1. kérdés pap

Szia, Juliana! Akkor viselni minden ikon a szent, mint mindegyik jönnek Istenhez, és imádkozzál érettünk, bűnösökért. Azonban sokkal fontosabb, mint visel lapocka mellkasán, és imádságos hívja fel a szentek közbenjárását, hogy azok a mi üdvösségünkért.







Priest Vladimir Shlikov

Natalia, amellyel a neve megkeresztelkedett, így ő és a védőszentje. Szent teszt, de van egy szent nevű Victorine. A templomban gyakorlatban nevezik nő férfi nevét, és ez rendben van. Ez különösen gyakori a nővérek, például: Victorine - Kvíz, Michael - Michael, Nicholas - Nicholas. Így a lány védőszentje - a mártír. Victorine, emlékét ünneplik különböző időpontokban - el kell dönteni, összhangban a születés napján a lányok

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kereszteléskor úgy döntött, hogy a neve Natalia (születésnapját követő napon szülinapom), apám beleegyezett. Egy másik templom, miután megtudta róla, voltak háborodva, t. Hogy. Neve Catherine van a naptárban, és nem tudtam megkereszteltetni egy új nevet. Mit tegyek most?

Semmi sem a „más egyházak” felháborodott - sin e. Rábukkantam ilyen esetekben. De ne feledd, minél közelebb kell tudni az új nevet, vagy hogy hogyan imádkozunk értetek.

Archpriest Maxim Hizhy

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Mondd, kérlek, meg tudja adni az ember a lány nevét a keresztségben? Rájöttünk, később, hogy a neve a lánya apám adta a férfi megváltozott nő. Ikonok a lánya egy közönséges neve, a születési anyakönyvi kivonat, t. Hogy. A megkereszteltek ikon nevében a férfiak. Hogyan működik ez a gyermek, és lehet, vagy meg kell változtatni a nevét, a nő? Köszönöm.

Szia, Olga! Nem kell változtatni semmit. A nők kapnak hím neveket. Például a kolostorokban gyakorolt ​​nagyon gyakran.

Priest Vladimir Shlikov

Napot, uram! Van egy kérdésem. Megkereszteltük egy lánya évesen majdnem 3 éve. Amennyire én tudom, a keresztségben kereszteli, így keresztelési nevét. A lányuk Julia. De apja nem ad semmilyen keresztelési nevét. És megkeresztelték Julia. És úgy véli, hogy a keresztség szentsége befejeződött, ha másnap nem áldozni, mint a keresztapja nem tudott jönni? Mint, a közösség, amennyire én tudom, a keresztszülők van szükség, hogy mindkettő. Lehet, hogy egy gyermeket egy másik a kereszten? És általában, ha valaki tud átlépni? Köszi előre is a választ!

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Szia, gyors, kérem! Lehet egy unokatestvére feleségem a keresztanyja lányunk, a feleségem, ha ő keresztanyja a fia egy rokona? Tudunk kereszteléskor, hogy egy másik nevet, csak az, hogy az apja tudta, hogy ki keresztel, keresztszülők és a szülők oberech lány a gonosz szem, és így tovább. D. És a neve akarunk adni az egyháznak a naptár, függetlenül attól, hogy kárt okoz a lány? Köszönöm a választ. Isten áldjon meg!

Igen, Vjacseszlav, a testvére a felesége lehet a határon ilyen esetben. De bármilyen kombinációban visszatartja a nevét el kell felejteni - ez pogányság, méltatlan egy keresztény. Ha meg akarja változtatni a nevét - változás, bár nem világos, hogy mi? De elrejteni - legyen babona. És a szemmel verés nem néz ki olyan félnek, félnek a bűn jobb, mert az ott tartózkodás bűn nélkül gyónás nélkül közösség már egy szellemi korrupció, ugyanazt a lelki kárt jelent a „szemmel verés” szót, csak az a személy nem is éppen a saját.







Abbot Nikon (fej)

Szia, mi volt a nehéz helyzetben. Amikor a férjem és a lányom megkeresztelkedett, azt akartuk, hogy adja meg a nevét kereszteléskor Ludmilla, de a pap ragaszkodott ahhoz, hogy a keresztség szükséges az adott név a szülők, és az ő neve Alice. Ennek eredményeként már megváltoztatta a bizonyítvány a keresztség és kereszteltek Alice, de a megjegyzés az egészségre gyakorolt ​​más templomok és kolostorok a nevet nem fogadja el, hogy mi? És hogyan lehet megváltoztatni a nevet adták a keresztségben?

