12 Borotválkozás - gyalogos sólyomfutó (eugenia chorny)


12 Borotválkozás - gyalogos sólyomfutó (eugenia chorny)

***
12 "Borotválkozás" repülés
***
"Nagyapám", ahogy Mamai-t hívtuk. szörnyen szerette a "borotválkozás" repülését. Amatőrök voltunk - szórakoztattunk vele.
Általában tilos volt - szórakoztató módon repülni. Bár - ha szükség van egy harci helyzetben, akkor néha "büszkén" a földön - három vagy öt méter, ha nem kevesebb. Az magasságmérő már nem mutatja magasságot.
Ilyen módon kellett repülni, és többször is. És a fák fölött, a tetején.
De én nem szerettem kockáztatni csak szórakoztatónak. Bizonyos izgalomért - soha nem repültem. És nem akartam.
***
Van egy amatőrünk, aki repülni tudott a "borotválkozáson". Mondj valamit, ahogy akarják. Amikor a "csali begyűjtik", ebéd után vagy este, füstszünetben. Néha hallgat egy ilyen "amatőrre", ő nem tudja, sőt, mi a "borotválkozás" repülés. Csökken, nem kevesebb, mint 20 méter a földre - és úgy gondolja, hogy "repülő" repül. És még 50 méteres repül - és azt mondja, hogy szeret "borotválkozni" repülni. Mivel 50 méteres tengerszint feletti magasságban van a járat - a könyvek "borotválását" már hívták, amelyekre a repülési iskolában tanultunk. A "borotválkozás" 50 méteres tengerszint feletti magasságot jelent. És az alsó határ, amikor tanították, azt mondták, hogy nem alacsonyabb, mint 20-25 méter. De a háború idején ezek az eszmék gyorsan megváltoztak. Az alsó határ a fák földje vagy teteje, ha az erdő fölött van.
A háború alatt mindezen háború előtti szabályok és normák sok tekintetben megváltoztak.
***
"Borotválkozás" - ez volt az egyik legfontosabb technika a német harcosok elhagyására, és csak akkor, ha kevesebb mint tíz méter maradt a földön. Egyébként egy jó és bátor harci pilóta még mindig támadhat és lőhet le. És a németeknek elég volt. Már közelebb van a háború végéhez, amikor kevés tapasztalt pilóta maradt, akkor lehetetlen volt, hogy ne ragaszkodjon a földhöz. És akkor, tudd meg, milyen német repül - egy tapasztalt vagy, mint mi volt, a felszállási leszállás előkészítésével.
Akár öt méterre a földre, akkor nyomja meg - ez egy "borotválkozás" repülés. Igen, egy olyan helyen, amit nem tudsz.
Valami ponton ugrik - valami domb - a földre, valószínűleg kevesebb mint egy méter. Bár, ki tudja, hogy ott van - egy uralkodóval nincs senki, nem mérik. Néhány bokor nő - a sík alján csak suttog. És mekkora a bokrok magassága?
***
Már repültem és többször is rendkívül alacsony magasságban - nem egyszer hagyta el a "Messers", "Fokker" -et. Igen, bármelyik harcosból abban az időben lehetett hagyni, hogy a német, a mi és az amerikai.
Ezután nem tudnak lőni, nekik van egy sarok a célzásért. Ha elkezdi célozni és támadni, akkor talán el fog esni, de ő maga leszáll a földre. És ugyanazon a magasságon a farokba menni - a navigátor annyira megijedt a géppuskájától, ami nem maradhat sértetlenül. A németek ezért soha nem könyörögtek.
Ők és ilyen esetekben felülről, ismét az oldalról, üljenek a farokra, és várják, hogy menj fel. Vagy beragadt hol. Nyilvánvaló, hogy hosszú ideig ezen a magasságon még mindig nem tud repülni. Különösen nem ismeri a terepet. Természetesen van valami ötlet. Tanulmányozza a katonai műveleti terület térképét. De nem ilyen típusú repülésre.
Valami akadály. Fák, hegyek, valami dombok. Mindez a különböző oldalakról érkezik. Dodging ott - itt, de hosszú ideig nem tarthat. És megérted, és a németek - valamit, amit nem fogsz elkapni, ha ilyen magasságban hosszú ideig repülsz. És csak kezdj el magasságot elérni - csak a "Messer" kap a megfelelő szög a támadás.
Ha igen nyomva -, akkor kopogtatott vagy amikor mászni, akadályt néhány megjelent, vagy magát valahol még votknetsya mert nem laviruesh, kerülgetve különböző akadályokat, de még mindig valahol fogni.
A sebesség bármennyire is korlátozott, de csökkent, de mindez körülbelül 150 km / óra repül, és még több. Nos, talán a leszállás előtti sebesség, de még mindig valahol 120 km / h körül van.
***
Hosszú ideig nem tartasz. Ez nem az aszfaltozott úton halad. A mezők felett, a fák között.
Sőt, még élesen, élesen, ha nagyon alacsony is lehet, akkor egy szárnyal, valami faggyúval megérintheti a talajt. Amikor először olyannyira nyomtam a földre, még az elején is, amikor csak elértem, amikor még mindig nem gondolkodtam megfelelően, nem volt tapasztalat, aztán csodával mentettem meg. Ezt követően mindent már megtettek, hogy ez az állam ne érje el. Aztán megmentett az a tény, hogy a frontvonalhoz, az én területemhez, véletlenül történt, így a "borotválkozó" repülésre. Szerencsés voltam, mert nem tudtam, honnan kezdtem repülni. És a terep nem volt túl erdős, ezért nem ment volna el: vagy lelőtték vagy kénytelenek voltak a németek által elfoglalt területre szállni. És így már a frontvonal megközelítésében a németek elfordultak, elmentek.
És ha kiderült, hogy a másik oldalon nem lehetséges, akkor az ehhez szükséges magasságot fog repülni, viszont, bár kicsi, de a tárcsát, akkor valószínűleg van, és volna késztetett. Vagy az üzemanyag véget ért, ugyanaz a területükön, akkor le kell ülnie. Ezután mindig is számítottam, milyen manővereket kellett volna csinálnom, amikor egy "vadászatra" repült, megpróbálta, hogy mindig menjen el az irányába. Bár vannak olyan esetek, amikor fotorazvedok így nakuvyrkaeshsya ezek harcosok különböző oldalain hívás a felhők bujkál ismét kiugrik lőni a kívánt téren, akkor támadni minden alkalommal, hogy amikor otorveshsya tőlük, hogy megértsék nem tudsz, ahol repülni. Ha a navigátor gyenge, miközben rájössz, nem tudsz repülni a sajátoddal. A jó navigátor ilyen esetekben sokat jelentett. Ugyanaz a Safonov, akivel legföljebb repültem, szó szerint tíz másodpercig kellett néznem őt a földön, hogy kiderüljön, hova repülünk és hol. A felhők bukkant fel egy kicsit, „Kostya, Hol, hol vagyunk?” - tette szinte azonnal meghatározható, és így gyakran előfordul: „Parancsnok, repül Németország, az arány az így-és így.” Megfordulsz, néha, tényleg, 180 fokkal és ugyanabban a felhőkben, amit elrejtettél. Gondolkodj már el, elég tûz repülni repülõtérre, onnan, ahol repülnek. Annak érdekében, hogy "meneküljünk" a búvárkodás után, így hosszú ideig repülni kellett, már próbáltam nem ezt hozni. Vannak más esetek is, de tényleg, hogy nyomást gyakoroltak és üldözték, ha csak egyszer volt. Elég egyszer, akkor a németek jól megijesztettek, aztán eszembe jutott a különböző lehetőségek, kidolgoztam a saját módszereimet, hogy többé ne találkozzam.

