2018. február

A Gita-ban Krsna Arjunára utal:

- Ó, Arjuna! Csak a hűség és az odaadás révén tudja megismerni Me, láthatsz engem, ahogy én vagyok a valóságban, és idővel feloldhatsz bennem, és válhatsz velem.







Krsna Arjunának az ő kozmikus formájának látomását adja, amely a három fázisot jelöli, amelyeket az önmegvalósítás, az önmegvalósítás céljának elérése érdekében követni kell:

1. tudd, hogy itt van az Úr

2. közvetlenül őt láthatja

3. egyesüljön vele

Ha felszabadulást keresel, át kell mennie ezen a három lépésen.

Tudd meg, hogy Isten itt van, és közvetlenül megtapasztalhatja jelenlétét.

Az első szakaszban, a Szentírás vagy a tanár segítségével tudni fogod, hogy Isten valóban létezik. De csak az igazság ismerete nem fog határtalan örömöt hozni neked. Tudni fogod, hogy Isten itt van, de azt is gondoljátok, hogy külön vagytok Istentől. Ez magában foglalja a Dwight vagy a dualitás elvét (a 3 dimenzió, amelyben létezünk kettős, meleg és hideg, magas és alacsony, szeretet és gyűlölet). A Dvaita alapul szolgálhat a következő lépésekhez az úton, de önmagában nem fog teljes és tartós elégedettséget elérni. Minden jó dolog véget ér.

Fokozatosan olyan vágyakozásra vállalkozik, amely megkapja az Úr Darshanját - hogy közvetlen személyes kapcsolatot kapjon és látja az Urat. Hogyan érhetjük el ezt az utat az Úr megtekintéséhez? Csak azt akarom, hogy ez nem jelenti azt, hogy meg fog történni. Fáradtnak kell lennie a szomjúságtól és a vágytól, hogy meglátja Őt; folyamatosan törekednie kell az Úr megismerésére. Bármelyik formáját vagy aspektusait, amit az olvasáson vagy történeteken keresztül megtanulsz, most nagyon szeretnéd látni Őt, hogy közvetlenül megtapasztalhassátok jelenlétét. Ha a vágya őszinték, akkor egy idő után az Úr tisztán személyes módon fog megjelenni előtted, és megadja neked azt az isteni látást, amelyet Ön így keresett.

Itt van egy rövid történet, amely bemutatja egy szegény tehénpásztor türelmét és hitét, valamint az ő lelkes vágyát, hogy látja Istent.

Egy nap egy prédikátor jött a faluba, ahol ez a fiú élt. hogy lelki beszédeket készítsen. Egy éjszaka, ő, hogy egy hívő az Úr Visnu, elmondta, hogy az Úr Vishnu megjelenik, amely leírja, ahogy a képen az Úr: Ő sötét bőrű, fehér ürülék a homlokán, és egy fehér sas. A prédikátor is kifejtette, hogy az Úr Visnu mindig készen áll, hogy segítsen azoknak, akik keresik, hogy megvédje őt, és hogy ő is szívesen fogadja mindazt, ami neki felajánlott teljes hittel.
Azt is mondta, hogy Isten nagyra becsüli a zenét, és hogy meghódíthatja őt, ha imádságokat küld nekik olyan dalokra, amelyek tiszteletteljesek a szívből.

Általában egy pásztorfiú szállított vele ételt a nap folyamán. Minden nap őszinte minden őszinteséggel és odaadással elkezdte kínálni ezt az ételt Istennek, imádkozva, hogy az Úr megkóstolja.
Így a fiú egy hétig imádkozott az Úrhoz. Soha nem érintette az ételt, mert az Úr nem osztotta meg vele. A hét végére nagyon gyenge volt. A fizikai gyengeségen túl erőteljes kínzást is szenvedett, mert úgy gondolta, hogy rosszul énekelt, ezért nem volt válasz az Úrtól. Biztos volt benne, hogy az Úr nem érintette az ételét az ő éneklésének tökéletlensége miatt. Ezért határozottan és odaadóan folytatta a kántálás, hisz abban, hogy végül biztosan meghódítja az Úr kegyelmét.







Swain minden énekelt és énekelt, kérve az Urat, hogy jöjjön le, és kielégíteni az éhség figyelembe élelmiszer fiú szomjúságérzet, figyelembe véve a víz fiú kínál neki egy égő vágyat. Amikor a tökéletes harmónia megjelent az érzelmekben, dallamban és a dal szövegében, az Úr leereszkedett. A pásztor előtt brahmin fiúként jelent meg és azt mondta:

"Én Lord Narayana vagyok. Imádkozott, hogy meglátogasson, és én azért jöttem, hogy adjak Darshan-t "

"De nem úgy nézel ki, ahogy az Úr leírta: egy sötét arcszínt, fehér homokkal és fehér sasral. Ó, ha te vagy a Boldog Úr, kérlek, oldd fel a kétségeimet, és engedjék meg, hogy látlak Téged a valódi formában.

