10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek

Hogyan kényszeríteni a gyermeket, hogy egy kiváló diák? Persze, hasonlítsa össze a sikeres osztálytársa. Hogyan lehet nyugodt a gyerek, ha volt egy hisztit egy nyilvános helyen? Ígérd ház verés övet. Gyakran előfordul, hogy ezek a „ragyogó” módszereket használják a szülők. És amikor felnőnek eltömődött és nem alkalmas az élet gyerekek elkezdenek siránkozik, hogy történt. Családi pszichológus Svetlana Merkulova arról, hogy még egy hanyagul dobott kifejezést nagyban befolyásolja a psziché a kis ember, így kommunikál a gyermek, gondosan válassza ki a szavakat. Milyen feltételek jobb elfelejteni anyukák és apukák, mondta AiF.ru.

1. Én a te korodban megtanulta, hogy tökéletes

A születéstől a hat éven anya és apa a gyermek - ez szinte az istenek, akik mindent tudnak. Ők alkotják az arány gyermeket a világban, és hogy maguk személyesen. Pontosabban, ez a kifejezés, akkor láthatjuk a versenyt szülő a gyermek, úgy tűnik, hogy azt mondja, hogy a gyerek: „Te vagy nekem, soha nem fogja elérni! Nem számít, hogy hogyan próbálta, jobb vagyok, mint te. " A gyerekek, akik együtt nőttek fel ezt a beállítást, általában egy életre család bizonyítják, hogy jó. Persze, ilyeneket mond, hogy valóban serkentik a nárcisztikus része a gyermekek lelke, hogy provokálja őt, hogy bizonyos célok elérése érdekében. De a baj az, hogy a végén az ember keres valamit nem önmagukért, hanem anya és apa, így végül látta, hogy méltó rájuk. Felnövő, ezek a gyerekek soha nem élvezte a sikert, örömöt csak akkor jön a szülő elismeri, hogy elérjék őket, de nem valószínű, hogy nem.

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek

2. Te vagy az én csirke, majom, porosonochek

Amint minden hívni a gyerekek szerető szülők. Mindez azt eredményezi, hogy a deperszonalizáció a gyermek lenne, mint, de van valami játék, amivel azt csinálsz, amit a szíved vágyait. Az elején az élet a fia vagy lánya bármilyen kimondott szó lesz érzékelhető kritikátlanul, akkor bízom benned. Mondd el a gyermeket, hogy ő egy bolond, hanem a „segítségre van szüksége, hadd magyarázzam”, és a gyermek elfogadja azt. Hogy egy példát, amikor anyám azt mondta a fiának, hogy gyáva volt az oktatási impulzus. Ennek eredményeként, amikor találkozott egy fiú a következőképpen szerepelt: „A nevem Ivan Ivanov vagyok gyáva.” Amikor meghallja a hasonló - ez kell ösztönözni, hogy tükrözze, hogy hogyan kezeled a saját gyermeke. A férfi neve - az a bemutatása a világ. Egyes családokban, kiderül, hogy tolják, és jön a rengeteg vicces név egy gyerek, de hiába! Név mindig az előtérben, akkor az emberek úgy érzik, később ebben a világban, hogyan lesz ép. Ha gyakran nevezik a lánya vagy fia csirke vagy egy csatlakozó, akkor valami harapni az ő nevében (a személyiség) darab.

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek
Hogyan kell megbüntetni a gyermeket a rossz iskolában?

3. Nézd, Katia ÖT-vizsgálat, és van - négyágyas

A legtöbb szülő mindent megtesz a legjobb szándékkal. Tedd a szülők a gyermek valószínűleg volt ez az élmény, és akkor azt mondják: „Ne aggódj, én is szokta mondani, nőttem fel, nézd, milyen csodálatos vagyok.” Képesek voltak „elfelejti” milyen érzés, mikor az anya vagy az apa elutasítja, és azt mondja így: „Katya jobban, mint te.” Ez egy nagyon fájdalmas tapasztalat, amely gyakran a gyermekek szenvednek a felnőtt élete. Ez Katya aztán elkezdenek gyűlölni. A gyermek mindig kellemetlen, ha összevetjük valaki, egy osztálytársa, testvér. Ezek a felnőttek mindig is hasonlítják magukat másokkal, és nem mindig a javukra.