Ilyen esetekben volt egy vétel. Katonai fordulatot tettem a jobb szárnyon.
Mindenki tudta, hogy mind a németek, mind az összes pilóta tanult, hogy egy harci kör csak a bal szárnyon keresztül zajlik. És én akkor lettem, amikor egyedül repülni kezdtem, még a "szabad vadászok" előtt, a jobb oldalon, hogy csata forduljon. És csak vízszintesen repülni, merülni, ha elhagyja a "Messers" -t, "Fokker".
Nem volt számomra egyetlen eset, hogy legalább egy német vadász egyszer megismételné ezt a manővert. Vagy próbálkoztam. Az egész háború alatt. Még a legkülönösebb is.

Általában jön valami, és egy idő után - a németek kezdik megmutatni, hogy készek egy ilyen manőverre, ravaszságra. Mint nekünk, úgyhogy - egymás között váltottak egymással, ami váratlanul történt, új a légcsatornában. Valaki valamiféle új védelmet hozott létre - néha működik. És akkor úgy nézel ki, hogy a németek saját módjuk szerint jöttek létre, hogyan kell ezt kezelni, hogy mindezt lehessék.
Ebben az értelemben, a háborúban, minden alkalommal, amikor el kellett gondolkodnod és feltalálnod, vagy át kellene venned másoktól, hogyan kell ezt jobban megtenni, ha a németek így teszik, hogy tanuljanak másoktól. Saját változásokkal. Minden pilóta folyamatosan gördült a fejemben, gondolta - más módon a háborúban lehetetlen volt repülni. Ki nem jött fel valami újat, az ő - hosszú ideje nem repül. Ők bekopogott.
***
Ezért nem féltem, hogy egy "borotválkozás" -ra kellett menni, hogy minél jobban köpködjek a földre. A németek azt gondolják: mindenki - vezette. Már nem megy sehova.
Csak várni kell - vagy valahová vágja magát, vagy elkezdni mászni, a földi repüléstől fogva - senki sem fog hosszú ideig tartani.
A szárny nem fogja el, a magasság kicsit gépel. A jobb szárnyon keresztül a harci fordulat minden. A németek elveszettek, és soha nem jutottak el.
***
Bár eddig még soha nem fogadtam el. Ez a legrosszabb lehetőség, amikor repülsz a "borotválkozáson", és máris mögötted vannak.
Akkor még a sebesség csökkentésénél is harcolhat harcosokkal. A "gyalog" lehetőséget kapott, hogy kicsit lassabban repüljen, mint a vadász. Alacsony sebességnél a repülőgép különböző stabilitást mutat, a harcos gyorsabban csökkenhet. De ez is így van. Milyen pilóta, hogyan kell repülni.
Ha a párt üldözték, és így a gyakorlatban mindig ott volt - akkor az egyik a turnre megy, és ismét mögé kerül, de távolabb várakozik. És az első, amint elkapott téged, szintén elhagyja a turnet, és hátulról közeledik. Ha annyira képesek párban dolgozni, alternatívak, akkor nagyon nehéz megszabadulni tőlük, még a "borotválkozásnál" is.