5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

Amikor fiatal voltál, és az emberek kérdezni, aki szeretne lenni, ha felnő, akkor találkozunk velük? Standard „orvos” vagy „állatorvos”? Vagy talán meg a magas célokat, és így válaszolt: „popsztár” vagy „űrhajós”?

Bármi is volt, 95% -a számunkra, visszatekintve, nevetett a válaszokat.

1. Fókuszban hogyan kell csinálni valamit, ahelyett, hogy miért történik

Értem valamit. Állj fel, menj a szoba közepén, és állást foglal, mint ha a motorozás egy láthatatlan: térd derékszögben, kéz nyomja a láthatatlan kerék. Ha azt szeretnénk, akkor is elkezd morogni, utánozva a motort. Nézd meg az órát, majd tartsa ebben a helyzetben, ameddig csak lehet. Várjon, amíg a fájdalom elviselhetetlenné válik csípő. Ügyeljen arra, hogy meddig fog tartani. Egyes akkor azt csak az utolsó 30 másodperc, mert miért? Ez hülyeség, és fáj.

Egy perccel később még visszatérünk erre.

Most mondjuk azt szeretnénk, hogy segítsen valaki leszokni a dohányzásról gyorsan. Mit gondol, ami a következő lehetőségek legmegfelelőbb erre?

5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

Senki. Látod, ha azt szeretné, hogy tegyen meg mindent rosszul, csak nem túl kell lépni a triviális első lépés. Ez történik a legtöbb erőfeszítést, minden alkalommal, és a módszer egyáltalán nem fontos. Ezért a különböző hóbort táplálkozás jönnek és mennek, néhány havonta, és soha nem találják, hogy egyedi, varázslatos diétát, hogy jobban fog működni, mint mások. Módszer - nem jelent problémát, mindig koncentrálni, és mi csak azért nem ismeri el az egyszerű tény, hogy valójában nem akarunk változtatni semmit.

„Tudom, hogy a srác, aki leesett 16 kilogramm segítségével az Atkins diéta”! Nem tudod, hogy a srác, aki akart fogyni annyira, hogy hajlandó volt, hogy figyelemmel kísérjük mindent, amit eszik minden nap. Ha a fickó úgy döntött, egy egyszerű csökkenteni a napi kalóriabevitelt, akkor működött volna olyan jól, mint az „Atkins”.

Hadd szemléltessem egy különösen abszurd példa: a fitness ipar. A vásárlás szimulátorok költött körülbelül $ 4500000000 évente (ez egy futópálya a legjobb gyártók). Fitness klub költött $ 27 milliárd. Mit gondol, hány ember fizetett pénzt mindezt, ügyelve magukat, hogy ez - az a dolog, ami végül arra kényszeríti őket, hogy vigyázzon magukat? Itt egy tipp: az emberek kétharmada, akik vásároltak tagságait fitness klubok, még soha nem jelent meg ott.

Ez nem csak a hazugság, hogy mi inspirálja magunkat, ez nevetséges hazugság. Egyértelmű, hogy még egy gyermeket. Mert te magad is nagyon jól tudja, hogy annak érdekében, hogy fitt, nem kell semmilyen speciális felszerelés, és meg tudod csinálni a gyakorlatokat a padlón, most, ha akarja.

Emlékszel, amikor ültek a „láthatatlan kerékpár”, és a csípő szó sikoltozó Önnek, hogy már abbahagyta mindezt, akár egy pillanatra? Ugyanez égő fájdalom a lábakban, és akkor érzik szimulátor ezer dollárt ér. Épp most adtam neked ingyen.

„De ez már egy hihetetlenül unalmas és fájdalmas! Nem akarom minden nap csinálni ilyeneket! "

Pontosan! Nem akarom. Tehát ne már áltassuk magunkat.

Most próbáld ezt: Ismét, hogy a „láthatatlan kerékpár”, de ezúttal a bérleti egy idegen, aki megteszi célja egy pisztolyt, hogy az elméd, és hogy lesz egyértelmű utasításokat robbantani, ha ez idő alatt nem javul a felére a korábbi ideje, hogy „motorkerékpár”. Tételezzük fel, hogy Ön az egyik epizód a sorozat „Sons of Anarchy”, vagy valami ilyesmi.

5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

Akkor javulni fog az idő nem probléma, akkor átmennek ezek a „lehetetlen”, akkor elviselni a fájdalmat. Mert most már tényleg érdekel, miért csinálod mindezt: csinálja, hogy nem kap lövés a fejét.

