25 A Sverdlovsk zenészeinek leghíresebb dalai

  • Yana Belotserkovskaya. Eugene Yachmenev. Natalia Shadrina. Sofya Zyryanova
    25 A Sverdlovsk zenészeinek leghíresebb dalai

    A "regionális újság" 25. évfordulójának éve eljött. A jubileumi előestéjén az OG és az olvasói összefoglalták a szavazási eredményeket, amelyek két hónapig tartottak. Előtted - a Sverdlovsk énekesek 25 legjobb dalai - az időmérésig a modern kompozíciókig.

    A regionális újságírók megkérdezték 1055 embert, hogy kiválasszák a sverdlovszki énekesek leghíresebb dalát.

    1953. "Ural ryabinushka" (uráli népi kórus)

    Zene - Yevgeny Rodygin, szavak - Mikhail Pilipenko

    Sok orosz biztos abban, hogy ez népdal. De az Ural valahogy tudják, hogy 1953-ban a zene ez a dal áll egy natív Alsó Salda Rodygin Eugene és versek rezidens Szverdlovszk Mikhail Pilipenko, aki aztán elindult a szerkesztő a fiatalok újság „helyébe”.

    Egy napon Jevgenyij Rodygin elmondta az OG-nak. amikor zenét komponál: "A vers első két vonalán már megértettem - én vagy sem - mondja Evgenie Pavlovich. - Ez is történt a "Ural Rowanberry". Véletlenül a nézet a "Ó, rúna-ashberry ..." vonalra esett, és a tudat szó szerint lefoglalta ezeket a verseket. Néhány perc múlva már "éreztem" a dallamot. "

    • Pavel Krekov, a sverdlovsi régió kulturális minisztere:
    • - Persze, először a Yevgeny Rodygin "Ural Rowanberry" nevet fogom nevezni. És mivel szülõi területen Kazahsztán északi részén születtem, nem tudom azt mondani, hogy a dal "Újonnan érkezõek" - a Zelenograd televíziót naponta sugározzák. Nemrég megtudtam, hogy az egyik kedvenc dalom - "Az iskola regénye vége" írta Alexander Novikov, nagyon kellemes meglepetés volt.

    1954. "Újonnan érkezettek" (Ural-kór férficsoportja)

    Zene - Jevgeny Rodygin, szavak - Nina Solokhina

    1953 - a szűz földterület fejlődésének kezdete. Zeneszerző Rodygin Sverdlovsk-ból származik a Nizhnyaya Salda leveléből, versekkel a szűz földön. A kórus a dal: „Ó, te, a tél fagyos” alakult hatása alatt a zeneszerző a negyvenes években a népszerű dal a repertoárból Leonyid Utesov „Fecske-kasatochka”.

    • Evgeny Artyukh, a Sverdlovsk Régió Legfelsőbb Képviselőházának helyettese:
    • - Először is eszembe jut Eugene Rodygin, hiszen az uráli zene történetében régen az uráli rock, amelyet szeretek és tiszteletben tartok, dicsőítette a régiót. Szeretném kiemelni három kedvenc kompozíciót: "Ural Rowanberry" - egyszer. Azt mondták, ő volt Jelcin kedvenc dala. "Újoncok jönnek" - kettő. Ő számára Rodygin megkapta Hruscsovból egy lakást, ahol még mindig él. Nos, a Sverdlovsk Waltz három.
    • Evgenia Pavlovich személyesen ismerem. Találkoztunk tizenkét évvel ezelőtt, amikor kezdett, hogy évente fesztivált a kreativitás az idős emberek, a „varázsát ősszel.” Ez már hagyománnyá vált, minden évben, hogy menjen vele együtt a színpadon a fesztivál, és végre „Ural RYABINUSHKA”. By the way, öt évvel ezelőtt lefektetett hagyománya a művészeti mozgalom „Az öreg Bukashkin” össze a művészek minden május 31. az udvarban a ház Lenin, 5-virágos hegyi kőris és énekelni „Ural RYABINUSHKA” Eugene Rodygin harmonika.

