№10 dokumentum

A „Mese a régmúlt Years”: bosszú Princess Olga.

Kérdések és feladatok dokumentálására №10:

2. Hogyan értékeli a viselkedését a Princess Olga? Felmérése megerősíti a tényeket.







  1. Jelölje ki a szöveget a jellemző tények szokások és hagyományok az orosz társadalom a X. század.

És úgy döntöttünk, drevlyans: „Itt [vagyunk] megölt orosz herceg; hogy felesége Olga azok Prince Mal, és vele együtt Szvatoszláv, és folytassa azt, amit akarunk. " És elküldött a legjobb férfi drevlyans száma 20 [az emberek] a hajón Olga. Ők landolt alatt csónakot Boricheva, akkor azért, mert a víz folyt hegy Kijevben. És azt mondták, hogy jött Olga drevlyans és Olga hívta őket, és ezt mondta nekik: „Jó vendégek jöttek. Mondd, miért kell ide „mondta drevlyans:” küldte nekünk Drevlyansky föld ezekkel a szavakkal: te mi megölte a férjét, a férjed, mint egy farkas lop és fosztogatások és a mi fejedelmeink jó, őrizték Drevlyane földet, így megy [férjhez] a herceg a mi Mala „volt a neve, hogy Mal herceg Drevlyansky.

És Olga küldött Drevlianys és azt mondta nekik: „Ha tényleg engem kérdez, majd küldje el a nemes férfiak, ezért jöttem nagy megtiszteltetés a herceg, és akkor nem hagyja, hogy az emberek a kijevi”. Ezt hallva, drevlyans választotta a legjobb férfi, aki szabályozza Drevlyane földet, és elküldte neki. Amikor drevlyans megérkezett, Olga rájuk parancsolt, hogy előkészítse a fürdő, azt mondta: „Miután mosott, gyere hozzám.” Úgy elöntött a szobába, és bemászott, és elkezdte mosni. És zárva egy fürdő velük. És elrendelte Olga gyújtsa meg az ajtót, és minden égett. És elküldte Drevlianys ezekkel a szavakkal: „Itt jövök hozzád, így előkészíti mézek, sok a városban, ahol megölte a férjemet, de én sírok, a koporsót a halotti tor, és létrehozta a férje.”

És, hangját hoztak sok méz és főtt. Olga is vett egy kis kísérete volt könnyű, és a sírhoz az ő [Igor] és gyászolta férjét. És megparancsolta az embereknek, hogy öntse a nagy sír, és amikor öntjük, elrendelte, hogy a halotti tor. Aztán leült drevlyans inni, és Olga megparancsolta szolgáinak, hogy várjon rájuk. És azt mondták drevlyans Olga: „Hol van a csapat, hogy küldtünk az Ön számára,” mondta, „Jönnek nekem férjem kíséretében.” És amikor drevlyans upilis, ő rendelte meg a fiatal férfiakat, hogy igyon a tiszteletükre, és elsétált, és azt mondta a csapat, hogy megöli Drevlyane, és korbácsolták őket ötezer. És Olga visszatért Kijevbe és kagylók voev ellen a fennmaradó Drevlyane.







Nyarán 946 Olga és fia Sviatoslav vonzott sok bátor és voev Drevlyane és elment a földre. Feljövének ellen drevlyans. És amikor megállapodott a két ezred a harcot, tedd Drevlyane Szvatoszláv lándzsát és a lándzsa repült a ló fülét, és megütötte a ló lába, mert [Szvatoszláv] még gyerek. És azt mondták, Sveneld és Asmud: „Prince már elkezdődött, kövesse, a csapat, a herceg.” És nyert Drevlyane. Drevlyans is futott, és bezárkóztak a városokban. Olga azonos fiával rohant Iskorosten-város és a drevlyans zárva, és harcolt keményen veda, hogy ők maguk is megölte a herceget, és mire számíthat.

És Olga éve volt, és nem tudta, hogy a város, és jött, így küldött a város a szó *.

„Mit akar ülni? És az összes város megadta magát nekem, és vállalta, hogy adj egy tribute, és dolgozott a területen, és a földet, és azt szeretné, hogy éhen hal, nem fogadja el, hogy adót. " Drevlyans is mondta: „Örülünk adhattunk tisztelgés, de szeretné, hogy bosszút álljon a férje.” Azt mondta, ahogy Olga: „Én már megbosszulta férje halála. és nem akarom, hogy bosszút álljon, de szeretnék venni egy kis tribute, és egyeztetni fog visszamenni. " Azt mondták, az azonos drevlyans: „Mit akar tőlünk? Boldog, hogy a méz, és hamarosan. " Azt mondta nekik: „Most már nincs méz, nincs szőr, de van egy kis kérés: adj egy udvar három galambok igen három verebek. Nem akartam, hogy rád kényszerítsék súlyos károkat, mint a férjem, amit engedett ostrom alatt, ezért kérem, egy kis”. Drevlyans is örvendeztek, és gyűjtött az udvaron három galamb és három verebek és küldött Olga meghajolt. Olga is terjesztett voyam minden galamb és a másik kerék, és elrendelte, hogy minden galamb és veréb nyakkendő kén, becsomagolta egy kis sál kötött NITC mindegyikre. És Olga ráparancsolt katonák, amint smerknetsya, engedje el a galambok és verebek. Galambok és verebek repült a fészket a galambok - az galambdúc, a verebek az eresz alatt. És így világít galamb, amely áll, ahol a torony, ahol a kiságy, és nem volt bíróság, amely nem éget, és lehetetlen volt eloltani, mert minden fogadók vannak világítva. És futottak az embereket a város és a megrendelt Olga voyam ő hiányzik nekik, és bevette a várost, leégett, és megragadta a vének, a város, és a többi ember - az egyik megszakad, és a másik adni a munkáját annak emberei [harcosok], és a fennmaradó kénytelen tisztelegni. És rájuk vonatkozó, a zajos tribute: két része ez a tribute megy Kijevbe, és a harmadik Vyshgorod Olga, a Vyshgorod - City of Olga. És elment, hogy Olga Drevlyane a földön az ő fiát, és kíséretével, bélelt okleveleket és órák és ott táborokat és lovischa neki, és visszatért a saját város Kijev fiával Szvatoszláv, és maradt benne egy évre.




Kapcsolódó cikkek