5 Sunnah, melynek beteljesedése növeli imánját

5 Sunnah, melynek teljesítése megerősíti imánját

5 Sunnah, melynek beteljesedése növeli imánját

Aki engedelmeskedik a Prófétának, engedelmeskedik Allahnak. Sura „Nur” a Korán azt mondja: „engedelmeskedik Allahnak és a próféta, és ha nem megfogadni őket, maguk lesznek felelősek magad.” A szavak a Mindenható Allah azt mutatják, hogy a teljesítménye a Sunnah a Mohamed próféta (béke legyen vele) hívő ad nekik megtalálni a helyes utat, és irgalmas Allah. Bárki, aki a hitre törekszik, mindent meg fog tenni, ami megerősíti imánját, ami közelebb hozza a Legfelsőbbhez, és a sunna éppen ez.







Egyes sunnaok teljesítése bonyolultabbnak tűnhet, mint mások elkövetése. De mögöttük óriási jóság és barakk van, tudva, hogy a muzulmán soha nem fogja elutasítani őket. Tanulmányozza az alábbi listát az ilyen napsákról a teljesítésért, nézze meg, mit csinál és mit nem. Talán itt az ideje, hogy erősítsd Iman-t.

  1. A tahajjud (önkéntes éjszaka elnevezés)

Sokan számára nehéz a reggeli kötelező imádság felébredni. Türelem és áldozat szükséges ehhez a Sunnah-hoz. De a jutalma ugyanolyan magas. Namaz-tahajjud nagyon áldott namaz. A Korán és a Sunna bátorítják ezt az imát, és dicsérik azokat, akik elkötelezik.

A Korán azt mondja: "Állj készenlétben egy éjszaka, fél éjszaka vagy egy kicsit kevesebbet" (73: 2-3).

Úgy tűnik, hogy Ali ibn Abi Talib, akkor Allah legyen elégedett „anhu, azt mondta:»Egy napon Allah éjjel, béke legyen vele, odajött hozzám és Fatima, a lánya, és megkérdezte:«Te nem imádkozni?»Azt mondta:«Ó Allah Küldötte Allah, a mi lelkünk Allah kezében van, és ha meg akar ébreszteni minket, akkor felébresz minket. " Miután azt mondta, hogy elment, anélkül, hogy egy szót választ, és akkor hallottam, távol és csapott a kezét a combjára, azt mondta: „... de az emberek többsége hajlamos vitatkozni.”







  • 2 rak'aats a reggeli fard előtt.
  • 4 rak'aat a zuhr-namaz előtt, 2 után.
  • 4 rak'aat az asr-imádság előtt.
  • 2 rak'aat a Maghrib-Namaz után.
  • 2 rak'aat az isha-Namaz után.
  • Javasoljuk, hogy Witr-namazot is készítsen lefekvés előtt.

Azok számára, akik ezeket a szunnat imákat imádják, nagy jutalom lesz az Achirat-ban. A hadíszt azt mondja: "Két rak'aat szunnat-namaz a reggel jobb, mint a világ és mindaz, ami benne van."

„Aki betartja a teljesítését a négy rak'at sunnat ima előtt és ebéd után Fard ima, a Mindenható fogja védeni a tűz.”

"Azon, aki naponta tizenkét rak'ahatot szeretettel fog táplálni, Isten házat épít a Paradicsomba. Ez a két rak'aat a reggeli ima előtt, négy előtte és két ebéd után, és két rak'aat este és este után. "

  1. Böjt hétfőn és csütörtökön

Mohammed próféta (a béke legyen rajta) ma is gyorsan tartott. Ő (béke legyen vele) azt mondta: „A dolgok (emberek) kerülnek bemutatásra (Allah) hétfőn és csütörtökön, és szeretném, ha a fent bemutatott eset idején, mikor tartsa a gyors.”

Ez a szokás, amelyet a muzulmánnak törekednie kell arra, hogy az életének részét képezze, ahogyan Allah szereti.

  1. Szüreti Al-Kahf olvasása pénteken

18 A Korán szurája Az Al-Kahfnak számos erénye van. Ez tartalmaz sok tanulsággal és történetek, mint a történet az emberek a barlangban, a történelem Mózes és Khidr, Zulkarnayna és Yajuji és Ma'jooj. Azon, aki pénteken olvassa ezt a szudát, a következő péntekig világít.

Ez egy nagyon hosszú szára, és az arab nyelven olvasva kb. 40 percet vesz igénybe, tehát nagyon fontos, hogy időt adjon az ütemtervben, és előre tervezzen annak érdekében, hogy ne felejtse el.

  1. A fürdőzés után két rákát végez

Egy reggel az Allah Küldötte (béke és áldás legyen vele) küldött Bilal, és megkérdezte tőle: „Ó, Bilal, mit előttem a paradicsomban. Amikor beléptem a Paradicsomba, hallottam a lábad tapogatását. Bilal azt mondta: „Ó Allah Küldötte, ha én nem mondom a adhan tettem két raka'ata, és amikor nem tört egy kis ablutions, rögtön készült mosdás, és arra gondoltam, hogy meg kell tenni a kedvéért Allah két raka'ata ”. A próféta (a béke és áldás Allaah legyen rajta) azt mondta: "E két okból!"

Lásd még:




Kapcsolódó cikkek