27 pont a hó elpusztítására Moszkvában

27 pont a hó elpusztítására Moszkvában


27 A POZÍCIÓ MEGSZAKÍTÁSA A TŐKEBAN

Emlékszem tizenöt évvel ezelőtt, amikor egy üzleti útra a távoli északon vagyok, hihetetlenül meglepődtem, amikor láttam a csukcsi csukcsi felesége küldött férjének, hogy a tartályban a hó olvadni, és a tea. A városlakó a hóolvadás folyamat nézett egzotikus, szinte sámánisztikus akció ... Most, hogy látom, hogy a hó elolvadt, nem feltétlenül megy a szélén a fagyott altalaj. Ez a fővárosban történik, és nem személyes célokra, hanem a nyilvánosság számára, a város javára.

A Snowsmith pontok tisztán moszkvai jelenség Oroszországban. Más régiókban a hó ki lehet venni a városból, ugyanaz a terület van Moszkván kívül, ahol törvényük van. és másodsorban intenzív fejlődés. Tehát, ha nem a különleges tételekre, ahol a főváros hóját veszi. akkor néhány nap múlva Moszkvában az élet megbénul.

Az első ilyen elemek a 80-as években Moszkvában jelentek meg. Ezt megelőzően a havat egyszerűen a moszkvai folyó és a Yauza vetette fel. Egyszerű, olcsó, de nem egészségtelen. Chukchi-val nincs hó, rengeteg anyag van benne, mindegyik rendkívül káros

Az én naiv és dilettáns kérdés a víz minőségét, hogy alakul a feldolgozás után a hó ( „? És akkor inni”) vezetője Management Működési snegosplavnyh pont Sue „Vízművek” Mihail Bogomolov, gúnyosan elmosolyodott és azt mondta: - Nem ajánlom. A daráló után a víz átfolyik speciális kollektorokon, és onnan már bejut a csatornába. Tehát nem lesz lehetséges ...

Megszakítjuk Mikhail Valerievich magyarázatát, és közvetlenül a termelési folyamathoz fordulunk.

Először is, a város speciális berendezései eltávolítják a havat. eltöri a jeget és betölti azokat az autókba, amelyeken az elülső üveg "Hóeltávolítás" felirat szerepel. A "szemgolyókhoz" indítottak, a gépek a hó olvadáspontjába kerülnek

Tehát a hótakarós autók - rendszerint szilárd tehergépkocsik KamAZ és MAZ - járnak a "regisztráció" helyére. És itt már várnak a lakatosok közvetlenül a ponton

A helyszínen - egy mély kamrában. Az autók hóba rakják bele. A daráló megrázza. Ezután a víz belép a kollektorba, homokba és egyéb törmelékbe - egy speciális gödörbe, amit homokfogónak neveznek. By the way, a crusher - az egység egyáltalán nem egyszerű. Mindenesetre erőteljes. Ellenkező esetben lehetetlen, mert a csiszolt jeget és mindenféle tárgyat meg kell csiszolni a hóval. A mi szemünk előtt, mintha tréfálnának, egy tucat műanyag palackból apró darabokra vágták őket, és az üveghez hasonlóan porrá alakultak. Ők a peskolovke helyen vannak

- Ezer köbméter hó, 60-70 köbméter homok, azaz 6-7 százalék, mondja Bogomolov. - Az utakon van a gyűjtés, a kertekben

Miért kell tiszta? Amint kiderült, egy gépkocsit elvileg három-öt percig kell eltölteni, de valójában senki sem késik egy percnél tovább. A legtöbb "meleg idő" a hóolvasztó állomásokon - 23: 30-tól 4: 00-ig, mert a fővárosban lévő utakat nagyrészt éjszaka tisztítják

Természetesen normák nélkül, bárhol. Ezen a ponton - 2100 köbméter hó naponta. Azonban ez több mint kétszeres átfedésben van: a pont 4,5-5000 köbméternyi havat hasznosít

Vagy körülbelül 400 autó! Napi háromszor, különleges megbeszéléseken az időjárásról az elkövetkező három napban tájékoztatnak. Tegyük fel, hogy ha heves eső várható a szerdán, akkor csütörtökön és pénteken a motoroslovak pontok növekvő terheléssel fognak működni. A 10-15 milliméteres hótakaró már vészhelyzet.

Ami a hóviharokhoz való viszonyulást illeti, itt különbözik a megszokott érzelmektől vagy örömtől. Hóesés ezeknek az embereknek - vészhelyzetben és személyes felelősséggel tartozik egy hatalmas város lakóihoz. De azt mondták, amikor megosztottam a pletykákat a hóviharokról, amelyek Moszkvában egy hetet fenyegetettek: "Semmi gond." És kivesszük, és megfulladjuk. Nem először

Az "Evening Moscow" internetes változata Forrás: httr: //www.vmdаily.ru/

Kapcsolódó cikkek