1. lecke megkaptuk a hit, író

A szövegek a Biblia: Romans 10: 8-10, 13-14, 17; Acts 11, 13, 14; 14: 7-10; 5-8

Központi igazság: Isten megadta a módját, amelyben mindenki a hit.







Zsidók 11: 6 ezt olvassuk: „Hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki jön Isten hinnie kell, hogy ő van, és megjutalmazza azokat, akik Őt keresik. "

Ha Isten is megköveteli a bizalmat, hogy a hit, amikor lehetetlen számunkra, akkor mi lenne a jogot, hogy a követelés, hogy neki. De ha ő ad nekünk a kezében az eszköz, amellyel a hit keletkezik, akkor a felelősséget a hit nyugszik rajtunk.

Isten azt mondta nekünk, hogy hit nélkül lehetetlen tetszeni. De azt is elmondta, hogyan lehet a hit. Ha van hitünk, nem ez a hiba az Isten. Blame Istent a hit hiánya - nem más, mint tudatlanság. Isten készítette elő az utat, amely által minden bízhat.

Faith üdvösségre

Pál apostol azt mondta, hogy mi vagyunk mentve a hit által. „Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által, és ez nem tőletek, Isten ajándéka” (Efézus 2: 8). De hogyan jut a hit kell menteni?

Romans 10: 8-10, 13, 14, 17

8 De mit mond ez? „Szó van az Ön közelében, a szádban és a szívedben”, vagyis a szó a hit, amit prédikálnak.

9 Mert ha a száddal, hogy Jézus az Úr, és szívedben hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz;

10 Mert a szív az ember hisz vala igazságát, és a száj vallomást készül üdvösségre.

13 „Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.”

14 De hogyan hívják a kiben nem hisznek? Mimódon hisznek benne, akik közül még nem hallott? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül?

17 Azért a hit által jön tárgyaláson, a hallás által az Isten szavát.

Tanulmányozása után az idézett szövegrész a Szentírásból, hogy mit három lépést kell tennie egy ember kell menteni? (1. Valld, 2. Hidd 3. Legyen.) Szerint a 13. versben, aki elérhető üdvösséget? (Mindenki). Vers szerint 17, ahol a hit? (Hallva Isten Igéjét.)

Acts 11: 13, 14

13 Elmesélte, hogyan látta az angyal az ő házában (St.), ami ott állt, és ezt mondta neki: Küldj el Joppéba embereket, és hívja a Simon, akit Péternek

14 Ő majd megmondja néked, szóval, ahol idvezülsz, és a te házad.

Isten arra utasította őt, hogy küldjön Cornelius Peter, hogy megtanulják a tervét. A Nagy Messengership rögzített Márk 16: 15-18 Jézus azt mondta tanítványainak: „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. „Cornelius még nem hallotta ezt a dicsőséges evangéliumot. Nem volt mentve. Isten azt mondta Cornelius küld Peter, hogy megtanulják a tervét.

Miért kell, hogy Cornelius küldeni Peter? Miért van a szabadulás tervét nem tudta megmagyarázni az angyal? (Angyalok nem hirdetem az evangéliumot. Isten adta ezt a feladatot az emberek.)

Verse „Ő majd megmondja néked, szóval, ahol idvezülsz, és a te házad” azt mutatják, hogy az emberek által üdvözül az igére! Ennek az az oka, hogy a „hit által jön tárgyaláson, a hallás által az Isten szavát” (Róm 10 :. 17).

A hit gyógyító

7 És ott prédikált (Pál és Barnabás)

8 Lisztrában egy bizonyos ember, aki a tulajdonában lévő láb, ült, hogy béna anyja méhében, mentem sehova.

9 Ő hallgatta Pál beszél, aki nézett rá, és látta, hogy van hite, hogy meggyógyul,







10. Az említett hangosan mondom neked a nevét, az Úr Jézus Krisztus: Állj egyenesen a lábaid. És felszökött és járt.

Figyelmetlen olvasó a Biblia, egyszer megjegyezte, ez a rész a Szentírás: „Hát nem csodálatos, hogy Paul meggyógyította az ember?” Pál azonban nem gyógyult meg. Ez az ember meggyógyult, nem azért, mert Paul volt az apostol. Meggyógyította nem azért, mert a hit

Paul. A hit a sajátja volt. Pál három dolgot:

  1. Azt hirdették az evangéliumot (7. v.).
  2. Észrevette, hogy a férfi hite, hogy meggyógyul (v. 9).
  3. Azt mondta a férfi, hogy keljen fel, és menj. (V. 10). Ugyanaz az ember volt három dolgot:
  • Hallotta Pál prédikációi (v. 9).
  • Volt hite, hogy meggyógyul (v. 9).
  • Felugrott, és elkezdett járni (10. v.).

Ezt az embert meggyógyított nem azért, mert valamilyen erő, amely lehet Paul. Ő maga hite, hogy meggyógyul.

Honnan jött ez az ember kapott hite, hogy meggyógyul? Hallgatva a prédikáció Paul. Mit Pál? Azt hirdették az evangéliumot. Paul hirdette az evangéliumot az üdvösség és gyógyulás: „Mert nem szégyellem az evangéliumot, mert Isten ereje az üdvösségre, hogy minden hívőnek, zsidónak először, majd a pogány” (Róma 1 :. 16). Egy lábjegyzetben ehhez vers a Bibliában, Scofield azt mondja: „A görög és a héber szó azt jelenti üdvösség szabadulás, a biztonság, a megőrzés, a gyógyítás és az egészség. „Tehát Pál azt mondta, én nem szégyellem a Krisztus evangéliumát. Ez az Isten ereje megjelenése biztonság, a védelem, a gyógyítás és az egészség. „Paul hirdette az evangéliumot teljes, de nem része.

5 És Philip jött Szamaria városába, és hirdette Krisztus nekik;

6 fő egy akarattal adta szívleljétek azokat a dolgokat, amelyek Fülöp mondott, hallva és látva a jeleket, amelyeket tett;

7 tisztátalan lelkek is, akik megszállták kijött egy nagy kiáltással, és sok béna és sánta meggyógyult;

8 És volt nagy öröm abban a városban.

A nagy csodákat, amelyeket fentebb írt Filippi volt az eredménye Krisztus prédikálás. Az újszövetségi gyülekezet nem tudja, nem ismeri Krisztust Krisztus nélkül a Gyógyító. A fizikai gyógyulás része az evangéliumot. Ha ma nincs gyógyulás az evangélium, nincs üdvösség evangéliuma.

Faith in Action

PK Nelson, aki sok éven át volt egy kiemelkedő baptista lelkész, azt mondta: „A gyógyulás szerves részét képezi az evangéliumot.” Lelkészként egy templom Detroit, Michigan 1921-ben, elütötte egy autó. Az orvosok azt mondták, hogy a bal lába lehet, hogy amputálni. Még ha nem is ez amputálni valamit, amit nem lett volna szabad kanyarban.

Az ágyban fekve, aki emlékeztetett a verseket James 5: 14-15: „Beteg valaki köztetek? hadd hívja fel a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén õt olajjal az az Úrnak nevében - és a hitbõl való imádság megtartja a beteget, és az Úr; és ha ő bűnt, ő lesz bocsátva. "

Dr. Nelson próbált mentegetőzni az Úr előtt, mondván, hogy a templomban nem tette. Isten emlékeztette, hogy ő végre négy másik Spirit, akik hisznek benne, és azt mondta, hogy Dr. Nelson felhívását, hogy imádkozott. Azért jöttek, hogy az ő otthona, kenet meg olajjal és imádkoztak érte a hit imája. Meggyógyult. A lába nem kellett amputálni, és ő felengedett. „A hit által jön tárgyaláson, a hallás által az Isten szavát. "

Sok évvel ezelőtt, amikor én egy baptista fiú voltam, ágyhoz kötött beteg. Amikor elolvastam a nagyanyja Biblia, rájöttem, hogy még soha nem hallott a teljes evangéliumot, de csak részben. Minél többet olvastam, annál inkább láttam, hogy nem kell meghalni. Minél jobban tanulmányozta a Bibliát, annál inkább rájöttem, hogy lehet gyógyítani! Persze, ott volt az ördög, aki emlékeztetett minden kétség és a hitetlenség, hogy hallottam életemben. Elmondta, hogy a gyógyulás elavult. (Szerencsére, én még soha nem hallottam, hogy a hit elavult.) Azt is nehéz volt, mert a tanítás, hogy Isten gyógyít, ha akar. (Ez azonban még nagyobb pofon az Isten, mint azt mondani, hogy ő nem tud gyógyítani).

Olvastam Mark 5: 34, ahol Jézus beszélt egy nő, aki a vérzés: „Lányom! te hited megtartott téged; Eredj el békével, és gyógyulj meg a te pestis. „Jézus nem azt mondta, hogy meggyógyult az Ő ereje. Azt mondta: „Lányom! A te hited téged megtartott. „Amikor láttam, hogy rájöttem, hogy ha a hitét megmentette, akkor tudok menteni a hitemet. És hála Istennek, ez az, ami történt! Saját bénulás eltűnt, az állam a szívem jobban érzi magát, és én azóta ugrás, ugrás, az evangélium hirdetése a maga teljességében több, mint 50 éve.

Szöveg fejből: „A hit által jön tárgyaláson, a hallás által az Isten szavát” (Róm 10 :. 17).

MOTTO leckét: „Legyen cselekvők a szó, és ne csak hallgatói. „(Jakab 1: 22).




Kapcsolódó cikkek