26 - Az első féktárcsák és a kerékcsapágyak cseréje - honda accord cb4

A probléma: egy 80 km / h vagy annál nagyobb sebességgel, sima és gyakran éles fékezéssel keményen érintette a kormánykereket. Tényleg erős! Ennek oka a régi féktárcsák voltak. Ha a bal lemez még mindig lapos volt, akkor a jobb oldali - Shob sima volt. Ők voltak az oka is, hogy a kormányt. amelyről a 24-es magazinban beszéltem, rendben volt. Most, amikor a csúcs nem vette a fő terhelést a rezgés felszívására, közvetlenül a kormánykerékre került. Ezt a problémát megkerülem mindenféleképpen, de jelentéssel kellett várnom és elszenvednem. A helyi műhelymunkákon 300-500 euró / procedúra volt. Hmm! Ha képesek erre, én is tudom.

Amikor a meghajtót a bal oldalon helyettesítették, észrevette, hogy a kerékcsapágyban ütközés van. Ki cserélte a féktárcsákat és csapágyakat a Hondára, tudja, hogy a fejfájás fájdalom. Ki kellett húznom, el kell távolítanom a csapágyat a hubról és vissza kell vinni. Elég nehéz munka. Isten tartsa meg téged és egy jó tündérszerelőt ilyenektől!

Azt követte, hanem, hogy csökkentsék daráló csapágygyűrű az agyra, finom véső át a gyűrűt a helyére, majd húzta egy forgatható trehlapy sztriptíz (dvuhlapy is csak akkor lesz elég hely). Gyorsan és felesleges zaj és szikrák nélkül kiderült.

Igen, igen! Vegye figyelembe a 4 csapot, amelyek a csapágyat tartják. Úgy tűnik, hogy megy a 12. kalaphoz, így szüksége van egy speciális kulcsra. Amikor eltávolította őket, nyalta meg az egyik fejét, és a másik fej nem illett. A csavarokat felfelé kellett hegeszteni, és az eredetiet a többiekkel helyettesíteni. A csavarcsere a következő: csavarhossz 45 mm, 1,25 lépés, 10 átmérő és maximális rendelkezésre álló szilárdság. Ügyeljen a motorházfedélre. A hagyományos hatlapú csavarok nem megfelelőek, mert hajóztak egy vitorla. Van egy kalap vagy élesítés találom imbuszcsavar körkörös kalap és 6 végén egy lyuk egy kulcsot. A csavarok merevek voltak, mint 12.9. Amikor kiütötte a csapágyakat használtam hatlapfejű csavarokat 10h1.25h80 merevség 8.8 és jól működött.

Az eredmény. A kabinban egy nagyságrenddel csendesebb lett, bár ehhez a zajhoz ütköztem a régi Nankang gumik ellen. A fékeket simán és rezgés nélkül! Ez boldogság. Tényleg hűvös érzés. Az öregasszonyt elkezdett egy második szél, és nagyon tetszett nekem.

Minden jó, csend a kabinban és jó fékek!

Árcímke: 167 € Menetrend 310600 km

Kapcsolódó cikkek