11 Az angol nyelv hiányának okai

11 Az angol nyelv hiányának okai
"Nincsenek különleges képességeim, csak szenvedélyesen kíváncsi vagyok."

Mi az oka annak, hogy az idegen nyelv tanulásában nem sikerült előrelépni?

1. A motiváció hiánya, mint a nyelvtanulás fontossága, és megérteni az előnyöket, de akkor unatkozik, akkor más dolgokat is meg kell tennie.





Kérdezd meg magadtól a kérdést: "Miért tanulok angolul?" Minél világosabb a cél, amit magadra állítasz, annál nehezebb lesz rá törekedni, és gyorsabbá teszed az eredményt. Lehet, hogy egy meghatározott szint mestere lesz, mielőtt bármilyen meghatározott időtartam, vagy egy vizsga vagy egy interjú átadása előtt. külföldön végzett munka vagy tanulmányok, a bevándorlás - ezek a legerősebb motiváló tényezők. Ha nincs pontos időzónád, akkor semmi se siess, ami miatt nem haladsz előre. Ideális esetben a nyelvtanulás folyamatának folytonosnak kell lennie (nemcsak a leckék alatt), a lehető leggyorsabban el kell érnie magának az ötletet, hogy érdekli, hogyan tanulják meg ezt a fogalmat angolul. Természetesen a tanulási folyamatnak örömet kell nyújtania.







Például a kezdőben lehetetlen teljesen lemondani az orosz nyelvről, mert sokkal könnyebb megérteni egy szó jelentését, ha tudod a fordítását, nem magyarázó magyarázó szótár jelentésének magyarázatát (amelyet a pre-közbenső szintről üdvözöltek). De miután az orosz nyelvtudás elemi szintjének elérése az angol nyelvórákban nem lehet kérdés. A valós kommunikációhoz hasonló helyzetek létrehozására irányuló kommunikációs gyakorlatok nélkül - például például a spontán párbeszédek (nem előkészített és fogazott), nem ismerhetőek meg a szabad kommunikációhoz. Sajnos időskori tankönyvünk "szenved" a módszeres tervben - sok a színes, színes kép a tankönyvekben és néhány szövegben. És a házi feladat nem kapcsolódik az átadott anyaghoz, mivel a gyermeknek valahol (a tankönyv mellett) meg kell találnia azokat a szavakat, amelyeket a képeken ábrázolnak. A témák semmilyen módon nem kapcsolódnak egymáshoz, szétszóródtak. Teljesen nem veszik figyelembe a bonyolultság mértékét - például a tankönyv elején, idők, foglalkozások, és csak a 98. oldalon a személyes névmások tárgyát (én, te, mi stb.)

A kézikönyvet alaposan elemezni kell, mielőtt elkezdenék tanulni. Igazolnia kell (a fuvarozó által írt), módszertani ismereteket kell szereznie, rendelkeznie kell egy rendszerrel, gyakorlatokkal a beszéd minden területére, audiokíséretre stb. A legjobb példák az Oxford, Cambridge, Longman és Macmilan kiadói kézikönyvek.

4. "Én magam fogok mindent megtanulni" - teljes elutasítás a tanárok, tanárok, tanfolyamok, anyanyelvűek segítségével. Ez előrehaladott hallgatókkal és kezdőkkel egyaránt előfordul (ami sokkal veszélyesebb). Mondanom sem kell, hogy külső ellenőrzés hiányában nem mindenki tud magáévá tenni az angol nyelvű mindennapokat. A teszt a tudásukat is, nem lesz könnyű - néhány kulcsot a gyakorlatok itt nem elég -, mert a nyelvtan, olvasás és hallás, akkor ellenőrizze magát, hanem objektíven értékelni phonics, a kimondott szó, a helyes kifejezés használata keretében és az írott nyelv maga egyszerűen irreális.

