Miért láb - Metalist - Dynamo - került sor egy félig üres stadion

A mérkőzés a 2. fordulóban az ukrán bajnokságot a Premier League Harkov „Metallist” saját stadion ádáz harc adta át a főváros „Dinamo” - 1: 2. Mérkőzések ezek a csapatok mindig okozott igazi feltűnést Harkovban, és mint általában, elkelt. De ez most más volt - a lelátókon összegyűlt 17.624 rajongók, hogy kevesebb, mint fele a kapacitás a stadion. És az oka az ilyen alacsony részvétel - nem csak az intenzív hő, hanem a politikai helyzet az országban kissé csökkent néhány rajongó érdeklődését a bajnokságot. Azonban azok, akik jönnek, hogy a stadion, nem bántam meg - az általuk tapasztalt érdekes labdarúgó-fellépés.

Az első pont a támadás a mérkőzés tartott Kharkov: 7 perc, Marcio Azevedo (mellesleg az egyik legértékesebb játékos a „Metalist”), egy keresztet a kapus területen, de csak az egyik partnerei nem volt kész, hogy lezárja az átutalást. Újabb négy perc pontos lövés a cél a vendégek 20 méterről ütött Cleiton Xavier, de a hely volt a kapus Olexandr Shovkovskiy. Ezután a támadó mozog Dynamo és ment már a 14. perc nyitotta meg a pontszámot. A támadás történt a bal szárnyon. Roman Bezus adományozott a sarokban a kapus a Belanda Younes, akinek ideje, hogy dobja le Artem Kravets, aki átvitte a „kerek” a bal felső sarokban a saját - 0: 1. 26. perc: egy éles támadást a bal szélén a kiégett Kharkiv, de a lövés a sarok közelében Azevedo Shovkovskiy költözött a sarokban. A függöny félig 44 perc Andrij Mikolajovics Jarmolenko ment az egyik az egyik a kapus, „Metalist” Vladimir Dišljenković, és hogy a nagyon fronton elkapta a kezét a lábát. Bíró Anatolij Zhabchenko Szimferopol, gondolkodás egy pillanatra, rámutatott, hogy a „pont”. Szankciók játszott az áldozat, megtörve az erejét a megfelelő „kilenc” - 0: 2.

53 perc, mint egy része a „Metalist” először hosszú szünet után a bal Jackson Coelho, vagy csak Zhazha helyett Vladimir Gomenyuk. Annak ellenére, hogy a brazil még nem érték el a formában, hogy a végén, sikerült erősíti a Harkov a támadásban. És a 60. percben, amikor Azevedo tört be a tizenhatos bal oldalán, Shovkovskiy, játszik a kimenet, nyomorék is. Kapus „Dynamo” látott egy sárga lapot, és Javier egyértelműen játszott büntetést - 1: 2. Harkov, és akár az állás, de a 72. perc után a lumbágó, a büntetés Zhazhi Ayila Yusuf, az őszi gumicsónakkal a labdát a kapuba, nem nyomja meg a „keret”. És 85 perc Dynamo maradt a pályán tíz emberrel. A büntetés vendégek birkózott Dynamo Szergej Rybalko (by the way, a diploma a Harkov „Arsenal”, ahol eladták néhány évvel ezelőtt a fővárosban klub) és az argentin középpályás „Metalist” Cristian Villagra. Mind ennek eredményeként kapott „mustár”, de ez a figyelmeztetés Dinamo már a második, és el kellett hagynia a pályát idő előtt. Hanem a kisebbségi vendégek voltak képesek a túlélésre, megtartva maguknak a győztes gólt.

- Kemény játék ma volt, mint minden korábbi - a „Vorskla” és a „Miner”. Különösen, Kharkiv ma volt egy bemutatkozó mérkőzés otthon az új bajnokságban. Egyértelmű, hogy nehéz volt játszani a csapat, és sajnos, már megfordult a mérkőzés ideges, de hála Istennek, hogy nyertünk - mondta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón, vezetőedző „Dynamo” Szergej Rebrov.

- Azt hiszem, minden látható - két különböző részre. Az első már teljesen elvesztette, a másik nyert. Mondom játékosok, hogy ha játszunk meccset játszott ma a második félidőben, akkor rendben leszünk, - foglalta össze a vezetőedző „Metalist” Igor Rakhaev.