4. A Tanács, hogyan kell elkezdeni a QlikView - Developer Edition

4 A Tanács, hogyan kezdheti el a QlikView - Developer Edition

1. Felejtsd el, amit tudsz adatmodellezés.

Nos, semmi sem lehet elfelejteni, de meg kell, hogy nyitottak legyenek megtanulni egy új módja annak, hogy működjön együtt az adatokat. Van néhány szabály, korlátozások és SQL modellezés hierarchia, akkor már nem kell, a QlikView sokkal könnyebb. És igen, akkor meg kell tanulni, hogy működjön együtt a forgatókönyvet, de hidd el, ez vonatkozik a józan ész, hanem a készségek adatok feldolgozására.







Ha keres a legjobb módja annak, hogy hozzon létre adatmodellek, a legjobb gyakorlatok vezet, hogy a Star vagy Snowflakemodels. De ne feledd, mindig kezdeni megértése az üzleti igényeket, akkor tudni fogja, hogy mely táblák kell az alkalmazás, és hogyan lehet csatlakozni hozzájuk. Ezzel, az adatmodell gyakran hasonlítanak egy csillag vagy hópehely.

2. A vonat a személyes adatokat.

QlikView valószínűleg az egyik legátfogóbb eszközök az adatok megjelenítéséhez piacon. Ezt fel lehet használni, hogy hozzon létre vállalati alkalmazások milliárd adatsort, és több ezer felhasználó, vagy hogy szemléltesse a személyes zenei könyvtárából vagy a fájlrendszer.

Amikor elkezd létre alkalmazás gyakran a legnehezebb megérteni az üzleti igényeket, különösen akkor, ha egy komplex vállalati környezetben, vagy ha van dolgunk hiányos követelményeknek.

Ha új a QlikView, akkor azt tanácsolom, hogy a gyakorlatban betöltése személyes adatok és pytatsya létrehozni valami értelmet az Ön számára, így a munka végre adatmodellezés és megjelenítés, valamint megtudja, hogyan kapcsolódnak.

Például én most költözött az USA-ban Spanyolországból, így végül én Skype beszélgetni a családdal. Értsétek meg, hogy beszél a telefonon nem az egyik kedvenc dolgom tehát, ha a nap folyamán azt kell, hogy több hívás, megpróbálom tartani a hívás időtartama a lehető legrövidebb legyen. Szemléletesen azt hiszem, kell látni egy fordított korreláció az én híváslista, más szóval, a több hívás naponta a rövidebb átlagos időtartama lesz.

Ahhoz, hogy bizonyítani, hogy nem tévedtem, én csak letöltött néhány CSV fájlokat Skype honlapján, amelyek korábbi adatok aktivitás az elmúlt 8 hónap. Amint az adatok betöltésre került a QlikView alkalmazás, használtam egy szórás diagram, hogy ha be tudom bizonyítani az elméletet.







A tényleges adatok (néha) vyglyadat csúnya, és azt kellett kapcsolni a hívás időtartama HH: MM: SS másodperc, hogy normalizálják, mert én inkább szívesebben dolgoznak a dátum egy ember által olvasható formátumban helyett számítógépes timestamps.

Az a tény, hogy volt egy jól meghatározott cél -, hogy azt mutatják, hogy van-e összefüggés, vagy sem - segített eldönteni, hogy mit akarok, hogy ki az én modell kimenet. Ebben a példában azt kell számolni a hívások száma naponta és ez a követelmény az üzleti elvezetett létre egy új mezőt a „hívás”. Később, a kifejezés összeget (Challenge), kaptam egy hívások száma naponta (ez lehet más dimenzió).

Végül, miután néhány változtatást sikerült létrehozni egy táblázatot kivásárlási mint:

4. A Tanács, hogyan kell elkezdeni a QlikView - Developer Edition

Az ábrából, látom, hogy nincs erős (milyen közel a pont egy egyenes vonal) fordított összefüggés a tengelyek között az X és Y Megjegyzés: Ne feledje, hogy cum hoc.

Sajnos, az adatok ellentmondanak hipotézisem. Azonban megtanultam, hogyan mutat összefüggést, és a következő alkalommal, amikor be kell bizonyítania, hogy a két változó összefügg, én emlékszem, mit csináltam a személyes adatokat.

3. Indítsa egyszerű.

QlikView megközelítés a fejlődés alapján gyors ismétléseket alkalmazások - ezek a kis lépéseket, amelyek lehetővé teszik, hogy a lenyűgöző alkalmazásokat. A kezdéshez egy új adatmodell, jobb, ha először terhelés több táblát, majd hozzon létre több listát mezők imént letöltött. Ez segít kísérletezni QlikView asszociatív tapasztalat.

Zöld, szürke és fehér színben kódokat kapsz egy lehetőséget, hogy visszajelzést. Ha minden megfelelően működik, akkor folytassa a második fejlődési szakaszban, beleértve egy új táblázatot vagy az adatforrás, ne feledje, hogy QlikView alkalmazás adatokat tartalmazhatnak a különböző forrásokból belül és kívül egyaránt a szervezet.

Minél több időt beruházni egy jó adatmodell, annál kevesebb időt tölt a design, ez az aranyszabály. Ismét bizonyos üzleti célok segítségével gyűjt, normalizálják vagy denormalizálni adatok reagálni az üzleti igényeket. Ez, az biztos, egyszerűsíti a fejlesztési folyamatot.

4. Nézd, másolás, újrafelhasználás és megosztása ....

QlikView vonás készlet az egyik legerősebb adatok konverziós eszköz a piacon, így fontos, hogy olvassa el, és minden egyes alkalommal, amikor kétségei vannak arról, hogyan lehet a bonyolult számításokat, használja a keresési funkciót a QlikView Help (F1).

Ugyancsak fontos a QlikView közösség - ez az egyik legizgalmasabb helyek, hogy megvitassák a modellezés és az adatok láthatóvá - keres, olvasás, kérdéseket, válaszol a kérdésekre, cseréje révén a ... mindezt teszi a közösség egyedi, valamint a képesség, hogy megosszák alkalmazások és kap visszajelzést egyéb üzleti felhasználók számára.

Élvezze dolgozik Qlik!




Kapcsolódó cikkek