11 Az angol nyelv hiányának okai
És ha még mindig úgy döntesz, hogy saját maga tanul angolul, akkor ne feledje, hogy segítők nélkül nagyon nehéz lesz megtanulni. Próbálj meg legalább barátokat találni az angol beszélők között, akikkel kommunikálni tud. Lehetséges, hogy (ha van vágyuk és kellően magas iskolázottságuk) tippeket adhat a beszéd, a kiejtés és a nyelvtan javításáról. Az angol anyanyelvű anyanyelvűség azonban nem minden angol nyelvtudás, hiszen nem minden orosz bennszülött tud írni hibátlanul, és magyarázatot adhat az orosz nyelvtan és a fonetika szabályzatára.

5. Az osztályok szabálytalansága. "Hetente egyszer tanulok, de három órát!" "Egy hónap múlva pihenek, majd angolul fogok." "Gondolod, ma nem tanulok ..." Hosszú szünetet tartott az órákon? Gyakran törli a leckéket? És a független tanulmányai? Tölt el időt angolul minden nap? Hány órát töltesz neki naponta? Kár, de sokan nem tudják, hogy az osztályok hosszú szünettel történő eltörlése miatt annyit elfelejtenek, hogy újból meg kell tanulnia a szinteket. És az osztályok közötti hosszú szünetek, pl. Kéthetente egyszer, nem haladnak előre, a legjobb esetben állnak megállni, és nem felejtik el, amit egyszer megtanultatok.

6. Ha nem a házi feladatot. „Nem kell házi feladatot, mert már nagyon elfoglalt a munka, és még otthon főzés / tisztító / gyerekek”, „Van egy jó memória, megértettem és emlékezett”, „Őszintén szólva, figyelte a meccset élőben a barátokkal, és nem volt ideje, hogy DZ „mélyen meg vagyok győződve arról, hogy nem a gyakorlat nem lehet jó, hogy megtanulják a nyelvtan szabály, és speciális képzés nélkül kopog megismétlése a beszélő nem tesz a helyes kiejtés. Ó, milyen gyakran szembesülnek a diákok, akik a szó szoros értelmében bélyegezni egy szinten, és őszintén meglepődött, hogy (mivel rendszeresen részt egy jó tanár! És tűzött nagy reményeket neki), de ugyanazzal a rendszeresség nem csinál házi feladatot, és jöjjenek az órára teljesen felkészületlen.

7. A haladás irányításának hiánya. "Nos, ezt tudom, emlékszem rá, és már valahol olvastam, nem fogok megtenni." Mindig tisztában kell lenni azzal, hogy elsajátította-e a témát vagy sem. Nem tudod csak elolvasni a szabályt, csinálni a gyakorlatot az ellenkező oldalon (mint a Murphy bemutatóban), és tovább menni. A nyelvtani és lexikai anyagokat szisztematikusan kell elmélyíteni és ellenőrizni. És a nyelvtani szabályt, vagy az új szavakat és kifejezéseket helyesen kell alkalmazni nemcsak a gyakorlatokra, hanem a szóbeli beszédre is, amelyet sajnos ritkán fordítanak figyelem, ha önállóan tanulnak.

9. A kommunikáció kevés gyakorlata.

11 Az angol nyelv hiányának okai
Csak az angol nyelvű kommunikáció során érezheti az osztályok valódi előnyeit, felmérheti a tudásszintjét, megértheti, hol vannak a szókincs ismeretei, a passzív lexikai készlet aktívvá válik. Ismerje meg a külföldieket - csevegjen velük a csevegőszobákban, Skype-ban, fórumokon, külföldön nyaralni - úgy vélik, sokkal barátságosabbak, mint az oroszok, és örömmel ismernek. Sőt, ne féljen beszélni a hibákkal - nagyon toleránsak és szimpatikusak, és soha nem fognak megjegyzéseket tenni Önnek, hogy ne érezze kényelmetlenül. Nagyobb mértékben egy kommunikációs nyelvre van szükségünk, szóval beszéljünk róla!