Ez a „titkos”, ami nyilvánvaló volt kezdettől fogva. Ezek az emberek nagy dolgokra, és a munka, mintha az idő 50 óra - hogyan sikerül ezt minden nap? Ők ezt, mert van egy pisztoly, amit beállítottak a saját fejét. Képzeletbeli fegyvert szorítottak a fejéhez egész nap. Minden nap.

2. Az ember nem hiszem, hogy mi része meg fog halni

5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

Ez idegesít, mert pontosan tudom, hogy miért ülök a kanapén, és eszik fagylaltot. Ez azért van, mert volt egy nehéz nap, és a fagylalt jobban érzem magam. Tehát picsába. Még ha azt csinálom, hogy a hulladék az idő, én csinálni az oka.

De ez az egyszerű dolog, és figyelmen kívül hagyja mindent, amikor megpróbálta kijavítani valamit az életükben. És ez mindig jön vissza harapni őket.

Maradjunk a téma, mivel beszélünk arról, hogyan lehet elérni a jó fizikai állapotban (és ha egy sportoló, helyettesítő, „hogyan kell tanulni japánul”, vagy valami mást).

Tegyük fel, hogy úgy dönt, hogy futni. Elolvasta a szövegeket idézett, és válaszd a tevékenységet, hogy a költségek szinte semmi. Gondolod, hogy fog futni a parkban minden reggel, és motiválni magad, hogy segít a fogyásban, ez akkor több energiát, akkor jobban érzi magát, és ez mind ingyen. És akkor, ha már teljesen felkészült a feladatra, hogy fogsz izzadni egy kicsit, ha úgy gondolja, hogy mi már nem kap a beteg, van egy dolog, ami megzavarja, és hogy a dobás az összes fenti. És mindez történik, ha megáll gondolkodni: mit veszít, ezzel fut?

Elveszíti, mit csinálsz, hanem gyakorlat. Tudja ezt, akár nem, de minden dolog, amit éppen most csinálsz, néhány érték az Ön számára. „De tegnap két órát töltött a plafont bámulta!” Igen, de megcsináltad valamilyen okból. Ezzel kielégíteni néhány kell. Lehet így enyhíti a stresszt, nem tudom. De tudom, hogy csinálta, mert abban az időben nem akar mást csinálni.

5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

Tehát a második azt mondta: „Én fog futni reggelente, munka előtt!” Oké, most kapsz két órával korábban a szokásosnál. Mit akarsz, nem kell extra pár óra alvás? Ellent kell mondanom: ha alszol, szüksége van rá. Ez így működik. „Én csak lefekvés korábban!” Nos, mit szoktál csinálni során két órával az esti? Töltsön időt a barátaiddal? Ülünk az interneten? Tévézés? Olvasta a könyvet? Bármi nem tetted, akkor elveszíti azt.

Úgy tűnik, ez nyilvánvaló, mint a legtöbb dolog, amit mondok. Egy személy általában azt mondja: „Úgy döntöttem, hogy én is megtanulni szaxofonozni”, de valójában emögött, „Úgy döntöttem, hogy én is megtanulni szaxofonozni, ahelyett kószál a barátnőmmel.”

Most menj, és megtalálják a legsikeresebb ember tudja. Beszélj vele, hogyan töltötte a héten, és körültekintően ellenőrizzék minden, amit ez az ember nem. Vagy ő nem barátok, vagy nincs gyerek, talán nem egy hobbi. Ő nap csak 24 óra, mint te. És ő nem tud hozzá semmi újat, amit már. Ő csak adományozni valamit kedvéért valami mást.

Éppen ezért soha nem fog működni eljárás formájában „Ne pazarolja idejét, gyere életük javítására, kukac!” Ön most magukat csapják, ha úgy vélik, hogy talál egy csomó extra időt. Nincs „hosszabbítás” nem létezik. És van, hogy a hideg számítást, és eldönti, mit szeretne tenni:

„Megyek, hogy befejezze tanulmányait, hanem a kiadások időt a barátaimmal.”

„Megyek, hogy több időt imádott / th és kevesebb időt töltenek a munkahelyen, tudva, hogy meg fog tenni nekem szegényebb.”

„Megyek hegyet mászni, és mert én elhanyagolni a családom, míg én a vonat.”

Különben nem lenne más, mint a rendes költségvetési tervezést. Ha azt szeretnénk, hogy egy másik személy, hogy része ez a formáció, hogy eldöntse, hogy milyen része meg kell halnod.

