10 titokzatos mesterlés egy vezető edzőtől (anna lebedeva)

10 titokzatos mesterlés egy vezető edzőtől (anna lebedeva)

1. Rugalmasság, nem információ.

A kezdő edző egyik fő hibája túl sok idő és erőfeszítés ahhoz, hogy kifizessék a képzést. Amikor elkezdtem edzőként dolgozni, nagyon aggódtam, hogy az edzésem tele van elméletekkel és gyakorlatokkal. A gyakorlat azt mutatja, hogy az eredetileg elkészített anyagnak csupán 60% -a, illik a képzésbe. Az első három edzés után meg fogod érteni, hogy mely elemek vannak a tervezésben, és tíz év múlva érezni fogják magukat mesternek ebben a témában.







Fontos, hogy a képzés kialakítása kiegyensúlyozott legyen, hogy elegendő elméletet és gyakorlati gyakorlatokat kapjon, amelyek bizonyos megismerésekhez és a készség megerősítéséhez vezetnek. De senki nem tudja megmondani, hogy miként történik a képzés. Előfordulhat, hogy egyes témák hirtelen előtérbe kerülnek, és azok a képzési blokkok, amelyeket az edző kulcsfontosságúnak tart, kevésbé relevánsak. Nagyon fontos, hogy ne csak a képzés tartalmára, hanem a közönséghez való kapcsolódásra is figyeljen, hogy azonosítsa valódi szükségleteit. A zseniális edző készsége, hogy lehetővé tegye a csoport lelassulását, késleltesse a figyelmet azokra a pillanatokra, amelyek most kritikusak, és egyidejűleg a programban szereplő valamennyi tételhez illeszkednek a képzésbe.

2. Megállapodás a résztvevők célkitűzéseiről.

A tanulási vágy nem lép be automatikusan az osztályterembe, még akkor sem, ha az emberek fizették a saját pénzüket. És gyakrabban, olyan dolgozóinkkal is foglalkozunk, akiket a menedzsment döntése alapján küldtek el a képzésbe, rögtön eljutottak hozzánk egy kemény munkanap után vagy régóta várt napjukon. Az első órában teljesen meg kell ragadnunk a figyelmüket - vagy elvesztettük őket. A fejletlen kezdeti megállapodás miatt "csoportos résztvevők" jelennek meg a csoportokban, azok, akiket később elterelnek a levelezés, a szociális hálózatok és így tovább.

Fontos megegyezni és megbeszélni a csoportból, hogy mi fog történni a képzésen, miért fontos a jövőjük szempontjából; miért kellene elhalasztani minden ügyet, kütyüket és az önfejlődésre összpontosítani. Például a tapasztalatokkal rendelkező call centerek üzemeltetőivel folytattak tréningeket. Miért kellene kommunikálniuk a kommunikációt? Évek óta dolgoznak, és tudják, hogyan kommunikálhatnak az ügyfelekkel. De érdekelheti őket a megfelelő képességekkel: hogyan kommunikálhat a szuperkompozíciós ügyfelekkel, hogyan beszélhet a főnökkel, hogyan alkalmazza kommunikációs készségeit a családban stb.

3. Képzés - hely a betekintésre, nem pedig a kifogásokra.

A képzésben nem teszek időt és helyet a kifogásokra. Nem azért, mert annyira biztos vagyok a tervezésem kifogástalanságának, de azért, mert meg vagyok győződve arról: ha a fontosság és a sürgősség folyamatosan fennmarad a munkában, a résztvevőknek egyszerűen nincs ideje vitatkozni és vitatkozni. Segítünk nekik "eladni magukat" annak az ötletnek, hogy miért fontos aktívan részt venni a folyamatban. A jelentéshez való fellebbezésnek legalább 7 percenként meg kell történnie, hogy minden résztvevő folyamatosan válaszoljon a kérdésekre: "Ez releváns számomra? Ez a téma megérint? Hogyan fogom használni az új tudást a munkában és a mindennapi életben? "Az edzőnek ösztönöznie kell a résztvevőket arra, hogy" igen "-et mondjanak maguknak, egymásnak és egy új készségnek.

Nem lehet teljesen elkerülni a kifogásokat, ha csak azért, mert a résztvevők fel tudják ébreszteni a fényes múltbeli élményeket. Ilyen esetekben nagyon fontos, hogy korábban megkülönböztessük a korábban megtörténteket, attól, amit ma a tanulás során tanulnak. Nem tudjuk tölteni a csoport idejét a múltbéli tapasztalatokról, feladatunk, hogy megtanuljunk valamit a jövőre.

4. A képzés nem lehet egyszeri.

Személy szerint én soha nem végezek képzéseket, amelyek egy közönséggel való találkozóra korlátozódnak. Képes vagyok új tudásszintet biztosítani, és számomra kritikus fontosságú, hogy visszatérhetek ehhez a csoporthoz, hogy ugyanazokkal az emberekkel megvitassák, hogy mit és mit nem, és hogyan kell ezt megoldani.