Az Úr azt válaszolta: Istennek nincs határozott alakja; Több ezer szeme van, több ezer fül, ezer kéz és ezer láb. Annak érdekében azonban, hogy kedves legyen a bhaktáinak, akik régóta látják Őt, és örömet szereznek nekik, elfogadja azt a képet, amelyről őszintén imádkozik. A tehénpásztor fiának köszönhetően az Úr megkapta Vishnu sugárzó képét, és megízlelte a fiú által felajánlott ételt és vizet ilyen szeretettel.

Ez a szellemi ösvény második szakasza, amikor egy személy égő vágyakozással fogadja az Úr elképzelését. Még akkor is, amikor ilyen elképzelés érkezik, még mindig nem Isten valódi képmása, hanem csak a bhakták imája által választott kép. Isten szereti az őszinte, őszinte érzéseket, és ezért bhaktája érzéseinek megfelelően Darshanot adta a képnek, amely a legszebb a bhaktának.

Csak látni vagy hallani Istent - ez nem elégíti ki a bhaktát, ő vágyakozik egy teljes összeolvadással vele, csak akkor fog elérni végtelen boldogságot. A fiú esetében az Úr darszant és eltűnt. És a fiú kezdett kérdéseket feltenni, csak álmodozni arról, hogyan kell eljutni az Úrhoz, és összefonódni vele.

Ez a spirituális út harmadik szintje, minőségi. Nem dualizmus. A harmadik szakasz elérése érdekében tovább kell mennünk a kettősség határain túlra. Ez a szakasz összefügg azzal a mély vágyattal, hogy meglássa és megtapasztalja Istent. Hogyan szerezheti meg az ő jövőképét? Rajzoljátok őt a szívedbe úgy, ahogyan leírta neked, majd folyamatosan gondolkodni és szemlélni ezt a képet. Bármit is csinálsz, ne gondolkodj, beszélj, ne hallj vagy hallj, el kell válnia egy olyan képzel, amellyel magadra vonzod.

Isten formája egy gondolati forma lesz a fejedben. Meg kell tölteni az áhítat érzésével, amely végül elmélyül és nő, amíg el nem jön a nap, amikor megkapja az Úr jelenlétét.

Vagyis először gondolkodj Istenről, aztán érezd és végül érzed.

Más szavakkal, a gondolati forma az érzelmek formájává válik, amely valódi élménysé válik. Ez az út második lépése - nemcsak az Úr személyes darszáját fogadja, amit vágyakozott látni, hogy megkapja a lehetőséget, hogy beszéljen vele szemtől szemben. Most össze akarsz keveredni vele.

Azt gondolod, "Hallottam róla. Láttam őt. Most el kell érnem őt, és összefonódni vele. "

Az a felismerés, hogy én vagyok egy aspektus, az Úr része, akkor valósul meg, amikor meglátod Őt. Korábban, amikor az első szakaszban voltál, és csak hallottál róla, vagy olvastad, rájöttél, hogy létezik, de gondolta, úgy érezte, hogy valahol máshol létezik. Ez kettősség.

De most a következő megértésre költöz: "Az Úr és én egy vagyunk"; Ez a teljes nem-dualizmus színpad. Itt gondolod:
"Vagy összefonódok vele, vagy nekem együtt kell lenni. Akkor teljes lesz az egységesítés. "

Egység az Úrral

Míg a folyó távol esik az óceántól, ami annak forrása és célja, megtartja saját nevét és egyéniségét. De amikor a folyó összeolvad az óceánnal, megszerzi az óceán ízét, az óceán alakját és az óceán nevét. Ha az Úrral akarsz lenni, érzed az Urat, meg kell szerezned az Úr formáját, el kell fogadnod az Úr minden tulajdonságát. Csak akkor válhatsz vele egyet. Éreznie kell, hogy az Úr minden tulajdonságát kifejezik benned.

"Az Úr nézeteinek szélessége részévé kell válnia. Az önzetlen érzések, amelyek jellemzik az Urat, részévé válnak. Az Úr határtalan szeretete részévé válik. "

Ha ezt az érzést kapod, akkor elérted azt a szintet, ahol "én és ő egy", és ez teljes egység lesz. Önnek folyamatosan tudatosan törekednie kell erre az érzésre; mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy megszerezze. Akkor jön a nap, amikor elérni fogja a megvalósítást - az önmegvalósítást. Ez az emberi élet végső célja.




Kapcsolódó cikkek