5 Lépés a diavetítés elkészítéséhez

5 Lépés a diavetítés elkészítéséhez
Gyakran kérdezem barátaim és ügyfeleim, hogy csináljak egy gyönyörű diavetítést a fotókból? Milyen formában készítse el a fotókat? Hány fényképre van szüksége? Milyen méretet és minőséget nyújt a fotográfiai anyag? Annak érdekében, hogy ne válaszoljak ugyanazokra a kérdésekre mindenkor, megpróbálok általános javaslatokat tenni ebben a cikkben, mit kell tennie annak érdekében, hogy egy fényképészet készítsen diavetítés létrehozására.







Úgy döntöttetek, hogy elrendeljék a fotók diavetítésének létrehozását a fotós számára. Hogyan lehet elindítani a diavetítés létrehozásának folyamatát, milyen előkészítő lépéseket kell tennie annak biztosítása érdekében, hogy a diavetítésen végzett munkafolyamat nem fordult meg neked és rémálomnak. Milyen rémálom és hogyan kerüljük el azt, ismerkedjünk meg a cikk elolvasása után.

1. lépés: Adja meg a diavetítés témáját.

Ezzel kezdődik minden! Mielőtt kiválasztaná a fotókat egy diavetítéshez, el kell döntenie a téma témáját: milyen eseményt fognak élni az Ön életében a diavetítéshez.

5 Lépés a diavetítés elkészítéséhez

A gyakorlatom legnépszerűbb témái:

esküvői tárgyak. Love Story, ünnepélyes házassági ünnepség, gyalog a menyasszony és vőlegény, esküvői fotózás, esküvő napja stb.

gyermekek témái. a gyermek életének első éve, az óvoda matinája, az óvoda érettségi, az iskolai fotózás, az iskolai évek fotótörténete, az iskolai végzettség, a gyermek születésnapja stb.

jubileumi alanyok. az ünnepi események évfordulójának hősének fotókronikája, üdvözlő / ajándék diavetítés a nap hősének

A tantárgyak teljesen eltérőek lehetnek, hobbijuktól és érdeklődésüktől függően, ahonnan a jövőben szeretné használni a diavetítést.

2. lépés: Fotók összeállítása

A megcélzott témákkal most ajánlom, hogy készítsen válogatást a kiválasztott témáról. Javaslom, hogy önálló munkát végezzen a fényképek kiválasztásával kapcsolatban. Néha rémületem van a szememben, amikor az ügyfelek több súlyos fotóalbumot hoznak fel nyomtatott fotókkal, vagy néhány ezer fényképet továbbítanak a lemezen, és megkérdezik: "Kiválaszthatja, mely fotókat szeretne beilleszteni a diavetítésbe."

5 Lépés a diavetítés elkészítéséhez






Biztosan nem vagyok ellentétes a kreatív impulzus ellen, de helyesen megértsek: a kreatív preferenciáim és véleménye e vagy a fotó összetételéről nem mindig felelnek meg a fotóalbum legjobb fotóinak ötletéről. Tehát ne légy lusta, adj egy kis időt a diavetítéssel kapcsolatos fényképek kiválasztására.

Megjegyzés: 15 perces diavetítés létrehozásához kb. 80 fénykép szükséges.

3. lépés: Fotók készítése

A leggyakrabban feltett kérdés: milyen formátumban és méretben adnak fényképeket a diavetítéshez? Természetesen inkább 1024x768-as digitális fotókkal dolgozom a vízszintes fényképekhez és 1000x1400-as függőleges fényképekhez. Ha ezek a számok nem jelentenek semmit neked, elegendő lesz a fényképezőgéphez szükséges fényképek mentése hordozható lemezre vagy flash meghajtóra (flash meghajtó).

5 Lépés a diavetítés elkészítéséhez

Mi a teendő, ha a diavetítéshez készült fényképek nem digitális formában, hanem nyomtatott formában? Nagyon egyszerű: lefordítjuk őket digitális formátumba, azaz letapogatjuk. Ön fotót szkennelhet le, vagy kérheti a fotós e szolgáltatását. Megértetted, hogy ez a szolgáltatás költséget fog fizetni Önnek, de anyagi költségeket fog megtakarítani, de megakadályozza, hogy költséges időt tölthessen a fotós által végzett rutinmunkára.

4. lépés: Zeneszámok kiválasztása

Természetesen te is tudsz. Az ügyfelem szó a számomra a törvény. Egyszerűen ugyanúgy, anélkül, hogy tudná, növeli a diavetítés létrehozásának idejét. Mivel a zeneszerző, valamint a fényképek cseréje, a projekt átvételéhez nagy mennyiségű időt vesz igénybe.

5 Lépés a diavetítés elkészítéséhez

Nem azt kérdezem, hogy gondolkodj azon, hogy mely képeken, milyen zenei összetétel jelenik meg a diavetítésben. Szeretném hallani a zenei preferenciáidat, annak érdekében, hogy megértsd, hogy milyen irányba kell tovább dolgoznom nekem.

Egy személyes tapasztalatról szóló történet: Megadtam, hogy készítsen diavetítést az évforduló felvétele után. Elkezdtem ezt a munkát. Emlékezve arra, hogy a fesztiválon táncolt milyen zenét hallgattak, ezeket a zeneszerzőket a diavetítéssel táncokkal készítettem. Verka Serduchka az előadóművészek listáján jelent meg (ahol nincs!). Szinte minden jubileum hangzik a híres kép kompozíciói. Képzeld el a meglepetést, amikor a jubileum, a diavetítésem megtekintésével megkért, hogy távolítsam el ezeket a dalokat a diavetítésből. Kiderült, hogy Serduchka Verkát nem tudta elviselni, bár egy jubileumi napon táncolt ezekkel a dalokkal. Itt van!

Tehát ne vesztegessük el velünk a drága időt, és beszéljünk meg minden finomságról, mielőtt elkezdenénk dolgozni a diavetítésen.

5. lépés. Várja az eredményt

Mennyit kell várni? Hány nap lesz a diavetítés? Erre a kérdésre válaszolok: mindez a munkateremből és a fényképanyag minőségétől függ. Átlagosan a diavetítés ideje 5-7 nap. Ha a mennyiség nagy, a rendelésnek legfeljebb 2 hétig kell várnia.

Ebben a cikkben olyan általános ajánlásokkal foglalkozom, amelyeket követnie kell a fényképek diavetítésének létrehozásához. Ha még mindig kérdései vannak, hívjon vagy írjon nekem egy e-mailt.




Kapcsolódó cikkek