1. kérdés pap

Jó napot kívánok. Van 2 kérdés (vagy hasonló). 1) Tud említeni otthon a reggeli ima az öngyilkosság? 2) Tud említeni reggel otthon ima azoknak, akik esetleg nem keresztelkedtek (senki sem tudja, hogy ő is megkeresztelkedett, de ő azt mondta, hogy mindig szerettem rajzolni keresztek és szerettük az Istent, nem tudom, ő halt meg, több mint 20 évvel ezelőtt, a fiatalok számára. felesége vette a bátorságot az ő megrögzött)?

Szia, Stanislav. Házak emlékszik bárki és bármilyen módon, de nem szabad elfelejteni, a figyelmeztető apostol - mind törvényes, de nem minden jó. Imádkozzatok azokért tudja, vagy személyesen ismert. Többnyire azonos azok számára, akik kérdezni róla, vagy ha azt javasolták, és ő beleegyezett. Tiszteld a szabadság az egyén.

Priest Alexander Beloslyudov

Üdvözlünk! Anyu azt mondja, hogy megkeresztelt tatár. Muzulmán hit nem fogadta el, hisz Istenben, de az egyház nem voltam keresztelve. Lehetek keresztanya, és mit fog tenni? Köszi előre.

Regina! Ha hiszel az Úr Jézus Krisztusban, meg kell megkeresztelkedni. Csak a tagok az ortodox egyház, azaz a keresztség válhat keresztszülők. Úgy hangzik, mint egy katechetikai beszél a templomba, kérje az ortodox hit és megkeresztelkedik. Ilyen körülmények között, akkor képes lesz arra, hogy segítsen a gyermek és az ima, és a tanulságokat, mint egy imát a keresztgyermekei és oktatás ortodoxia - az elsődleges felelősség a keresztszülők.

Priest Vladimir Shlikov

Elena, a keresztség - ez nem egy rituális, és az úrvacsora. Ha egy gyermek megkeresztelkedik, tudja viselni egy kereszt, vásárolt a templom előtt (csak szükség, hogy átlépje, hogy megszentelje a templomban). Ha a gyermek egy alámerítetlen mi értelme neki, hogy viseljen egy kereszt? Kereszt a pap helyezi csak a keresztség szentsége.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! Én 22 éves vagyok, és megkeresztelkedett. Azt gyötörte egy kérdés, kérem válaszoljon. A mi családunkban az apám ivott. Ő alámerítetlen. Tudom, hogy a mértéktelen alkoholfogyasztás - bűn. Atyja sok bűn. Tetteikért, beszélgetéseket. Úgy tesz, mintha, hogy hisz Istenben, de valójában megy ellene. Úgy vettem észre, hiszen indult iszik, mi állandóan baj, balszerencse, a ház megszűnt megy a pénz, és minden elromlott (és idd meg az 5 év, és ez erős). Vagy egyszerűen valami történik velünk, de nem vele. Kiderül, hogy ő bűnöket, és mi, a család, a felelős a bűneiért. Mi felvidítani, (azaz, amikor iszik hetente), vagy valami folyik, és mi sírni. És minden rendben van vele. Ask, válaszolni, hogy miért? Miért vagyunk felelősek bűneit?

Üdvözöljük Albina! Senki sem felelős a bűneiért szüleik, ezért nem hibáztatom szerencsétlenségüket apja. Kezdje ki: menjen el gyónni, megbánják bűneiket. És apja, Imádkozzunk az Úrhoz, hogy világosítsa meg a szent keresztségben. Miután a szentségek, az akció a kegyelem Isten meg tudja tenni, hogy megszabaduljon a szenvedély borfogyasztást.

Priest Vladimir Shlikov

Marina, meg kell keresni a gyökereit csüggedés, annak okait. Itt kell, hogy konzultáljon egy pap, ez segítene. Talán még jobban, mint egy beszélgetés, és néhány meg kell érteni magát, és megérteni a valódi okokat. De általában, nem számít, milyen ezek az okok, amelyek mindegyike lehet nevezni egy szót - sin, csak azt, hogy vagy egy másik faj. Ezért rendkívül hatékony eszköze levertség bűnbánat és a gyónás.

Abbot Nikon (fej)

Milyen naiv babona! Minden ember hordozza a keresztet az életben, és ennek semmi köze a kereszt alakban, amit viselni. Éppen ellenkezőleg, azt folytatni a kép a Krisztus keresztje, így adta nekünk erőt hordozó kereszt az élete, a keresztelési kereszt arra emlékeztet bennünket, hogy ha folytatni a határon méltósággal, a kereszt, a következő vasárnap. Nem értem, hogy miért a barátod, akkor ne akarja keresztelni lányát, mert az Úr azt mondta: „Aki nem veszi az ő keresztjét, és követ engem, nem méltó hozzám. Ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki pedig elveszti az életét énértem, megmenti azt „(Mf.10,38-39).

Deacon Ilya Kokin

Szia elnézést a nem túl intelligens kérdéseket, és köszönöm előre is a választ. Mondd, kérlek, ha hagyjuk, hogy írjon egy megjegyzést az egészsége szempontjából egy személy nevét, amely nem tudja pontosan, hogy ő megkeresztelte? Ha ez rossz, akkor mit tegyünk, ha ez történik? A második kérdés egy kicsit hibás, és különben is, a legvalószínűbb, különböző variációkban van akkor vajon, de még mindig szeretnék tisztázni. Azt, hogy a szégyent, nem túl gyakran járok templomba, de az utóbbi években (több hónap), amikor gyertyát a templomban (és nem ugyanaz, de eltérő), azok lefolyó viasz cseppeket mindenkor fekete. Mert meg van kötve, mint sok pap válaszolt a minőségi gyertyák, egy alkalommal próbáltam menni egy másik templomba, de ez pontosan ugyanaz a dolog. Megértem, hogy ez kapcsolódik a minősége a gyertyák, és azok gyártási technológia, és hogy ne elragadtatva babonák, de én nagyon ideges, mert ez nem egy elszigetelt eset, mivel minden egyes alkalommal megtörténik.