    Zene - Jevgeny Rodygin, szavak - Grigory Varshavsky

    • Oleg Rakovich, TV producer, a GTRK-Ural igazgatója:
    • - Eddig a legerősebb benyomást a Yevgeny Rodygin "Sverdlovsky waltz" dalának köszönheti. Húsz évig volt tőle, hogy reggel kezdte, mivel ez a dal naponta új híreket nyitott meg az urálok rádióján és televízióján. És nem unatkozik! "Sverdlovsk Waltz" nem csak egy nagyon szép kompozíció, hanem erős a világnézeti szempontból.

    1984. "Ősi város" (Alexander Novikov)

    Zene és szavak - Alexander Novikov

    Sok olyan ember számára, akik nem nagyon érdekeltek a történelemben, de ismeri az uráli bárd kreativitását, ez a dal továbbra is a Jekatyerinburg történelmének ismereteinek fő forrása, ilyen rövid kurzus a fontos mérföldköveken. A közös idézetek szintjén azt mondják, hogy "Nicholas-t varrtak itt", és Demidov valahol "a hamis érmékről" ugrott. Bár a város általában nem annyira régi és nem túl hosszú, és a hamisított érmékről a történészek nagy kétségei vannak. Azonban nem lehet törölni dalszövegeket.

    1984. "Carry me, cabman" (Alexander Novikov)

    Zene és szavak - Alexander Novikov

    Ironikus, hogy a dal „Vigyél, katona” volt a memória a jövő - az állam „elnyerte a” bárd tíz év börtönbüntetésre ítélték, amelynek ő volt a hat, idő előtt megjelent, és később a Legfelsőbb Bíróság Oroszország felmentették bizonyítékok hiányában.

    1985. "Jó báj, Amerika!" ("Nautilus Pompilius")

    Zene - Vjacseszlav Butusov, szavak - Dmitry Umetsky, Vjacseszlav Butusov

    A híres dalhoz kezdetben az alkotók egyáltalán nem voltak komolyak - egyszerűen csak a "befejezése" lett az album számára. Butusov akkoriban a reggae stílusában egy dalt ábrázolt. De a rumba felbukkant és a zenét felvették: "Nem is értettem, hogy mit írok" - emlékszik vissza Vjacseszlav. - Azokban a napokban Amerikát legitimnek, mítosznak tekintettem. Saját együtt az Egyesült Államokban: Gojko Mitic, mint egy indiai, Fenimore Cooper és így tovább ... És írtam egy személy arcát, ami elköszönt gyermekkor, folytatta önálló útra. Én magam is elhagytam a szüleimet. 20 éves voltam ... "

    • Alexander Pantykin, a Sverdlovsk Régió Zeneszerzői Szövetségének elnöke:
    • - Három ilyen dal van. Az első a "The Last Letter", amelyet "Goodbye, America" ​​néven ismerünk el. A Nautilus Pompilius csoport. Ez a kompozíció valóban egy egész generáció manifesztjává vált, meglepő módon ötvözi a 80-as és 90-es évek érzelmi állapotát: a fájdalmat, a tragédiát és az önironitást. A második az "Ural Rowanberry" Yevgeny Rodygin. Ebben benne van az egész Ural tiszta formája. A harmadik dal a "Sonya Loves Petya", amelyet Yegor Belkin írt - az Old New Rock himnusza és a Sverdlovsk Rock Club nem hivatalos himnusza.

    1986. "Egy lánccal kötött" ("Nautilus Pompilius")

    Zene - Vjacseszlav Butusov, szavak - Ilya Kormiltsev

    A Nautilus Pompilius csoport egyik névjegyének egyik szövegét 1986-ban írták a "perestrojka" hajnalán, az úgynevezett piaci viszonyokra való átállás és a szovjet társadalom liberalizációjának kezdete alatt.

    A dal eredeti formájában a "A vörös napfelkelte mögött - a barna naplemente" hangzott. Ez arra utal, hogy a Szovjetunió és a náci Németország politikai rendszere rokonságban van. De a Sverdlovsk rock klub vezetésének ragaszkodása miatt a színt "rózsaszínű", nem politikus színűvé változtatták. A félelemmel ellentétben a dal nem emelt kifogást a párt vezetőségétől.