Tudás növeli, ha a növekedés a terület elismert fogalmazott a SMART -, akkor a képzés során fogunk találni módszereket, hogy elérjék a kívánt elmozdulás. Egy új készség nem lehet 2 nap alatt, de tudjuk ajánlani egy olyan stratégiát, amely a résztvevők szeretnének megvalósítani a munkafolyamatot, és folyamatosan fejlesztjük. A pszichológusok azt mondják, hogy rögzítse az új szokások meg kell ismételnünk egy új akció 21 napon belül, és ha az új készség jön a munka funkcionalitás, majd a kijárat mastery megkövetelheti 2500 óra gyakorlat kívüli képzési szobában. Nagyon fontos, hogy képes legyen újra találkozunk azokkal tanít ez a képesség, hogy növelje a motivációt és hogy megvitassák az eredményeket.







5. Fáradtságos edző - nem jó munka jele.

Amikor elkezdtem edzéseket folytatni, 2 kilogrammot veszítettem két napig. Még most is gyakran hallottam a kollégáktól, hogy a képzés során fogynak, ne aludjanak, ne etessenek, és buzgón fektessenek be a folyamatba. Aztán rájöttem, hogy a testmozgás mértéke és a fáradtság érzése, még az edzést követő üresség is, nem tükrözi hatékonyságát. Feszültek lehetek, de pontosan mit vesz a közönség? Később, miután megtanultam sok jó edzőt, rájöttem, hogy négy napos edzést lehet befejezni feszültség nélkül.

Ha az edző nagyon fáradt a kiképzés alatt, ha kimerült - akkor valami rosszat csinált, túl aggódik. A jó edzés befejezése után enyhe fáradtság érzi magát a lábadban és szakmai öröm a munka végén. Talán másnap át akarsz váltani más dolgokra, változtatni a tevékenységeket, de nem hazudsz, nem tudsz emelkedni.

6. A csoport azt akarja, hogy az edző sikeres legyen.

Ez különösnek hangzik, de ez igaz, ezért fontos emlékezni az edzőre, különösen akkor, ha aggódik, mielőtt elindulna a közönség előtt. Annak érdekében, hogy a résztvevők új készségeket tanulhassanak, eljutnak az edzőhöz, akinek sikerét és kompetenciáját készen állnak hinni. Amikor a résztvevőket egy intenzív edzés légkörébe merítjük, kritikus fontosságú számukra, hogy az edző a lehető legbiztosabbak legyenek magáról és az anyagról.

A csoport nagyon hálás az edző számára az irányításhoz, szabályozza a résztvevők közötti kölcsönhatást és betartja az adott témát. Ha a tréner élesen "kikapcsolja" az egyik résztvevőt hibás választ vagy értékelést, akkor az egész csoport azonnal a csoportdinamika kezdeti szakaszába esik, az érzelmi bizalom bankja azonnal kiürül. Hozzon létre egy biztonságos helyet, amelyben minden véleményt meghallgatnak, és az új készségek elsajátításának folyamata intenzív - ez a mi felelősségünk.

7. Figyelem a nem verbális kommunikációra.

Miután egy külföldi edzővel párosított edzésen dolgoztunk. Elmondta a komplex ügyfelek gyakorlatának történetét, és folyamatosan megmutatta a kezét az egyik résztvevőnek. Négy alkalommal intett neki, és a szünetben megkérdeztem, hogy mihez kapcsolódik. Kiderült, hogy kollégám nem követte ezt a gesztust, és amikor eszébe jutott, eszébe jutott, hogy a nő emlékeztetett rá egy matematikusra, akinek problémái voltak az iskolában. De azonnal rájött, hogy a képzés résztvevőjének semmi köze a tanárához. Úgy döntöttünk, hogy nagyon óvatosak vagyunk, mert már elégedetlen kliens ül a közönségnél. A szünet után meghívtuk az egyik hallgatót egy nagyon egyszerű gyakorlat bemutatására, és ez a nő hirtelen nagyon agresszív lett a kollégám elleni küzdelemben, leértékelődött érveit. Ahogy megértettük, mi történik, együtt hoztuk vissza egy pozitívabb állapotba.

Ez a példa világosan mutatja, milyen fontos a tréner, hogy legyen óvatos, és figyelemmel kíséri a testbeszéd. Gyakran példákat adunk a gyakorlatunkból. Ki kell választania egy ponttal mögötte, ahol nem lesz „élő” a negatív tapasztalatok és a csoport, és és minden esetben nem mutatnak minden a résztvevők. Ott is felkérik, hogy küldje a kifogások, amelyeket a múlt alapján: „Ez volt veled, akkor (azt mutatják, vissza), most meg kell tanulni az új viselkedési módok hasonló helyzetben, és van egy választás, hogyan szeretné cselekedni a jövőben (mutat tovább)” .

