7 minimalistic Linux terjesztésekben

Miután kiderült, hogy a 10 példa a sikeres alkalmazása a Linux egyetemeken és az iskolákban. Azt javaslom, ma beszélni egy nagyon egzotikus úti cél a világon a Linux-alapú rendszerek, ami közel sem olyan sok rajongó teljes desktop termékek hírhedt geekek. Ugyanakkor biztos vagyok abban, hogy az ilyen emberek között olvasóink, és ők minden bizonnyal értékelni fogják a jelenlegi kiválasztás. És ez lesz körülbelül 7 Linux disztribúció, elég kicsi ahhoz, hogy elférjen még a vízözön előtti USB-meghajtót.

Ha szeret kísérletezni a régi vas, gyűjteni nem szabványos számítógépek kezük ki a régi részek, vagy csak azt, hogy vértezze fel a „első Pentium” körül porosodik a szekrényben, akkor jöhet az egyik eloszlás alapján generált a Linux-kernel szerelmeseinek. Jellemzően egy listát az ilyen eloszlások szélesebb, de én választottam a legkisebb, és igénytelen szempontjából lemezterület és hardver eszközök:

  • Antix - ez az eloszlás rendkívül könnyű változata Mepis Linux szülő disztró épülő stabil ág Debian OS .A fő telepítő csomag kerül körülbelül 128 MB lemezterület a kernel és a járművezetők és az alapcsomag programok - csak 300 MB. Ahogy itt használjuk a csomagkezelő Synaptic.
  • Basiclinux - az egyik legnagyobb minimalista disztró, amely képes dolgozni, még a PC Intel 386 processzor csak 3 MB RAM.
  • Damn Small Linux letöltés után - a telepítőcsomag mérete lesz összesen 50 MB a forgalmazás. További szoftverek is telepíthető a Debian APT eszközöket. A munka a minimálisan szükséges processzor nem csökkentik 486DX és 16 MB RAM-mal.
  • Puppy Linux - az összeállítás letöltés után „nyom” csak 133MB. A szerepe a csomagkezelő Synaptic itt van egy változata Lucid Puppy Ubuntu kompatibilis.
  • SliTaz művek - mérete 25 MB. A szerepe a disztribúció csomagkezelő alkotók használt Tazpkg saját tároló.
  • Tiny Core Linux - az eloszlás lehet leírni, mint „kevesebb, mint sehol”: csak 12 MB a mérete. Ennek szoftvergyűjteményeket itt használt csomagokat építeni és azokat alapján TCZ.
  • xPud - és ez teszi teljessé a terjesztési lista, a mérete - 64 MB.

És mi érdekes lehetőség minimalista disztribúciótól felveheti a listára?

Kapcsolódó cikkek