4 teljes feltételek bűnbánat

4 feltételeit teljes bűnbánat

4 teljes feltételek bűnbánat

A tudatosság a hibákat

Az ember természeténél fogva hajlamos hibázni. Ő nem egy angyal, ezért azzal, hogy figyelemmel a kísértésnek, az ember nem képes teljes mértékben elszakadni a bűntől. Mindannyiunknak megvan a saját mély hit, a mértéke az engedelmesség, és mindannyian egy ilyen vagy olyan módon van egy saját gyengeségek, hibák és bűnök. Ezért senki, kivéve a próféták, nem védett a bűn elkövetése.







Allah tudja, és a jó emberi tulajdonságok és a gyengeségeit. Miután az ember teremtése, angyalok fordul a Mindenható Allah, ők fejezték ki amiatt, hogy tagjai az emberi faj magjait széthúzás a Földön megszegik a szerző Teremtő és becsmérli maguk bűnös cselekmények. Azonban a nagy és bölcs Isten tudta róla, szerint egy személy hajlandóság bűnös cselekmények, de ugyanakkor, a könyörületes és az irgalmas Teremtő adott neki egy bűntudat, hogy miután hibázott, az ember képes kijavítani.

Sok verset és hadiths, amelyek jelzik, hogy fontos a bűnbánat az iszlámban. És a történelem ismer példát arra, amikor még azok is, akik elkötelezték nagyon súlyos bűnök megbocsáttattak a Grace Allah.

Minden személynek kell vajon hogyan lehet a bűnbánat, hogyan lehet elérni, hogy az imák Isten elfogadja, és hogyan, és a segítségével az isteni kegyelem, hogy megtisztítsa a lelket a bűntől. A válaszok ezekre a kérdésekre fekszenek abban az értelemben, a „bűnbánat”.

A bűnbánat - a figyelmet a hibákat, és sajnálom őket, mielőtt a Mindenható Allah. Ez szégyenérzet Allah előtt cselekmények és intézkedések által tiltott Allah. Ez lelkes siránkozik az ember, az ő lelki élmények, őszinte és szívből, nem csak a kimondott szó „sajnálom”, amiért nem szilárd alapot formájában bűntudat.

Imam Ahmad bin Hanbal az ő „Musnad” vezeti a hadísz, amelyben a szavak Abdullah (Allah legyen elégedett vele), az Allah Küldötte (béke és áldás legyen vele) azt mondta: „Jaj a makacs, akik megmaradnak, amit csinálnak, tudva (hogy bűnt követ el!). "

Ibn Abbas, Allah legyen elégedett mind a kettőt, azt mondta: „Térjetek bűn, mint aki nem követ el, és kérve bocsánatot a bűn, de továbbra is a bűn, mint egy gúnyolták Allah.”

Azt is leírták, hogy Hudhayfah, hadd legyen elégedett vele, azt mondta: „Feltételezhetjük, hogy hazudik, aki azt mondja:” Én kér bocsánatot Allah „majd vissza (a mit csinál).”

4 körülmények bűnbánat

A teljes bűnbánat szükséges végrehajtása négy feltétel:

  1. A bűntudat.

Nem véletlen, hogy az első feltétel a megtérés bűntudatom egy férfi, aki elkötelezett a bűnös cselekedet, hogy van, sajnálom, ami a hibát követtek el.

Egy nap kora reggel felébredt Sátánnak omeyadskogo kalifa Mu'awiya. Mu'awiya megkérdezte tőle: „Ki vagy te?”. Nagyon meglepődtem, amikor hallottam a választ: „Shaitan”. A kalifa arra gondoltam, hogy itt volt egy kis hiba, és azt mondta: „Tudod, hogy mit csinálsz? Akkor ébredtem fel a reggeli ima. " Shaitan válaszolt: „Igen”, és így folytatta: „Tegnap reggel megtévesztette barátja Allah, elkésett a reggeli ima. Ébredés, annyira dühös, hogy Isten megbocsátott neki, és a jelenlegi és jövőbeli bűneiért. Attól tartok, hogy ugyanazt a dolgot újra megtörténhet, és az Ön számára, így ébredt fel időben. " Néha a bűnbánat folyamatát, búcsúzik nemcsak bűn, hanem mindazokért a bűnökért, a múltban. Action függ bűnbánat bűntudat, szomorúság és mértékét a fizetett ár ezt vagy azt a bűnt.







A bűnbánat megtisztítja a szívet a bűntől. És mint mondtam Allah (béke és áldás legyen vele) az ő hadísz: „Minden bűn által elkövetett muszlim képez fekete folt a szív. Ha egy személy megbánja, akkor ez a folt eltűnik. Ha nem térnek meg, és továbbra is a bűn elkövetésére, hogy a helyszínen, növekedni fog, és kiterjed az egész szívét. "

Igazán intelligens ember hívő, aki elkövette a bűnös cselekedet bűnbánattal azonnal eltakarították. Ez okosabb, aki állandóan figyeli önmagát, és ne Sinning. És okosabb, mint ők az egyetlen, aki folyamatosan jót, és ezért nem hagy időt és lehetőséget arra, hogy bűnt követnek el.

  1. Ígérem, hogy nem ismételjük meg a hibát, és tökéletesebb kifejezése maximális gondossággal megtenni.