8. Szerepjátékok és szerepek.

Nagyon nagy blokkot szánok a trénerek számára a szerepjátékok vezetésében. A szerepjáték egy varázslatos hely, ahol az ember saját tapasztalatából tanul, ahol a megfelelő készség nagyon jól alakult. Ez a képzés része, amelyet alaposan és másodpercenként át kell gondolni. Korábban gyakran találkoztam egy hasonló kétlépcsős játékkal: "a gonosz vásárló jön a tudatlan eladóhoz" (hiba), "az udvarias ügyfél jön a szakmai eladóhoz" (siker). Én magam töltöttem őket, és úgy találtam, hogy ezek a játékok nem hoznak olyan hatást, amire szükségem van edzőként.

Először is szórakoztatják a közönséget, mindenki animált, a közönség figyelmét megkapja, de a vita során a résztvevők folyamatosan visszatérnek az első, sikertelen játékban látott eseményhez, mert érzelmileg fényesebbek. Azok, akik ebben a részben szerepet játszottak, éppen ellenkezőleg, akkor nehezebbé váljanak csatlakozni, nem megfelelő részt venni a képzésben, felborulhatnak, hogy "vesztesek" szerepet kapnak.

A szerepjáték fejlesztésekor az edző nem tud írni olyan szkriptet, amelyben az egyik résztvevő nyilvánosan "elveszíti arcát". Ez sok feszültséget kelt, a csoport képzési hangulata csökken. Ezután nagyon keményen kell dolgozni annak helyreállításához. Miért? A szerepjátékokat oly módon kell megtervezni, hogy a résztvevők ne tegyenek nyilvánvaló hibákat a nyilvánosság előtt, minden szerepnek lehetőséget kell kapnia a sikerre.

A második nehézség az, hogy az elkövetkező megbeszélés során a megfigyelők megnevezhetik azt a személyt, aki csak játszott szerepet. Az edző nagyon fontos, hogy a játék, majd összpontosítani a szerepet - nem az emberek, így a vita is említi azt a szerepet, hanem a nevét, akik játszottak nekik: ez a „kliens és az eladó”, „vezető és a beosztott” és nem "Victor és Ivan". A megbeszélés legtermékenyebb része az a szerepe, amelynek képességei most javulnak: menedzser, eladó, edző stb. A második szerepet kell létrehoznunk egy olyan területet, amelyben dolgozni fogunk.

9. A befejezés művészete.

A képzés végsõ értéke ugyanolyan nagy jelentõségû, mint a kezdet. Hidakat hozunk létre a jövő számára: hogyan fogják tovább használni a résztvevők a képzés során szerzett ismereteiket? Néhány edző úgy szeretné, hogy a fennmaradó időt elosztsa más programjaik előmozdítása érdekében, a készségek integrálása helyett. A szakmai edző köteles tartózkodni ilyen dolgoktól. Az ő célja a végén a képzés: hogy a résztvevők észre, hogy mit tanultak, dolgozzon ki tervet a jövőre nézve, és elengedték őket egyfajta erejét, szakmai és a szomjúság, hogy az új készségek az életben.

Elején a képzés a résztvevők, hogyan kell eltávolítani nyakkendők, pihenni, az edző segít nekik súlyos belső felszabadulását felnőtt gyermek egy érdekes játék. Az utolsó, vissza kell térnünk arra a helyre, felnőtt, kéziszerszámok, szépen köti a nyakkendőjét, és győződjön meg arról, hogy ő elégedett, sőt hálás nekünk, hogy mi történik. Ha a végén a képzés azon a ponton, nem ez a lényeg, a képesség, hogy további önálló képzési ismeretek tagjaink között nincs aktiválva: A gyermek maradt a helyén, akkor továbbra is keresik a Guru, aki megmondja, hogy mit kell csinálni. Csak a Felnőtt Államban tud önállóan és tudatosan tervezni a képzést. És azt is eldönti, hogy szüksége van-e további képzésre.

10. Az edző befejezheti a témát a történelemmel.

Nem számít, milyen egyszerű a téma, minden képzésnek lehetősége van arra, hogy megismertesse a résztvevőket azzal az érzéssel, hogy életük tele van erőforrásokkal. Marilyn Atkinson, a MEUK alapítója szerint: "Nem számít, milyen tréninget veszel. Mindig van esélyed arra, hogy részt vegyél az emberi evolúcióban. " Meg vagyok győződve arról, hogy az edző szakma csodálatos, hiszen az embereket a készségüket követve kísérjük, és létrehozzuk a jobb élet alapját.




Kapcsolódó cikkek