Szia, Mary! Nagyon furcsa, persze, hogy a lánya is megkeresztelkedett a nevét Alice. Az a tény, hogy nincs ilyen név, az ortodox naptár szerint. Biztos benne, hogy a lány megkeresztelkedett az ortodox egyház? Feltétlenül olvassa el a templom ebben a kérdésben. A konkrétabb vizsgálata az apa úgy dönt, hogyan segít. Lehet, hogy olvasni egy imát nevében a névadással.

Priest Vladimir Shlikov

Helló Van olyan helyzet. Megkereszteltek 16 évesen, 25 évvel ezelőtt. Keresztapa meghalt, a hivatalos verzió - öngyilkosság, hanem a család, valamint a tanúk, akkor nem. Keresztanya nem olyan beszélgetés nem akar, és még beperelte minden rokonom és rendszeresen megfenyegetett. Keresztapa nagybátyám volt. Nos, hagyja őt a mennybe. Hogyan, nem emlékszem a nevére, amely szerint a megkeresztelt, a jelenlegi nem lépte át. Nem keresztelték kétszer, és a templomban, azt kell tudni, hogy a nevét, senki megkérdezni. Köszi előre.

Anatolij, a keresztségben a névváltoztatás csak abban az esetben, ha ez nem ortodox. Mindig is az volt. Ön - a neve az ortodox. Szóval, azt hiszem, megkeresztelkedtek a nevét, hogy van, Anatolij, és nem kell feltalálni semmit.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kedves Anna. Az elején a múlt század vidéki plébániák szigorúan követik a jogszabály rendelkezéseit, és kend meg a nevét a hetedik napon a születés után. Ebben az esetben, mivel a neve a szent, akinek memóriája már ezen a napon. Akkor nevezném Thekla. Jelenleg ez a megközelítés nem praktikus a használata. Először is, a legfontosabb, a nevét a baba már megkapott, a szülők és a védőszentje választott utólag. Másodszor, mivel gyakran érkeznek a választás a szent, akinek tiszteletére és nevezze meg a babát. Érték születésnapi és névnapi a nap nem számít, előbb-utóbb egy másik. Egyes szentek, számos emlékművet nap egy évben, és szem nevük minden ilyen napon ünnepli a névnapját.

Priest Alexander Beloslyudov

Mondd, kérlek, hogyan rendesen, a keresztény szabályokat, nevezze meg a baba (így a neve a szent, ami esik a születésnapja, vagy bármely más napon, születési idő)? És milyen nap a baba megkeresztelkedik szerint a keresztény hagyomány? Mondani a nevét Victoria - ortodox?

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! Én 24 éves, a nevem Ales, tudom, hogy ez nem egy keresztény nevet, az a tény, hogy sem az anya, sem a keresztszülők nem emlékszem, milyen nevet megkereszteltek, hogy Alexandra, vagy Elena. Magam megkeresztelt két gyermek, és a nevén szólította Elena. Egy esküvő hamarosan, és nem értem, hogy mit kell mondani a nevét a templom. Anya rendelési imák ír nekem is, mint Elena, de ez csak találgatás. Mondd, hogyan kell? Lehet, hogy a levéltár a felvonó? Köszönöm szépen.

Üdvözöljük Ales. Az Ön neve is származik kicsinyítő Alexandra, Sasha, Alex, és így tovább. Bár láttam a véleménye, hogy származik Alla. Ha nem rendelkezik tanúsítvánnyal keresztség, de tudod, hol van keresztelve, akkor forduljon a plébánia, azzal a kéréssel, hogy ellenőrizze a naplókat felvétel egyházi cselekmények. Rönk, hogy rögzíti a keresztség és esküvői kell tartani „örökre”. Ha nem találja, akkor nem számít, bárki nevezik magukat ortodox nevet és kérjen egy pap, hogy mondjuk egy imát rajtatok a névadást.

Priest Alexander Beloslyudov

Hülyeség azt mondta. Hány ember van a neve a mártírok! Tatiana, Anastasia, Catherine - védelme ezek az emberek mártírok. Éppen ellenkezőleg, az egyik a mártírok a rang legközelebb Istenhez, úgy, hogy nem kell, hogy a gyermek egy másik nevet.

Deacon Ilya Kokin




Kapcsolódó cikkek