Novoagansk, történelem, érdekes tények, az infrastruktúra

Novoagansk - városi típusú település Nyizsnyevartovszk kerületben a Hanti-Manysi Autonóm Körzet Magyarország. Agan található a folyó, 250 km-re Nizhnevartovsk. Az egyik legjobban felszerelt falvak Hanti-Manszijszkban.

Májusában alakult 1966-ban, a Agan olaj- és gázkitermelés expedíciót.

Az állapot a városi típusú település - 1978 óta.

érdekes tények

infrastruktúra

Pihenő a falu a folyó sétány és a tó Agana Magylor.

Bath-és rekreációs komplexum "Bogatyr"

A fürdő-és rekreációs komplexum „Bogatyr” van férfi és női szauna, üzletek, fodrászat és egy iroda gyors tan.

A község központjában.

Novoagansk gyermekek és fiatalok sport iskola „Olympus”

Az Ifjúsági érintett 657 fő 11 sport osztályok, vezetése alatt a 16 magasan képzett szakemberek. Ifjúsági sportolók vannak győztesek és nyertesek a verseny, bajnokság, világbajnokság és olimpia kerületi, megyei és Magyarországon. Novoagansk ökölvívók díjat nyert az Eb, vb.

Középfokú oktatást Novoagansk képviselők 4 oktatási intézményekben.