2. kötet

Reggel három órakor, amikor még mindig teljesen sötét volt, lehúzták a melegedő báránybőr kabátomat, és a gyertya bíboros tüze kellemetlenül megütötte az álmos szememet.

- Kérem, állj fel - mondta egy hang. Becsuktam a szemem, és öntudatlanul ismét húztam a báránybőrre, és elaludtam. - Kérem, állj fel - ismételte meg Dmitri, könyörtelenül lengve a vállam. "A gyalogság kiemelkedik." Hirtelen eszembe jutott a valóság, megborzongott és felugrott a lábamra. Miután gyorsan sietett egy pohár teát és megmosta a jeges vizet, kiléptem a sátorból és elmentem a parkba (ahol a fegyverek álltak). Sötét, ködös és hideg volt. Az éjjel tüzek, amelyek a tábor körül ide-oda ragyogtak, megvilágítva a közelükben letelepedett álmos katonák figuráit, a homályos lila fényével megnövelték a sötétséget. Egyenletes, nyugodt horkolás hallatszott, mozgás, beszélgetés és csattogó gyalogsági puskák előkészítése a teljesítményre; szagát a füst, a trágya, a biztosíték és a köd; A hátán reggel remegett, és a fogak egymás ellen érezték egymást.

Csak horkolással és ritka állóképességgel lehetett szétszedni ebben a áthatolhatatlan sötétségben, ahol a hámok és a fiókok ki vannak kötve, és az ujjak fénylő pontjain - ahol a fegyverek vannak. A következő szavakkal: "Istennel" csengett az első fegyver, mögötte egy dobozt zúzta, és a körzet elkezdett mozogni. Mindannyian levettük a kalapjainkat, és átsétáltunk magunkon. Belépve a gyalogság közötti szakaszba, a szakasz megállt, és egy negyedórára várakozott arra, hogy az egész oszlopot összegyűjtsék és a főnök távozzon.

- És nincs egy katona, Nikolai Petrovics! - mondta, közeledve hozzám, egy fekete alakot, amit csak felszólaltak a rangú Maximov tűzoltótörő.

- Velenchuk nincs itt, uram. Ahogyan kihasználták, itt volt - láttam - és most nem.

Mivel lehetetlen volt feltételezni, hogy az oszlopot azonnal áthelyezték, úgy döntöttünk, hogy Velenchukot elküldtük a tizedes Antonov követésére. Nem sokkal ezután néhány lovas áttört mellettünk a sötétben: ő volt a főnök a gyülekezettel; majd az oszlop fejét felkavarta és mozogni kezdett, és végül mi, Antonov és Velenchuk nem voltak ott. Azonban nem volt időnk megyünk száz lépésre, mivel mindkét katona magával ragadott.

- Hol volt? Megkértem Antonovot.

- Megijesztette, ugye?

- Akkor miért aludt el?

Körülbelül három órára lassan mozogtunk néhány laza, hómentes mezőn és alacsony bokrokon, amelyek a fegyverek kerekein keresztül, ugyanabban a csendben és homályban rágódtak. Végül menjünk sekély, de rendkívül gyors folyam, megállított, és élen jár a otryvchatye hallott puska lövések. Ezek a hangok, mint mindig, mindenki számára különösen izgalmasak voltak. Leválás, mert felébredt, és hangokat hallott a soraiban a mozgás és a nevetés. A katonák, akik harcoltak egy barátom, aki talpra ugrott, aki rág kekszet vagy egy időtöltés, hogy megverte az őr, és a lábát. Míg a köd kezdett láthatóan fehéríti a keleti, nedvesség lett tapintható, és a környező tárgyak fokozatosan kialakuló a sötétben. Különbséget tettem zöld kocsik és ládák borított ködös nedvesség réz szerszámok ismerős akaratlanul vizsgálták a legapróbb részleteket a számok az én katonák, öböl lovak, és a soraiban a gyalogság és szuronnyal fényes, Torbay, pyzhovnikami és edények mögött.

Hamarosan megint megérintettek minket, és miután több száz lépést tettek út nélkül, jelezték a helyet. Jobbra a kanyargós folyó meredek bankja és a tatár temető magas faoszlopai voltak; Bal és az első, a ködön keresztül egy fekete sáv látható. A szakaszt eltávolították a homlokról. A nyolcadik cég, amely eltakart minket, fegyvereket tett a dobozba, és fegyveres zászlóalj katonákkal, fegyverekkel és tengelyekkel lépett be az erdőbe.

Kevesebb mint öt perc alatt minden oldalról füstölni kezdett, és pattogó tábortűz, szétszórt katonák, fúj fények és virul, húzza ágak és rönkök az erdőben szüntelenül hangzott száz tengelyek és kidőlt fák.

Gunners némi versengés előtt gyalogság terjedt el a tűz, és bár nem volt annyira megtörte, hogy a kétlépcsős megközelítés nem tudott, és sűrű fekete füst vezetünk át jéggel borított ágak, ahonnan csepp pirított a tűzre, és aki rákattintott a katonák tüzet alulról kialakult a parázs és félholtan fehér fű felolvasztjuk a tűz körül, a katonák minden úgy tűnt, egy kicsit: úgy húzta az egész fűrészáru, megcsúszott gyomok és legyezte több és több.

Amikor elmentem a tüzet gyújtson, Velenchuk és mindig minden lében kanál, de most, mint a bűnös, mint bárki más, aki megpróbálta a tűz, egy roham buzgalommal vette a kellős közepén egy csupasz kézzel szén, dobott egy-két alkalommal kézről kézre, és dobott vemlyu .

- Te erõsítõt égetsz és szolgálsz - mondta egy másik. - Vándor, testvérek, adjon - mondta a harmadik. Amikor végre Velenchiik a támogatás nélkül, melyet ismét átadta volna, hogy a szén, cigarettára gyújtott, megdörzsölte felhólyagosodott ujjait a hátsó kabátja padló és kell is, hogy tegyen valamit, hogy fel több Chinarova Otrubok és meglendítette dobta a tűzre. Amikor végre úgy tűnt neki, hogy pihenhet, sétált a hőt, kinyitotta a kabátját, viselje epanche, a hátán a gombot, a lábát, kinyújtotta nagy fekete kezét, és egy kis csavar a száját, a szemét.

- Ehma! Elfelejtettem a telefont. Íme, bánat, testvéreim! - mondta szünet után, és nem fordult senkit különösebben.

Oroszországban három fő katonaság létezik, amelyekhez minden katona katonái alkalmasak; Kaukázus, hadsereg, őrök, gyalogság, lovasság, tüzérség stb.

A fő típusok, sok egységgel és kapcsolattal, a következők: