12. fejezet ima a király pohárnoka ígéretét

Ima az ígéret szerint a király pohárnoka

Míg Jeruzsálem esett és Ezra küzdött, hogy ellenzi a reformokat, mind kívülről és a zsidók közül sokan, a palesztin helyzet, nehéz szívvel nézte egy személy. Úgy hívták, hogy Nehémiás (a sávot. Zsid. Az, ami az Úr vigasztalja). Ő tartozott a Júda törzséből, de nem sikerült, mivel egyes honfitársai szerezni nagy hatással Méd-Perzsia és később elő a pozícióját a király pohárnoka. Ma az a személy, aki önti a bort során egy bankett pincér hinni, és általában nagyon finoman. De ez nem így volt az ókorban. A jobb önteni a bort a király tartották a legnagyobb megtiszteltetés, és csak néhány figyelemre méltó ember oda, hogy [1]. De ömlött a bor a király nem csak egy kifejezés a becsület ezt az embert, hanem beszélni bizalom, ami táplálja az uralkodó. Mert a kezében az inasok, nagyrészt biztosított életben uralkodó. És bár alkalmazása előtt a poharat a királynak, hogy a komornyik érezte magát belőle, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nem mérgezi magát, vagy másokat is a módját, hogy mérgezik a kormányzó, hiszen azt a sok történelmi példa az inasok nagyon sok. Tehát már ennek alapján arra lehet következtetni, hogy egy gyanús Artaxerxes én nagyon megbízható Nehémiás, különösen, ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy ő zsidó. Ie tartozott az emberek, akik a hatalom a perzsák, és így lehetne etetni a perzsa király nem volt a legmelegebb érzéseit (bár általában a méd-perzsa és a jó hozzáállás, hogy a zsidók, mint láttuk korábban). Szó Nehémiás volt arról, hogy mi lehet álmodni bármely személy: a jó állapotú, a gazdagság és a hatalom. Azonban a férfi rájött, hogy az élet nem a legfontosabb dolog. A lényeg az, Isten, a hit, a spiritualitás. És így az egész gondolatait fordult Jeruzsálem felé, ami akkor kapcsolódik a helyreállítása a nemzet és a prédikáció az élő Istent. Ezért ő mindig nagyon érdekelt az eseményeket, hogy történt a távoli Palesztinában. És ez az, ami történt, egy nappal a szavakat a cupbearer. „Ez Hanáni, az egyik testvéreim, ő és néhány Júda férfiai. És megkérdeztem őket a zsidókat, hogy marad a fogságból, és Jeruzsálem körül. És mondának nékem: A kik még megmaradtak a fogságból, van az, hogy a nagy nyomorúság és gyalázat; és Jeruzsálem falát lebontva, és kapui tűzben égtek. Meghallgatás ezeket a szavakat, leültem és sírtam és keseregtem bizonyos napokon, és böjtölt, és imádkozott, mielőtt a menny Istene „(Nehémiás 1: 2-4.). Nehémiás tudta, hogy egy emberi lény nem tudja megoldani a helyzetet, és csak Isten képes megoldani. És ő fordul Istennel, egy különleges ima, az ima az ígéretet. Azt mondja: „Uram, mennynek Istene, nagy és rettenetes Isten, a ki megtartja a szövetséget és az irgalmasságot a kik őt szeretik, és figyeljük meg az ő parancsolatait Let néked figyeljen, és a te szemeid nyitva, hallani az imádság, a te szolgád, amelyet most éjjel és nappal Imádkozom előtted az Izráel fiai, a te szolgáid, és vallja a bűneit a fiainak, amely vétkeztünk ellened, vétkeztem - és én apám házában. Van foglalkozott nagyon korrupt ellened, és nem tartottuk meg a parancsolatokat, a rendelések, a melylyel te parancsolt Mózesnek a te szolgádnak. De ne feledjük, a szó, a melyet parancsolt Mózesnek a te szolgádnak, mondván: [Ha] ti vétkeztek, én szétszór titeket a népek közé; [Amikor] visszatér hozzám, és az én parancsolataimat megtartják, és nem őket, akkor legalább már száműzték a szélén az ég, és onnan fogom gyűjteni benneteket, és hogy te arra a helyre, amit úgy döntött, hogy nevemmel ott. Ezek a te szolgáid és a te néped, a kit megváltott a te nagy hatalmaddal és a te erős kezed. Kérlek, Uram! Legyen a te fül figyelmetesek ima a szolga, és az ima, a te szolgáid, a kik kívánják félni a te nevedet. És a te szolgád, és most engedd, hogy kegyelmet előtt ez az ember. Én ugyanis a királynak pohárnoka „(Nehémiás 1 :. 5-11). Tehát petíciója, ő támaszkodik nem érdemi, hanem a szó, ígéret, ígéret Isten adta. Mert tudta, hogy „Isten nem egy ember, hogy Ő kell feküdni, és nem embernek fia, hogy Ő hogy térjenek meg. Mondott, vagy nem? fog beszélni, és nem cselekszik? „(Num. 23:19). Szentírás tartalmaz több ezer különböző ígéretek, amelyek oszthatók bizonyos csoportok.

* Ha egyedül van. „Nem hagylak titeket árván; Eljövök hozzátok „(Jn 14:18).” Casting minden ellátás reá, mert Ő törődik veled „(1 Péter 5: 7),” az Úrra a te érdekel, és ő gondoskodjék rólad. Soha nem engedte az igazak kell mozgatni „(Zsolt. 54:23).

* Ha a depressziós állapotot: „Ha átmennek a vizek, én veletek vagyok - rajtad keresztül, akkor nem borítnak folyók; Ha átmész a tüzet, nem kell égetni, és a láng meg nem fogyaszt te „(Ézsaiás 43: 2)” Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem az eljövendő dolgok, sem magasság, sem mélység, sem egyéb teremtmény el nem szakíthat minket Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézusban, a mi Urunk „(Róma 8: 38-39.)” lehet egy nő elfelejteni szopás gyermek, hogy ő nem kár a fia a méhét? de ha elfelejti, nem fogom elfelejteni. Íme, faragott téged fel a tenyereimre; kőfalaid előttem vannak szüntelen „(Ézs. 49: 15-16).

* Ha valaki beteg: „Beteg valaki köztetek? Hadd hívja a vének az egyház, és imádkozzanak fölötte, kenete őt olajjal az az Úr nevét. És a hitbõl való imádság megtartja a beteget, és az Úr; és ha bűnt, akkor annak is megbocsáttatik „(Jakab 5: 14-15).” És azt mondta, ha meg akarod hallani a hangját a te Istened, és tenni, ami helyes őelőtte, és megszívlelni az ő parancsolatait, és tartsa minden õ rendelését Adom neked bármely betegség, hogy én hoztam fel az egyiptomiak, hogy én vagyok az Úr, [az Isten] meggyógyít „(Ex. 15,26)” ne félj a terror éjszaka, a nyíl repül nap, fekélyek, sötétségben jár, a pestis, pusztításának délben. Nem rossz történik veled, se bármilyen csapás közelíteni a te lakás „(Zsoltárok 90: 5, 6, 10),” Íme, én teszi kötést és orvosságot, és meggyógyítom őket, és megmutatom nekik a bőség, a béke és az igazság „(Jeremiás . 33: 6).

* Ha olyan anyagi helyzetbe. „Hozzátok be a tizedet a raktár, hogy az én házam az élelmiszer, és még így tegyetek próbára engem, azt mondja a Seregek Ura, ha kinyitom nem neked az egek, és öntsük ki egy áldást?” (Mal 3 .: 10).

* Ha a gyász. „És megváltottak az Úr visszatér, és jön a Sion énekkel, és örök öröm fejükön; kell kérniük örömmel és boldogsággal, és bánat, eltünik „(Ézsaiás 51:11).” Ha átmennek a vizek, én veletek vagyok - rajtad keresztül, akkor nem borítnak folyók; Ha átmész a tűz, akkor nem kell égetni, és a láng meg nem fogyaszt te „(Ézsaiás 43: 2).

* Ha mérges. „Mert ismerjük azt, aki azt mondta, Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét „(Zsidók 10:30).” Legyetek mérges, és ne vétkezzetek: nem a nap lemegy a ti haragotokon „(Ef 4:26).” A mérlegelési egy férfi a haragra, és a dicsőséget ő - figyelmen kívül bűncselekmény „(Példabeszédek 19:11)..

* Ha vesztett szeretteiknek: „Nem akarom, testvérek, a halott, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, nincs remény. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadt, majd aludni, a Jézus Isten hozza magával „(1Thessz 4: 13-14.)” Halál! hol a te diadalod? Pokol! hol a te győzelem? A halál fullánkja - sin; és a bűn ereje - a törvény. Istennek legyen hála, amely a diadalmat adja nékünk a mi Urunk Jézus Krisztus által „(1Kor 15 :. 55-57),” akkor szabadítsa lelkét a gödörbe, és az életem látja a fényt „(Jób 33:28).

Fright, majdnem az életét

Kapcsolódó cikkek