4. Miután viselkednek magukat, így én nem szeretlek

Vagy tudok szeretni csak akkor, ha rám. Miután ez a mondat a gyerek elkezd megpróbálom a legjobb, hogy igaza van, ő tolja minden igényeit és vágyait, „nő” egyfajta antenna találgatás a vágyak és elvárások a szülők. Ennek eredményeként, a gyermek nem létezik. A felnőtt életben, megpróbál minden alkalommal, hogy kérem, él telepítés: „Azt akarom, hogy szeressenek, és erre én kérem. Nem lesz vágyait, de a vágy, hogy más embereket. "

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek

5. Ne szégyen rám

Más szavakkal, a szülő azt mondja. „Te vagy az én szégyen” A gyerekek, akik gyakran hallani ilyen mondat, nagyon szeretnénk, hogy mindenki lássa, milyen is valójában, így ha valakit figyelmét, akkor nem tudom, mit kell csinálni vele. Bújnak, közeli, azok elvesznek. Az ilyen gyerek, mintha nincs más választása, ő lehet, hogy csak valaki másnak a szégyen. Ha valaki olyat mond, akkor megsérül a saját gyermekét.

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek
Hogyan növekszik a gyermek bizalmát, és függetlenségét. Tippek szülőknek

6. Olyan vagy, mint az apám (anya)

Természetesen ez a kifejezés szemlélteti pápa kapcsolatát anyjával, elégedetlenségüket a közös életüket, hogy vegye ki a gyermek. Azaz, a pár nem közvetlenül találja meg a kapcsolatot, de az ő Fia, elmondjuk egymásnak néhány csúnya dolgot. És ezek a rossz dolgok a gyermek. Ha az anya azt mondja: „Te olyan makacs, mint az apád.” Kiderült, hogy az apám - a szegény ember, akivel lehetetlen tárgyalni. Most arra gondolok, hogy a fiú akar lenni az ember, mert a makacs és rossz? Amikor kivetítjük rossz kapcsolat a gyermekek, meg kell élni vele. Másrészt, ezt a kifejezést, hallotta a felhangokat, hogy „a lányok jobbak, mint a fiúk.” A szülők ezzel a manipuláció, ha van egy harc a gyermek, és volt, hogy válasszon egy oldalon, vagy atyját, vagy anyját.

7. Ne doesh zabkása - gyenge lesz, és hülye

Volt egy barátnőm, aki mindig azt mondta: „Ha nem doesh hlebushek, akkor futnak le, ha egész éjjel.” Bármennyire is viccesen hangzik, de félt a kenyér, t. E. A szülők az ellenkező hatást. Hasonló kifejezések - ez is tiszta manipuláció. Nagyon gyakran használják őket, és a nagyszülők, akik tapasztalt éhezés gyermekkorban. Aztán vannak nemzedékről nemzedékre, ismeretlenül minket. A gyermek egy ehhez hasonló kifejezése a félelem, vagy nagyon nehéz kapcsolatot élelmiszer, az ő kultusza, súly, és így tovább. D.

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek

8. Ön nem viselkedsz, odaadjuk bácsi (babayke)

Ez egy nagyon különleges üzenetet, amely kimondja, hogy a gyermek is értékes, ha ez kényelmes a szüleimnek. Szülő továbbítja a gyermek, „Ne add magad, van, hogy mi van, meg vagyunk elégedve.” Felnövő, ezek a gyerekek nem tudják, mit akarnak, és próbálja mindenkinek örömet.

10 kitételek, amelyek a gyermek hírhedt felnőtt, gyermek-egészségügyi, egészségügyi érvek
Nézd meg magad. Hogy, hogy nem nőnek a gyermeke vesztes

9. House kap!

10. Kifelé, amit még nem látott vagy hallott

Fordítás: „Te tönkretette az életemet, eltévedni! Nem kellett volna. " És akkor ezek a gyerekek élnek egy mély bűntudat még a szülő, az a tény, hogy ő (a gyermek) zavarta a szülő él boldogan. Szükséges, hogy legyenek óvatosak az ilyen nyilatkozatokat, mert az emberek maguknál rakomány élettartamát. Általában mielőtt valamit mondani, hogy a gyermek, meg kell gondolni kétszer. Sok felnőtt nem hallja, amit mondanak, hogy hasznos lenne legalább néha hallja magát az oldalról. Most van egy csomó szerkentyű, írja meg a beszéd gondosan és megtanulják, hogyan éri el a gyermeket, amit a szavak mondani. Higgye el, meg fogja tenni a sok felfedezést, és talán nem a legkellemesebb.

Kapcsolódó cikkek