Ez azt jelenti, hogy ne fordulhasson elő bűnös bűnbánat a második emberi állapot, a szorgalom és erőfeszítés, hogy ne ismételje meg, nem jön vissza őket, mert nehéz volt nem. Allah Küldötte (béke és áldás legyen vele) azt mondta egyszer: „Az ember, könyörgöm Allah bocsánatát bűne, de vállalja, hogy újra, mint aki kigúnyolja Allah.”

Most képzeljük el, hogy valaki a barátok tett valamit kellemetlen, majd kérte, hogy bocsánatot érte. Egy idő után, ő megismételte a bűncselekmény felé, és újra bocsánatot kért, és így többször is. Ennek eredményeként, nem számít, mennyire nagylelkű, hogy nem, a türelmet kimerülnek, és akkor azt mondom neki: „Viccelsz?!”

Alapján ez a hadísz magának kell meghatároznia a következő fogalom - ha már bűnt, bűnbánatot, és újra megismételte ugyanazt a bűnt, akkor ebben az esetben nincs erkölcsi joga, hogy továbbra is elkövetni egy ilyen bűnt, akkor bűnbánatot, mert ez tiszteletlenség Allah.

Legyen türelmes, erőfeszítéseket tesznek, és kérjen segítséget a Mindenható Allah, és nem a kifogásokat keresni - ez az út az őszinte hívő szolga.

  1. Kérjen bocsánatot azoktól, akiket az emberek már méltatlanul bánnak, és próbálja kijavítani az esetleges hibákat, hogy az igazságszolgáltatás már helyreállították.
  2. Ha ez nem lehetséges, akkor állandóan kérni Allah bocsánatát bűneiket és azok, akikkel sértett.

Természetesen a kegyelem és az irgalom Allah végtelen, és őszinte bűnbánat őszinte rabszolgák Allah biztosan el fogja fogadni a Mindenható Teremtő.

Az egyik legközelebbi társa Allah (béke és áldás legyen vele) Abu Hurairah (Allah legyen elégedett vele) azt mondta, a következő történetet:

„Egy este, miután tett együtt Allah Küldötte (béke és áldás legyen vele) az esti ima, ment egy útra. Útközben találkozott egy nő. Megkérdezte: „Abu Huraira, én bűnt, azt szeretné tudni, hogy Isten megteszi én bűnbánat?”

- És mit követett el?

- Azt elárulta férje, és megölt egy gyermek házasságon kívül fogant.

- minden reménytelen. Esküszöm, hogy az ima nem lesz hallható Allah.

E szavak után, a nő elvesztette az eszméletét. Elmentem az utamat. Mentem, és arra gondolt: „Allah Küldötte (béke és áldás legyen vele) volt életben, és úgy döntök, helyette csinálok rosszul.” Azért jöttem vissza, és elment a Próféta (béke és áldás legyen vele), és azt mondta neki, ez az eset történt velem.

Ő (béke és áldás legyen vele), akkor azt mondta nekem válaszul: „Te tönkre mind magát, és a nő. Gondolod, hogy az, amit ezek a versek „és olvassa el az alábbi verset a Szent Korán:” Nem hivatkozhatnak Allah mellett más isteneket, ne öld meg az embereket sérti az Allah, kivéve, ha azok jogosultak, és ne paráználkodj. És aki nem így kap büntetést. Ő gyötrelem megduplázódik a Feltámadás Napján, és ő tartja magát abban megalázva. Ez nem vonatkozik azokra, akik bűnbánatot tartanak, hisznek és igaz tetteket. Gonosz cselekedetek Allah fogja felváltani a jó, mert Allah - Megbocsátó, Irgalmas „(Al-Furqan, versek 68-70).

Felugrottam, és elindult, hogy megkeresse a nőt. Kiáltottam, megpróbálja megtalálni a személy, aki elvezet a nő. Gyermekek, odafigyelés a viselkedésem, azt mondta: „Abu Huraira őrült.” Még mindig megtalálta a nőt, és átadta neki a szavak a Mohamed próféta (béke és áldás legyen vele). A nő felkiáltott örömében: „Van egy kert, és én, a kedvéért Allah és az Ő prófétája, majd adja meg a szeretet.”

Meg kell értenünk, egy egyszerű igazságot: megbánás - nem tervezi a jövőben, de az első és legfontosabb, a leszámolás a múlttal. Ez egy kérés bocsánatot a hibákat, mert nem mehetünk vissza az időben, és nem változtat semmit a már. Ezért az egyetlen megoldás marad a bűnbánat, kérve bocsánatot, elszakadás a bűn, teljesítő jó cselekedetek hatásainak enyhítése érdekében a múltban elkövetett hibák.

De ha az ember, utalva az irgalmas Allah, továbbra is szorgalmasan el bűnt, akkor valószínű, hogy ennek eredményeként mehet a pokolba. Mert ez nem más, mint visszaélés a bűnbánat és irgalmas Allah. Egyikünk sem szereti azokat, akik visszaélnek semmit, és a Mindenható Allah nem szereti ezt is.

Óra az utolsó lélegzetet ezen a földön nem ismert senkit, de a Nagy Teremtő, és hogy megvan a lehetőségünk, hogy bűnbánatot később?

Összefoglalva, szeretnék vezetni Allah Tanács (béke és áldás legyen vele), amely arra készült, hogy azokat a hadísz jött le hozzánk hagyomány Mu'aadh ibn Jabal (Allah legyen elégedett vele): „A félelem Allah bárhol lehet követően egy rossz dolog a jót, amely törli a rossz, és ragaszkodni a jó viselkedést foglalkozó emberek. "

Mint a cucc? Repost!

Lásd még: