A jégkorongosok száma - a jégkorongban

A Jégkorong egy olyan csapatverseny, amelyben a riválisok a lehető legtöbb puskát igyekeznek dobni.

Minden csapatnál a célt a kapus védi, a gólterületen a szabályoknak megfelelően van, de szükség esetén mezővédőként és akár támadóként is játszhat. Hány jégkorongot állítottak fel erre a játékra az edzőtől függően, általában 20-25 hockey játékos, köztük két kapus - a fő és a tartalék.

Hány játékos játszik jégkorongot

Ugyanakkor minden csapatból hat játékos jön a jégre - egy kapus és öt jégkorong játékos a pályán. Egyes esetekben a kapus megváltoztatható a hatodik játékosra. A játékban lévő játékosok változása a játék során vagy technikai szünetekben történik, a büntetődobozban lévő játékosok nem változtathatnak. Hány játékos jégkorongban tölti el a jeget, és meghatározza a szabályokat is - ez a kapus és négy játékos.

A jégkorong csapatok összetételére vonatkozó szabályok

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) által jóváhagyott szabályoknak megfelelően a játék során a bíróság nem lehet hatnál több és nem kevesebb, mint három jégkorong.

A teljes kompozíció (teljes öt) így néz ki:

Az egyik csapat jégkorongos játékosainak száma meghaladja a büntetést, az egyik játékos két percig a büntetődobozba kerül. A játék során minden csapat célját csak egy kapus védi. A fő kapus cseréje tartalék esetén technikai szünetek és az időszakok szünetei között megengedett. Ami a mezőnyelőket illeti, az edzők megpróbálják cserélni őket abban a pillanatban, amikor a korong az ellenfél zónájában lévő csapata irányítása alatt áll. Ezen a ponton a játékosok megpróbálják megtartani a kezdeményezést és megállítani a támadást, és ha a cserét a védekező fél végzi, a csapat megpróbálja lelassítani a játék ütemét.

Egyes esetekben a jégkorongos játékosok száma növelhető a kapus helyett a hatodik (ötödik túlóra) mezőnyben. A jégkorongos játékosnak nincs joga a kapus funkcióinak ellátására, és védő vagy támadóként játszik. Legtöbbször a mérkőzés döntő percében vagy túlórában történik, amikor a játék csak néhány perc maradt. Néha a számszerű előny elősegíti a mérkőzés átfutását, és szó szerint elkapja a győzelmet.