10. A nyelvtudás szintjének elégtelen felértékelése. - Már jól ismerem az angol nyelvet. - Már elmentem Murphyval. - "tökéletesen beszélek angolul". El kell ismernünk azt az elképzelést, hogy elérted a csúcsot a tudásban, mivel a tanulás állítólag felesleges. Sajnos, egy ilyen önbecsülés talált, és hogyan ez szomorú, de ebben a helyzetben, az emberek hajlamosak arra, hogy hosszabb ideig, hogy javítsák a készségek és hamarosan elkezd elfelejteni a múltat, és elveszíti képességeit. És a nagy zsoldos, Szókratész mondta az ellenkezőjét: "Tudom, hogy nem tudok semmit." Igen, minél magasabb a szint, annál világosabb az elképzelést, hogy a tanulási folyamat végtelen nyelv: a nyelv folyamatosan frissül az új szavakat és kifejezéseket, és természetesen tudom mindegyiket egyszerűen lehetetlen, mint minden tudomány, de a törekvés ez vezet észrevehető növelje aktív és passzív szókincsét.

11. A nyelvek képességeinek alacsony értékelése. "Nincs képessége - ítélkezzen magának - tanított az iskolában, intézetben, de nem tudok beszélni." "Angolul nem kaptam jó minőségűeket." Folyamatosan beszélsz oroszul beszédben és írásban? Megérted, hogy az oroszok beszélnek és írnak? Ha a "két" kérdésre válaszoltál, akkor van nyelvi képességeid. Minden embernek van veleszületett képességük a nyelvek számára. Tehát miért sok éven át tanulnak angolul, de nem tudják beszélni? A válasz erre a kérdésre a fent felsorolt ​​pontok ... és a negatív gondolatok a képességeikről.

Talán az utolsó pont a legsúlyosabb oka a fejlődés hiányának, hiszen az összes többiet vezeti. De a te képességeidről szóló pozitív gondolatokkal való inspiráció óriási sikert eredményez. E

11 Az angol nyelv hiányának okai
Publius Virgil ősi római költő helyesen megjegyezte: "Képesek, mert úgy gondolják." Többször is láttam ezt életemben a példákon, amikor a tanár kinyitotta a szemét a diákok számára, amire képesek.

Nagyon sok diákunk van, akik az osztályzatokat az orosz nyelvű tanárokkal és az anyanyelvi beszélőkkel ötvözik, valamint azok, akik több tanárral szeretnek dolgozni. Tehát miután sok pozitív visszajelzés a diákok néhány tanárunk a magas teljesítménye a tesztek (IELTS, TOEFL, FCE / CAE), miután néhány óra velük, kíváncsi voltam, hogy ismeri a „titok” a tanárok - hogyan tudják kezelni az ilyen rövid idő alatt annyira, hogy emeljék hallgatók. Lehet, hogy meglepett, de azért jöttem, hogy ezt a következtetést - minden a mi „arany tanár” az Elf-angol egy dolog közös - ők folyamatosan dicsérte a diákok, és soha nem bántalmazták. Igen, igen, igen. Bátorítják a diákokat minden lehetséges módon, támogatják a barátságos légkört és a hallgatók meggyőződését, hogy minden megmutatkozik, és még jobban működik. Azt hiszem, ez nem kis részben ennek a diákok jobban érdekli, és ezért motivált, hogy folytassanak rendszeres, házimunka, és nem sok mellett a készlet - rádióhallgatás, újságolvasás, kész a vizsgálatot, ők beszéltek angolul, és így tovább, és ennek eredményeként kapott .. magasabb pontszámok a vizsgákon.

Kívánok érdekes és hatékony tanulságokat!

NAGY KÉRDÉS Catherine számára segítségért, támogatásért és természetesen az IELTS szuper előkészítéséért. Általában azt mondják, hogy egy jó ember nem szakma)). De ez nem Katya-ról szól. Kombinálja ...

Szeretném megköszönni Mary Chernoff tanulságokat lányommal Aney.U Ani problémái voltak beszélő azt szorítva, bizonytalan sebe.Marii sikerült megoldani ezt a problemu.V eredmény 4. helyet a verseny ...

Rendkívül csodálatos tanár és egy személy! Nem hittem, hogy 8 hónapig lesz időm, hogy tanulmányozzam a tervezett kötetet, de Marina köszönetének köszönhetően még minőségibb lett. Nagyon köszönöm!

Angolul akarok beszélni

Szeretnék néhány szót szólni az angol tanáromról, Ewa Lockardról és az osztályainkról. Egy kis történet: kb. Két évvel ezelőtt úgy döntöttem, hogy az angol nyelvet ...




Kapcsolódó cikkek