 literes kapacitással. a tartalommal és a "Vodka wheaten" nevű ismerősen alaposan tanulmányozva ugyanazt a fogást találtam - a felirat alig kicsi a lehetetlen fontra: "Alkoholos ivás!" Azóta alaposan tanulmányoztam az összes szerződést, különösen a banki tevékenységet, mielőtt aláírnám őket.

Az üdülés folytatódott. Annak ellenére, hogy az autóban kialakult kifáradás, az "étkezőkocsi-éttermünk" különböző részeinél gyakrabban hallottam a pirítóst és a kívánságot, bár nem mindig felelnek meg az ünneplés eredeti elképzelésének - a névnapnak.

Felébred, és akik mindenkinek jó reggelt, én nagyon meglepődtem, amikor útban a mosdó a „szappan-rylnym” a kezében barátja találkozott - zászlós Igor Chernov (jelenleg Németországban élő) meglehetősen ünnepi állapotban. A következő pilótafülkében egyértelműen "a bankett folytatása" volt. Ami azt illeti, meglepődtem: - Nem jó - mondom - kora reggel kezdeni, hogy alkalmazzam a "lombikra". És figyelmen kívül hagyva a vigyorokat és a válaszok zúgolódását követte a beállított útvonalat. Egy idő után, a dohányzás a tambour, azt vették észre, hogy a nap, ahelyett, hogy a szokásos reggel emelkedik - simán megy a ködbe ...

- Eclipse? - kérdeztem a közeledő afgán veterán I.Chernov a juhászkutyával, Eva (Evelina).

Tehát 6 nap múlva vidáman érkeztünk Omsk városába! Elég fáradt ... A földön, mindannyian „motylyal” egyik oldalról a másikra a ritmust a múlt héten kopogtat a vonat kerekei. Mi találkoztunk (nem tudom, aki találkozott vezető szinten), de ez nekem - Igor Satala erősen sántított az egyik lábát, és határozottan materyaschiysya fiatal katonák ... Kiderült, hogy a nap előtt, kirakodása során más autók a mi osztály ment éjjel törni egy ág vad juhar, annak érdekében, hogy törölje szibériai szúnyogok éhes, hogy a forró leszálló vér. tépni a kezét, aki jött az említett juhar vermet ásni tűzcsap közepén ... Röviden, a bátyám húzta vissza, és nyúzott, szó szerint, hogy a bordák. Sőt, a „fiatal”, aki eljött hozzánk, állítólag a mentő - csak erősen aláássa a harci helyzet és előretolt, és sikerült, hogy csökken a nyakkendő Satalychu gyalog ... hogy hozzon létre egy olyan érzésem, hogy „VoenkoMAT ... a” válogatott bűnözők találkozásunk , hogy egyáltalán ne történjen meg ...

Röviden, mi (a fennmaradó on-tier Protection) hozta létre saját csoportot, hogy megakadályozza a bűnöző elemek Omszk, mint kiderült megfejteni: DHB - „Special Place linkek elítélt” ... Ha tudtam korábban - nem megy! Nem volt ellentmondás a helyi lakossággal. Szerencsére az összes harci srác jött ide, és nem mentek messzire a zsebébe! És ha felmásztak - akkor ... egy gránátra! Azt is egyszer kellett tolni zolotozuby gép ételek hordó egy mogorva homlokát - a futár a fiúk, aki hozta a lenyűgöző csomag drága italt és pénzt, cserébe az a tény, hogy „akkor töltse ki magunkat ma, és nem vette észre semmit.” De semmi nem történt, és a parancs a maradványai az egykor hűvös Division elpusztultak század a Szülőföld - a Szovjetunió, elégedettek voltak.

Három nappal kiürítették, erősen sürgette helyettes ezred parancsnoka fegyverzet ezredes Morozov (pofa - taszító). Amint azt korábban említettük, a technika nem minden lehetett követni annak persze, így időről időre kellett menni nyitni a motorháztetőt, és én voltam a lökhárító „Zil”, és öntötte ki „Bulbas” alól „Cola” benzin a karburátor ... Omszk voltak döbbenve! Ebben a helyzetben éreztem magam, mint egy moszkvai afrikaiak!

Először töltöttem az éjszakát az autóban, majd a laktanyában. A bontási ház a város érkezésünk élesen emelkedett az ár. És amennyire én tudom, a legtöbb pénzt rokonoknak és barátoknak küldték. Ezért a "papnő" nem sokáig várta ...

Még egy hónap volt a rendezvényen. Az egység jogosulatlan elhagyása (fiatal "harcosok") gyakoribbá vált. Az én szakosztályból egy héten belül 4 katona elment. Három nap alatt találtak kettőt, a cég felemelte a riasztást és a terepet fésülve. "Szaga" tényleg, de megtalálható! Találtam két másik "Hondurát" személyesen, de majdnem véletlenül. A Mindenható segített. Szeretett nagyapja - egy veterán a második világháború - haldoklott, és nagyon szerettem volna 3 év után a katonai szolgálat haza ... A főnököm - Morozov, nem engedte el nyaralni, de nem találom minden „Szocsi lakosok.”

Kora reggel, mielőtt a lift, átmentem „szakasz veszteség” nagyban csodálkozott kötelessége cég, amely szigorúan bünteti szökevények nyakkendő lábát az ágyhoz, számolt be a papírt századparancsnok az esetről, és elment aludni az irodában. 11 óra, hogy engedélyt kapjon indulnak sértett egyáltalán Morozova, lélegeztem be Omszk állomásra, ahol vártam egy jegyet a „mozdony”, készen arra, hogy vigyen haza!

Ez arra a következtetésre jut, hogy szerény részvételem a Litván 242. Légiközlekedési Központ áthelyezése Omszkba.

Miután visszatért a vakációról, folytatta a szolgálatot. Ezzel kapcsolatban az esetek nem fizetése pénzt egységek, feljelentést, először át 104. gv.VDD Ulyanovsk, ahol, miután egy út a helyzethez, találkozott az egykori vezérkari főnök a School of zászlós alezredes Jurij Meshcheryakov. Nemrég "megkapta" egy felderítő zászlóaljat, és felkért, hogy csatlakozzék a szolgálathoz.

Átutalás megtagadását követően jelentést nyújtott be az elbocsátásért.

Egy idő után hazament Kazahsztánba, ahol ismét katonai szolgálatra készült, és az Arkalyk Gorno-Katonai Bizottsághoz küldte a 2. ág vezetői tisztségét. Itt foglalkozott a katonai seregek felvételének előkészítésével, valamint a katonai szolgálat megkerülésével járó rabszolgák felkutatásával, a Kazah Köztársaság és az Orosz Föderáció magasabb katonai oktatási intézményeihez való felvételre való jelentkezéssel és felkészüléssel.