55 - Kerék raznoshirokie gumiabroncsok összkerékhajtással - halál vagy ...

Jó napot - a harmadik alkalom, hogy nap :-).

Megmondom a régóta várt telepítés raznoshirokih gumiabroncsok én raznoshirokie lemezek AVS Modell T5. Én is próbálja eloszlatni a tévhitet, hogy az összkerékhajtás és raznoshirokaya gumi - összeegyeztethetetlen.

Így szerint a Legend raznoshirokie gumiabroncsok különböző kerületi hossza, ami a különböző kerék fordulatszámok az első és hátsó tengely, amely a végén halálhoz vezet a differenciálmű.

Azonban valamilyen ismeretlen okból, kevés ember zavarta, hogy egyszerű matematikai számítások.

Például tűztem magam a Potenza S001 gumik Bridgestone 245/35 R20 méretű első és 285/30 R20 hátul. Segítségével egyszerű matematikai száma profil magassága: elöl - 245mm * 85.75mm = 35%, hátsó 85.50mm = 285 * 30%. Ezáltal elérjük, hogy a sugara az első kerék a hátsó 0,25 mm nagyobb, és egy nagyobb átmérőjű, a 0,50 mm-es. Már ebben a szakaszban lehet megállítani -, mert 0.5mm semmi egyáltalán! Tekintettel arra, hogy az első kerekek kopott a teljes meghajtó gyorsabb, mint a hátsó, akkor könnyű azt feltételezni, hogy a különbség a mintázat mélysége a valós életben, és könnyen lehet 1, 2 és 3 mm. És már csak 0,25 szintkülönbség profil. Ie Stock Center eltérés lehetővé kell tennie az ilyen különbségeket.

Egy további érv a százalékos különbség az első és a hátsó kerék átmérője átmérője közül bármelyik. Ennek számításához átmérőjű, például az első kerék - hozzá az átmérőjű korongon egy dupla profil magasság (profil a gumiabroncs és a felső és az alsó és a jobb és bal oldalon). Szerezze = 508mm 679.5mm 171.5mm + = 20dyuymov * 25,4 * 245mm + 35% * 2. A különbség átmérőjű Már foglalkoztunk az első és hátsó kerekek - ez egyenlő 0,5 mm. Megkapjuk az összefüggésben 0,0007 = 0,07% = 0,5 mm / 679.5mm. Nem tudom mi van, de azt hiszem, a különbség elhanyagolható, különös tekintettel az előző érvek. Ebben az esetben kell használni gumik az azonos márka.

Így raznoshirokie gumiabroncs kerék hajtás, hogy barátok, de egy nagyon szűk mérettartományban.

Miután az összes fenti, főleg a vicces hangzású attól tart, hogy még raznoshirokie meghajtók azonos gumiabroncsok veszélyesek a központi differenciálmű.
Remélem, hogy a téma kifejtett részletesen.

Most térjünk vissza a kocsijához. Kiemelkedően ült kerekek - 245/35 9 hüvelyk 10 hüvelyk 285/30. Csak itt bő hátsó 285/30 nem voltak azok, mondják ők. Úgy tűnt, túl szűk. Úgy döntöttem, hogy az intézkedés tényleges szélessége - ez volt a 26cm, de az első volt őszinte szélessége 24cm. Természetesen szerettem volna egy másik hatása, így fogok tenni más márkájú gumiabroncsokon. Tulajdonképpen a készlet vettem b / a kevés pénzért - csak hogy megpróbálja, és nem hibázik.

Bridgestone Potenza S001 245/35 R20 a AVS Modell T5 20x9.0 42

Kapcsolódó cikkek