    1987. "Szeretnék veled lenni" (Nautilus Pompilius)

    Zene - Vjacseszlav Butusov, szavak - Ilya Kormiltsev

    Minél gyorsabban nőtt a dal népszerűsége, annál több történet, legendák és pletykák nőttek. Az egyik verzió szerint a szöveg a Butusov-val történt valódi történeten alapult. Kedves kislánya öngyilkosságot követett el, mert Vjacseszlav nem válaszolt a levelekre a katonai kiképzés során. Egy másik verzió szerint Butusov 1986-ban írt egy dalt Alekszej Balabanov lakásában, amikor a kezdő igazgató forgatott egy epizódot a diákmunkája számára. Egor Belkin, aki jelen volt ott, buzgón beszélt Butusov új daláról. Vjacseszlav felháborodott, és egy évvel később egy Tallinn fesztiválon mutatta be a dalt a közönségnek, és a dallam, ellentétben a Belkin előrejelzéseivel, lenyűgöző sikert aratott. A harmadik verzió szerint Butusov egyszerűen "ragasztotta" le a dalt a Kormiltsev két különböző verséből.

    1989. "Tánc a lábujjakon" ("Nastya")

    Zene és dalszöveg - Nastya Poleva

    "A tánc a lábujjhegyen" volt Nastya Polevaya munkájának első dala, a szöveg és a zene, amelyre saját maga írta. Ezt megelőzően a dalai dalszövegei készenléti dallamokba kerültek.

    • Yaroslav Pulinovich, drámaíró:
    • - Először a "Nautilus Pompilius" dalainak tudatában gondolkodj - itt nem tudod meg sem választani, melyik dal szimpatikusabb. És Nastya Field dalai még mindig nagyon népszerűek velem a serdülőkor óta - különösen a "Tánc a lábujjhegyen".

    1989. "Senki sem fog hallani" (Chaif)

    Zene és dalszöveg - Vladimir Shahrin

    A dalt Vladimir Shakhrin nyáron írták egy kéthetes halászati ​​út során a Balkhash-tónál. Shahrin 30 éves lett, a fiatalos lelkesedést egy felnőtt férfi tükrözi. "Ezzel az érzéssel felülkerekedett, hogy már nem fiú vagy, már két gyermek, sok barátod már elveszett" - emlékszik vissza Vladimir. - És a "Chaif" 1989-ben nehéz idő. A játék valamilyen viszkózus lett, a könnyűség, az irónia eltűnt, és nem volt baj. A dalban valahogy pontosan átadtam ezeket a tapasztalatokat. "

    A „Senki sem fogja hallani” tükrözi a valóságot és érzelmek a múlt hónapban a Szovjetunió, de ennek ellenére, a dal nem lett efemer - még azok is, akik miatt a fiatal korban nem érzem, amit „tea számít - volt egy csomag” minden még mindig vegye fel ezt a hisztérikus „férfi sírva” befektetés „második yo” (a második dal címét) valami személyes.

    Zene - Vjacseszlav Butusov, szavak - Ilya Kormiltsev

    Zene és dalszöveg - Gleb Samoylov

    Samoilov Jr. a dalt a dalszólamra akarta hagyni, ezért hosszú ideig nem mutatta be a zenekarnak. Miután a dal bekerült az albumba, az Alexander Kozlov "Agatha Christie" billentyűsista megjósolta a nagy jövő összetételét. És ez történt - "A háborúhoz hasonlóan" népszerűséget nemcsak az album, hanem az egész kollektívum népszerűsítette.

    Zene és dalszöveg - Vladimir Shahrin

    • Viktor Shepti, a Sverdlovsk Régió törvényhozó közgyűlésének helyettesének:
    • - Szeretem a "Chaif" csoport "Orange hangulatát", mert pozitív és nagyon Ural. Emellett személyesen ismerem Vladimir Shakhrin-t, és többször is koncertjei voltak. Zenéjük valóban professzionális. És ő nagyon szeret engem. Ha Shahrin egyetért, együtt fogok énekelni vele "Orange hangulat"!

    Zene és dalszöveg - Vladimir Shahrin

    Shahrin ezt a dalt a felesége, Elena számára tizenhét éves házasság után írta. A "Chaif" csoport vezetője 1976-ban találkozott feleségével, amikor az építőipari szakiskolában tanult. Amint a zenész emlékeztet, az edzőteremben zajlott: "Láttam őt táncolni, néhány gimnasztikai gyakorlatot végrehajtani egy rönkön. Kegyelem és bájjal harcoltam, elkezdtem udvarolni, viharos románc volt, és az egész hostel követte. Néhány évvel később a házaspár házasodott, két lányuk volt.