3. A hit, hogy varázslatosan lesz valaki másnak

5 milyen módon károsítja a saját életét, anélkül, hogy tudnának róla - faktrum

Mindegyik teljes ember azt képzeli, hogy több mint 10 éves vékony lesz, minden gyáva hiszi lenne egy bátor ember, általában az ötlet. Ebben a tervben, hogy hogyan lehet eljutni A pontból a B pont, akkor soha nem határozta meg. És soha nem ismerték eléggé elviselhetetlen igazságot, hogy a személy, hogy Ön lesz a 10 év, ugyanaz lesz, mint te ma. Ma, ha töltik a legtöbb időt arra, hogy játszani az iPhone, majd 10 év múlva lesz egy ember, aki nagyon jó játék az iPhone.

Ez nem egy meggyőződés. Vannak rosszabb dolgok. De a lényeg az, hogy ha most nyugodt és nem túl energikus ember, akkor nem lesz képes a következő évben hirtelen „emberi dinamó”, kivéve, ha elkezdi az amfetaminok, vagy valami ilyesmi. Ha düh problémákat ma, akkor azokat a 10 év. Ha nem tudod, hogy kung fu ma, akkor nem fogja tudni azt, és 2035-ben, az év során. De ha megtanulod kung fu ma is, akkor valami történni fog.

"De igazán szeretnék kung fu tanulmányozni! Nincs időm erre! Nem. Állj. Ne menj vissza oda, ahol elindultunk. Ha pisztolyt teszel a fejedre, akkor gyorsan elveszi az időt, átkozott. És ha nem tudsz kényszeríteni magad, hogy elkezdesz csinálni valamit a következő 24 órában, akkor nem fogod megtenni, még akkor sem, ha 24 életed van.

4. Koncentráció az egészben, a következő lépés helyett

Elmegy az orvoshoz, és elmondja neked, hogy bakteriális fertőzésed van, ami soha nem fog eltűnni. Ez a szó szoros enni el az egyik rész az emésztőrendszerre, ha nem lesz minden nap, naponta kétszer, hogy a kémiai kezelés a részek, és hathavonta, hogy nagyon fájdalmas látogatás az orvos ... a többi az életét. Természetesen ez nem egy halálos ítélet, de ha be azt teljes egészében, akkor érdemes lehet lemondani. Mert látni fogja, hogy a teher mennyire tart a nyakán.

Azonban, csak leírtam a szokásos fogmosás folyamatát.

5 Hogyan árt a saját életednek anélkül, hogy tudnád - factum

Nem úgy vigyázni a fogak, mint a súlyos terhet, mert akkor nem fog ülni minden nap csinál semmit, fontolgatják a hatalmas hegy fogkefék használni, mielőtt meghal. Azt hiszed, hogy ez egy dolog, hogy csak meg kell tenni a reggel, mert nem szeretné, hogy a fogak kihullanak. Te irányítod a hosszú távú cél (tartani a fogakat), gondolkodás csak a könnyen elérhető a napi célokat (a fogmosás).

Könnyű megérteni, hogy ha alkalmazhatja ezt a technikát más dolgokra, akkor meghódíthatja az egész kibaszott világot. Bármely nagy, hosszú távú projekt, amelyet a legtöbb ember számára lehetetlennek tűnik, az otthontól való igazi nindzsának való felépítéshez csak azért lehet végrehajtani, mert az emberek, akik végzik ezt, egyszerűen nem a végső célra koncentrálnak. Csak azt teszik, amit ma kell tenniük. Ne értsek bennem: ezek az emberek nem hagyják figyelmen kívül a végső célt, csak arra használják, hogy megosszák egymással azt, amit ma csinálnak, és mit hajlandók kapni egy tucat éven belül. A jövő számukra nem bizarr vágy, hanem egy hosszú lánc logikus következtetése, amely hatalmas "ma" -ból áll. Mit csinálnak ma, és mit akarnak hosszú távon elérni - nekik valójában ugyanaz.

Ha ezt a megközelítést elsajátítjuk, akkor a hosszú távú célok nem fogják megijeszteni. Csak egy kis részét kell megtennie, amelyet ma terveztek. És holnap lesz még egy rész. A napok meg fognak menni, és végül meg fogják tenni az ügyet. Ez nem varázslat. Ha például a célod, hogy gitárosossá válj egy fém zenekarban, add hozzá a "gyakorlatot gitárra" a teendõlistádra, és ... gyakorolj a gitáron. Lassú. Unalmas. Mint fogmosás. És egyébként én nem én hoztam fel ezt az ötletet. Az alkoholisták minden programja ugyanezt teszi. Ezekben a programokban azt mondják, hogy örökre nem szabad megállnia. Csak meg kell próbálnod ma nem inni.