Anastasia, én személy szerint soha nem néz, amit cseppek csöpög gyertyák, mert nem érdekel, és tudom, hogy ez tiszta babona. És azt tanácsolom - dobja a fejét a duma. Mi tesz egy gyertyát - és minden, és nem figyel. A legfontosabb dolog - ez egy ima és életünket Isten előtt. Van egy bűn - meg kell, hogy megbánjuk, és többé nem. Békében élni Istennel és betartjuk a parancsolatait. Church imádkozni csak az emberek megkeresztelkedett ortodox. Kívánatos, hogy tisztázza, kétséges, hogy ő megkeresztelte.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Köszönöm a rendkívül hasznos tippeket találtam magamnak egy csomó, amit úgy gondolom, nagyon fontos. A kérdésem a következő: I benyújtott egy feljegyzést az egészségügyi egy ember hosszú ideig, azt gondolva, hogy ő megkeresztelte. Annak kiderítésére, hogy ez így van, ez nem volt lehetséges. A férfi később megkeresztelkedett. Vétkezni, hogy mi jutott eszébe a templomban ima? Köszi előre is a választ!

Anastasia, jobb lesz arról, hogy az a személy, megkeresztelkedett. Persze, ettünk imádkozni tudatlanul egy alámerítetlen személy nem bűn, de ez mindig jobb, hogy tisztázza, és megtudja, ha kétségek merülnek.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Lehetek keresztanya, ha én nem keresztelték az ő gyermeke, az ő 3 hónap. Vagy előbb megkeresztelni neki?

Svetlana, a saját fia alámerítetlen - keresztelni az első gyermek, és hamarosan. By the way, cross - ez egy nagy felelősség Isten előtt. Mert keresztfia imádkozni, hogy részt vegyenek a ortodox nevelést. Keresztszülők magukat gyakorló ortodox keresztények rendszeresen templomba járni, gyónás és az áldozás.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Jó napot kívánok. Még nem keresztelték, mert a szülők nem hívők. Magam úgy, és már régóta szeretne megkeresztelkedni, de nem tudok dönteni, hogy együtt legyünk. Most barátai kérték, hogy keresztanyja fiuk. Lehetek kereszt? Ha igen, hogy tudunk-e megkeresztelkedni ugyanazon a napon? Köszönöm.

Xenia, egyre keresztapja csak egy hívő és megkeresztelkedett az ortodox egyház az embereket. Be kell, hogy legyen, mint a katechetikai beszél az egyház megkeresztelt magát, majd később a keresztelésre a baba.

Priest Vladimir Shlikov

Áldd meg, uram! Megkérdeztem egy pap, ha tudnék imádkozunk alámerítetlen. Azt mondta, hogy nem keresztelt nincs neve, és számukra ez jobb, ha nem imádkoznak. Ki van velem háborúban, egy nő, és azt hiszem, okkultista. Valószínű, alámerítetlen, és nem tudom-e vagy sem neki, hogy imádkozzon. Az evangéliumban írva van, hogy szükség van, hogy imádkozzanak az ellenséget. Egyes ortodox újság azt írta, hogy nem lehet imádkozunk okkultista, bűvészek, médiumokat, meg kell, hogy szeressétek ellenségeiteket, és gyűlölik az az Úr ellenségeinek. Mondd, kérlek, ha háborúban velem okkultista, majd imádkozni ott számára (például, ha elolvassa a zsoltárok), vagy kérdezz az Úrban, hogy megvédett tőle? És ha az ellenség alkoholos GOPNIK, bűnöző, és így tovább. N. Van egy férfi, hogy imádkozzon is, vagy csak kérni az Urat, hogy megvédje őt?

Isten áldása rád! Mert alámerítetlen és ellenség csak imádkozni, ez a lényege a kereszténység (csak nem keresztény - az ő személyes, hanem a templom imádság). Különösen azért, mert a név van. Nem kell, hogy egy nevet sverhmisticheskuyu még okkult jelentősége. Ha követed a véleményét, akinek írunk, kiderül, hogy ha megy az úton, látva a balesetet, imádkozzon a megsérült a halott, az én imádságom jön az Úr előtt? Isten mindentudó, Ő mindenütt jelen van, Ő azt parancsolta, hogy felebarátainkat, és a közeli - ez nem az egyetlen, akit szeretünk, és akik szeretnek bennünket, de különösen azoknak, akik nem szeretnek minket, és szeret minket. A fő ellenség a Lord - mi magunk vagyunk. Megsérteni őt tettei, akkor feszítsd meg bűneinket. Velük, és a harcot az első helyen. Isten áldjon meg!

Archpriest Andrei Efanov

Jó napot kívánok. A tudatlanság a templomban rendezett imát az egészsége nem keresztény barátok. Most aggódik. Mondd, kérlek, hogyan kell? Köszönöm.

A templomban imádkozni megnevezés csak a tagok a Church of Christ. De a hibát, nem olyan nagy, annyira, hogy tapasztalat. Imádkozzunk, hogy szeretteik otthon, alamizsnát adni. Isten megbocsát neked!

Archpriest Maxim Hizhy

Kapcsolódó cikkek