    Zene - Alexander Kozlov, szavak - Gleb Samoilov

    Zene és szavak - Olga Arefieva

    A Pacifista dal-manifeszt utal a vietnami háború "Szeretet nem háború" szlogenére. A fáradt és tapasztalt veteránok - a katonák és a tengerészek - öregkorukban úgy döntenek, hogy normális életet kezdhetnek. De minden nem túl egyszerű, mert "a fertőzés bennünk ül," azaz a háborút elsőként fel kell számolni magunkról ...

    Zene és dalszöveg - Vladimir Shahrin

    Zene és dalszöveg - Alexander Makhonin

    Alexander Makhonin - más néven Credo úr - Ukrajnában született, de korai korában a szüleivel Jekatyerinburgba költözött. A csúcs a karrier a művész a dal „Medlyak” vagy ahogy nevezik „White Dance”, anélkül, amely abban az időben nem jött semmi disco klub minden országban.

    Nem ismert, akik ténylegesen Mahoning szentelt ezt a dalt, de azt mondja az énekes, ő a kreativitás mindig inspirálta felesége Natalia. Hála neki, ott is ez a szokatlan álnév „Mr. Credo”: „A '90 -es évek elején még nem volt olyan” Chanel »vagy« Paco Rabanne »és a jó modor volna a szagokat a lett vállalat« Dzintars ". A barátnőm a "Credo" nevű társaság szellemét használta. Egy napon viccesen "szeretett úr Credo" -nak hívott. Tetszett. Felhívtam magam Credo úrnak, és feleségül vettem egy lányt.

    Zene és szavak - Alexander Alexandrov

    A "Heat" -et a "Chicherina" csapat gitárosa és énekese írták. A "Hő" írásának évében az uráli nyár nagyon száraz volt és anomálisan forró. Aleksandrov, aki a szobába ült, egy egyszerű szöveget írt a hősnőről, aki késő volt a találkozóért a hő miatt.

    Zene - Szergej Bobunets, szavak - Sergey Bobunets, Oleg Genenfeld

    Apropó, ahogy az "OG" írta, hogy ez a dal volt az egyik legjobb boxerünk, a világbajnok, Sergey Kovalev, megjelent a gyűrűn. "Valahogy hallottam egy dalt az" értelmes Hallucinációk "-ról, és úgy döntöttem, hogy kijövök.

    Zene - Szergej Bobunets, szavak - Oleg Genenfeld

    Szavak az "Értelmes hallucinációk" számos dalához Oleg Genenfeld és Szergej Bobunets együtt írták. Mint mondják magukat, először próbáltam írni a sorban minden - ez volt a dal „helikopter”, majd a „rózsaszín szemüveg” és a „Forever Young” ... De a szövegeket a „Stars of 3000” az első alkalommal teljesen összeszedte magát Oleg: „Én majd álmatlanságban szenvedett . Négy órakor reggel úgy döntöttem, hogy kávét - a konyhában ült, és azt írta: „Csillag” egyszerre tervezet nélkül, meztelen szöveget. "

    By the way, az orosz űrhajósok hagyománya van a repülés előtt, hogy megnézzék a "Sivatagi Nap Fehérje" filmet. A dal felszabadulása után még egy volt - szükség van a "Stars 3000" meghallgatására. Még egy űrhajós öltözködést is adtak Olegnek, hátizsákként viselte, mint egy talizmán.

    Zene és dalszöveg - Olga Marquez

    Alai Oli (Alai Oli) egy reggae-ska csoport, melyet Olga Marquez és Alexander Shapovsky alkotott. A "Cranes" dal a kollektív névjegykártya. A dalt Jekatyerinburgban írták és egy szólista barátnak szentelték.

    Zene és dalszöveg - Alexander Gagarin

    Zene - Yuri Obleukhov, szavak - Oleg Yagodin

    • Szergej Netievszkij, az Ural pel'meni bemutatója:
    • - A hangulat újév, ezért először az első "gombóc" dalunkat hallgatjuk (semmi, amivel kissé érzéketlen vagyok?). "Új év - mandarin a szájamba!" Néhány évvel ezelőtt írtunk a srácokkal egy újév koncertjére, és még a Chaifákkal is együtt énekeltünk.

    Talált hibát? Válassza ki és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűt.

    Kapcsolódó cikkek