5. Fogadjon magadnak arról, amit igazán akar

Mondja el az első dolog, ami eszedbe jut, attól, amit mindig is szerettél volna. Most magyarázd el, miért nem tetted. Talán valami olyasmit mondtál: "Mindig is el akartam kezdeni a kisboltomat a cupcakes értékesítésében! De nem is tudom, hol kezdjem! "

Aaaaaa ... 90% -a csak hazudott.

5 Hogyan árt a saját életednek anélkül, hogy tudnád - factum

Tudom, hogy ez így van, mert ha valóban valamit akarsz csinálni, akkor semmilyen akadály nem lenne az Ön útján. Például, ha valaki tényleg a cupcakes értékesítését akarja megkezdeni, nem sokat fog aggódni, hogyan kezdheti el ezt a munkát. Séta enciklopédiává válik, és tájékoztatást nyújt arról, hogyan kell elindítani ezt az üzletet, mert naponta elolvassa az olvasást, és más cupcake boltok tulajdonosait is megkeresheti. De az emberek nem ezt csinálják, mert valójában nem akarják. A fejükre nem kerül láthatatlan fegyver.

Ez az alapja minden életképtelen üzleti életnek. Ugyanazt a szót használtuk - "Azt akarom" -, hogy két teljesen más dologról beszélhetünk, és a fogalommeghatározások állandó összetévesztése vált az oka annak, hogy sok ember végül csalódott az életben. A kontextustól függően az "akarok" szó lehet:

  • A tervezett cselekvés kijelentése ("El akarom nyírni a gyepet, mielőtt esik").
  • Általános preferencia ("Azt akarom, hogy mindenki hosszú és boldog életet éljen").

Mindez meglehetősen egyszerűnek tűnik, de a definíciókban bekövetkezett zavarok mindent megváltoztatnak. Néha átválthatunk e két meghatározás között, és ez még egy mondatban is megtörténik. Reggel elmentem egy kávézóba, mert egy hamburgert és egy sült krumplit akartam. Találkoztam egy fickóval, aki kocogott. Nem volt ing, és teste olyan volt, mint Matthew McConaughey.

Azt mondtam magamban: "Olyan testet akarok"!

És ha megkérdezem a fickót, miért fut, valószínűleg azt mondta volna nekem: "Mert egy ilyen testet akarok"!

Ugyanez a kifejezés teljesen más dolgokat jelent. A "szeretnék" kifejezést általános összefüggésben használtam, nagyjából, mint "békét akarok az egész világon". Ez olyan nyilatkozat volt, amiben tényleg nem voltam kontroll. Ez a srác éppen ellenkezőleg, a "Azt akarom" szót használta, hogy jelezze a tervezett cselekvést: "akar", hogy naponta három kilométert futjon. Mert ő "akar", hogy egészséges legyen.

Most nézz körül, nézd meg ezeket az embereket, kis fizetést, amely „akar” meggazdagodni és / vagy híres, ha egyszer be néhány valóság show, vagy a „felfedezett” egy bizonyos tehetség, a létezése, amelyhez eddig nem gyanakodott.

És most nézzétek azokat, akik hetente száz órában dolgoznak, mert "akarnak" is gazdagodni. E csoportok közötti különbség hatalmas, de az első csoport gyakran nem is érti meg. Csak szegényesek maradnak, míg a második csoport új autókat vásárol.

És aztán elkezd gondolkodni, hogy ez a világ valóban van osztva, akik egy világos elképzelése, hogy mit jelent, hogy szeretne valamit, beleértve a költségek, és az áldozatok, hogy el kell menni, hogy azt, és azok, akik ahhoz, hogy elhagyja minden a fantázia szintjén. Az első igazán akar és halad előre, megváltoztatja a világot. A második pillantást vetni, rázni a fejüket, és megkérdezni: "Hogyan csinálják?"

Nem, nem azt akarom mondani, hogy mindenki a tőzsdei brókerekké válik, és hetente száz órát dolgozik. Azt mondom, hogy amikor egy kávézóban ülsz, és beszélsz arról, hogyan akarnak mindent megváltoztatni, valaki más csendben pénzt keres. Mert ha valamit akar, nem panaszkodik rá. És amikor gyermeke van, megtanítja nekik, hogy az egyik "akarok" nyilvánvalóan nem elég ahhoz, hogy valamit elérjen.

És ez a lényeg: minden időben pontosan megkapják, amit akarnak. Nem azt mondják, hogy jobban néz ki, mint mások. És amit igazán akarnak. És hogy megértsük, mit akarnak, ne kérdezd meg tőle. Csak látnod kell, mit tettek ma.

Tetszik a post? Támogatás Factum, kattintson:

Kapcsolódó cikkek