11 A legfélelmetesebb kérdések az interjúban, az életmódban

Az előkészületek ellenére az interjú ideges. És a megkérdezett megkérdőjelezheti a helyzetet. Természetesen nem a gonosztól származik - meg kell értenie, mennyire képzett a jelölt erre a munkára, és mennyire illeszkedik a vállalati kultúrába. És vannak olyan kérdések, amelyek bármelyik kijönnek, bármennyire is tapasztalt. Tehát, ha bármilyen meglepetést szeretne felkészíteni, beszéljük meg a válaszokat 11 ilyen kérdésre.

1. "Mesélhet magáról?"

Úgy hangzik, mint egy közvetlen és ártatlan kérdés. De fontos, hogy ne vesszen el a magánéletével kapcsolatos történettel. A kérdezőnek természetesen egy kicsit mélyebbre akar menni, hogy megértse, ha szellemben illeszkedik a céghez, de jobban összpontosít az oktatására, karrierjére és munkatapasztalatára.

Hogyan válaszoljon? Ne beszélj családról és hobbikról, hanem olyan dolgokról beszélj, amelyek igazolják, hogy a munkáltató számára előnyös lehet.

2. "Ellenőrzi a leveleit nyaralás közben?"

Egyrészt nagyszerű lenne megmutatni a kérdezőnek, hogy szenvedélyes a munka, és hogy megbízható ember vagy, és mindig kapcsolatba léphet velük. Másrészről, világossá kell tennie, hogy felismeri a munka és a személyes élet közötti egyensúly fontosságát, és nem szalad meg a kiégés.

Hogyan válaszoljon? Hagyja, hogy a munkáltató tudja, hogy teljes elkötelezettségre számíthat. És ugyanakkor meg kell mutatni, hogy szabad időre van szüksége. Tisztázza, hogy mielőtt elmész, biztosan hozza a dolgokat a rendben, és sürgős esetben kapcsolatba léphet.

3. "Hogyan készültél fel erre az interjúra?"

Ennek a kérdésnek a segítségével a megkérdező megpróbálja megérteni, hogy valóban ezt a munkát szeretné-e megkapni, vagy csak beszélgetni kezdett.

Hogyan válaszoljon? Mutassa be, hogy időt fordított arra, hogy olvassa el a céget és a munkaterületet, amelyben megemlíti a szervezet történelmének vagy a tevékenységi köréhez kapcsolódó tendenciáknak az egyes részleteit.

Ez a kérdés arra is szolgál, hogy megmutassa, mennyire komolyan veszi ezt a javaslatot.

Hogyan válaszoljon? Egyszerűen: "Itt szeretnék dolgozni."

5. "Hogyan látja a jövőjét öt év alatt?"

Ne essen a csapdába, hogy válaszoljon arra, hogy tovább szeretné folytatni tanulmányait, vagy jobb pozícióba kerülne. egy teljesen más területen.

Hogyan válaszoljon? A cég nem érdekelt abban, hogy olyan emberbe fektessen be, aki hamarosan elhagyja. Igazán válaszoljon arra, hogy érdekes munkát keres, ami sokáig eltart. Ha úgy gondolja, hogy a beolvasott hozzászólás alkalmas erre a meghatározásra, megmagyarázhatja, hogy a munkáltató hogyan segíthet a célok elérésében.

6. "Mi a legnagyobb gyengesége?"

Duty válaszolni: „Én vagyok maximalista” nem szükséges - a kérdező valószínűleg már fáradt a választ. Ráadásul nem mutatja, hogy önmagadon dolgozik, és megpróbálja jobbá válni.

Hogyan válaszoljon? Dobj egy kicsit mélyebbre. Ha a gyenge oldalról beszél, akkor azonnal meg kell szólnia a probléma megoldása. Például: "Próbálok elsőként elvégezni az egyszerű feladatokat, és később elhalasztani az összetetteket, de tisztában vagyok a sorral, és tudom, hogy ha az ellenkezőjét teszem, az eredmények jobbak lesznek."

7. "Miért akarsz itt dolgozni?"

