5 Mítoszok a hosszú élettartamról

A hosszú élettartam problémája sok mindent érdekel. a nők 50 után
Vannak tesztek a hosszú élettartamról. de az életünk nem alkalmas egy egyszerű matematikai számításra, különben nagyon egyszerű lenne. Sok tanács kerül közzétételre, hogyan éljen sokáig és megszabaduljon a betegségektől, de a tudósok azt mondják, hogy az élet meghosszabbításának leghatékonyabb módja a betegségek megelőzése.

Ha a lehető legtovább és teljesebb életet akarsz élni - ne kergetj a divatos kezelési receptek és a hosszú élettartam formulái után, hanem egyszerűen szervezd meg életedet, hogy ne csökkentsd a természet által adott időszakot.

A hosszú élettartam receptjei: az igazság vagy a fikció?

1. recept: "A nevetés minden percében meghosszabbítja az életünket 5 percig."

Természetesen senki sem bizonyította a stopperóra a kezében, hogy ez a kijelentés igaz-e. Valószínűleg a nevetés nem növeli a várható élettartamot, de egyszerűen nem csökkenti azt. A stresszek fontos kockázati tényezői az egészségünknek, és a jó hangulat enyhíti a stresszt, és ezáltal javítja az életminőséget.

2. recept: "Mindennap fél óráig haladjon és éljen két évvel tovább".

Vitatott kijelentés. Kiderül, minél többet jársz, annál hosszabb ideig élsz? Valójában csak a minimális fizikai erőfeszítés kötelező elkerülése érdekében el kell kerülnünk a hipodinámiát és a kapcsolódó problémákat. A tudósok kiderítették, hogy azok, akik naponta több mint 30 percet sétálnak, 1/3 -kal csökkent a stroke kialakulásának kockázata.

A Harvard Egyetem egy sétáló programot fejlesztett ki a maximális kényelemért:

  • A séta üteme gyors és egységes legyen.
  • Tartsa hátat egyenesen, a gyomrot kissé visszahúzta, a fejed felemelkedett, a vállak kiegyenesedtek.
  • Séta a saroktól a lábujjakig.
  • A lépés hossza valamivel kisebb, mint az átlag.
  • Töltsön fokozatosan járás közben.

3. recept: "A kreatív munka 6.5 évvel meghosszabbítja életünket".

Amit igaz ez a kijelentésünkben, az, hogy az örömökkel való munkában elkerüljük egészségünk fő ellenségét - a krónikus stresszt. A tudósok azt találták, hogy a komplex mentális problémák megoldásában részt vevő emberek (nem feltétlenül kreatívak, megjegyezzük) jobb egészségügyi mutatókkal rendelkeznek, a kézi munkaerővel foglalkozó fiatalok szintjén. 6,5 év az első és a második, és nem az extra évek közötti különbség. Mindaz, ami fejleszt bennünket, elégedettséget eredményez az eredményből - javítja az életünket.

4. recept: "4-5 csésze társ, naponta részeg megőrzi a szívünk ifjúságát".

Gyakran előfordul, hogy a páciens fogyasztása akár 10% -kal is csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát. Nincsenek azonban tudományosan érvényes adatok. Ha ez igaz, akkor miért nem cserélje ki az összes italt?
Tény, hogy a mágia varázsa semmi mással nem magyarázható, mint a polifenolok jelenléte. Ezek az anyagok minden bizonnyal hasznosak, és megvédik a test sejtjeit a pusztulástól. De emlékeznünk kell arra, hogy ezeket az anyagokat más típusú tea, valamint kávé, bor és gyümölcslevek tartalmazzák.

5. recept: "Élvezd az alacsony kalóriatartalmú ételeket és élj 35 évig."

Tegyünk számításokat, hogy teszteljük ezt a lenyűgöző kijelentést. Ha az átlagos 70 éves időtartam, addig még 35 évig adunk hozzá alacsony kalóriatartalmú étrendet, 100 éves évfordulót biztosítunk számunkra. Ha igen, akkor miért, az elmaradott országokban, ahol az emberek gyakran alulmaradtak, nincs hosszú élettartamú fellendülés?

A tudósok bizonyították az 1930-as években, hogy az alacsony kalóriatartalmú bevitel meghosszabbítja az életet. de a kísérleteket csak egereken és békákon végezték. Az emberek számára ez nem megfelelő, mert legalább néhány jelentős hatás elérése érdekében folyamatosan napi 1000-1100 kalóriát kell élned. De egy ilyen étrend tele van más egészségügyi problémák kialakulásával, így az egész megfiatalító hatás téved. De ebben az állításban van egy racionális gabona, ha betartjuk bizonyos táplálkozási szabályokat.

5 szabály az alacsony kalóriatartalmú élettartamról Ray Walford gerontológussal:

Életed hosszú évei és ésszerű hozzáállás az egészségéhez.

MI TÖRTÉNIK A HÁLÓZATBAN:

Erről a témáról érdekes olvasni:

  • 5 Mítoszok a hosszú élettartamról
    Élettartam - adja át a tesztet
  • 5 Mítoszok a hosszú élettartamról
    Azok, akik nem akarnak öregedni
  • 5 Mítoszok a hosszú élettartamról
    Hogyan ne öregszem?
  • 5 Mítoszok a hosszú élettartamról
    Hogy kigúnyolódj, ha az agyad van?
  • 5 Mítoszok a hosszú élettartamról
    Hogyan fogyni 50 nő után
  • 5 Mítoszok a hosszú élettartamról
    Teszt: hány éves a tested?

Kapcsolódó cikkek