Ismét a kérdésre adott válasznak kell megmutatnia érdeklődését a munkában, és meg kell mutatnia, hogy készül-e az interjúra.

Hogyan válaszoljon? Itt van négy lehetséges válasz, amelyek nem hagyhatják indokolatlanul a potenciális munkáltatóját:

  • "Számos barátom van, akik a te dolgodért dolgoztak, és nagyon jól beszéltek róla."
  • "Nagyon tetszett, hogy a webhelyén idézzük az alkalmazottakat, mondván, mennyire jó neked dolgozni."
  • "A cégednek van egy nagyon érdekes oldala a Facebookon. Szerettem [írni a szükséges]. "
  • "A céged olyan csodálatos termékek gyártójaként ismert, amelyek segítenek az embereknek ezt és azt. Emellett tudom, hogy támogattál ilyen és hasonló eseményeket. Termékei és jótékonysági tevékenységei a legjobban jellemzik Önt. "

8. "Szereti egyedül vagy csapatban dolgozni?"

Ha azt mondod, hogy szeretsz egyedül dolgozni, akkor úgy tűnhet, hogy nem vagy jó az emberekkel való interakcióban, és csak saját feladataid vannak. Másrészről, ha azt mondja, hogy szeretne dolgozni egy csapatban, úgy fog kinézni, mintha önmagában nem tudna döntéseket hozni.

Hogyan válaszoljon? Érdemes rámutatni, hogy szeret dolgozni, és így, és így. Adja meg az egyes lehetőségek előnyeit és hátrányait. Például egy csoportban végzett munka lehetővé teszi új készségek elsajátítását és eszmecserét. Mindazonáltal Ön is örömöt él önálló munkában, amikor nem vonhatja el az interakció és gyorsan elérheti az eredményeket.

9. "Miért hagytad el a korábbi munkáját?"

Ne használja ezt a kérdést, hogy elmagyarázza az előző munkáltatónak vagy feletteseinek az adóbevallási részleteket: kapcsolatba kerül, és ronda lesz.

Hogyan válaszoljon? Őszinte, de nem a rosszra összpontosítva. Ne felejtsd el elmondani nekünk, hogy mit tanultál az előző helyen, és hogy az új élmény hogyan segített a növekedésben. És elmentél, mert itt az ideje, hogy kipróbálj valami újat és kilépj a komfort zónából.

10. "Lehetséges, hogy a főnök vagy kolléga olyan dolgokat kért, amelyek ellentmondanak az elveidnek?"

Hogyan válaszoljon? Próbálja meg őrizni a választ őszinte, tiszta és tömör. Tartsa magát a szakmai kereteken belül, és ne dobja ki bizalmas információkat az előző munkáról.

11. "Milyen fizetési igényei vannak?"

Ez a probléma kellemetlen helyzetbe hozhatja mindkét oldalt. Az a tény, hogy a kérdezőnek nincs joga tárgyalni a fizetés nagyságáról, és ezt a kérdést kéri annak érdekében, hogy megbizonyosodjon róla, hogy a cég megengedheti magának bérletet.

Hogyan válaszoljon? Végezzen előzetes tanulmányt és tanulmányozza a fizetéseket ebben az iparágban és ezen a piacon. Ezután válasszon egyet az alábbi lehetőségek közül.

  • Kérdés: "Milyen fizetési területet érdekel?" Válasz: "Először beszéljünk a bejegyzés követelményeiről, majd megfogalmazhatom a választ a kérdésére." Ez egy lágy válasz egy puha kérdésre.
  • Kérdés: "Mekkora fizetés vár?" Válasz: "Érdekes vagyok, hogy érdekes és megfelelő munkát találjak nekem. Biztos vagyok benne, hogy teljesen piaci alapú fizetést fizet. " Más szóval: "Én tisztelem magamat, és remélem, hogy egy tisztelt társasággal foglalkozom."

Amikor válaszol bármelyik kérdésre, légy önmagad, és ne próbálj ki valamit magadból. Különben is, az igazság kijön. Legyen igaz magadnak, és ha az interjú meghiúsult - talán nem volt szüksége erre a munkára.

Kapcsolódó cikkek