11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Thais, mivel valószínűleg mindegyiknek megvan a maga sajátossága. Úgy döntöttem, hogy róla írok. Próbáltam nem felsorolni, amit a legtöbb ember már tud. Például az a tény, hogy gyakran itt mosolyognak, nem ritka a szexuális változás, vagy a buddhizmus elválaszthatatlanul összekapcsolódik a thaiföld mindennapi életével. Úgy döntöttem, emlékszem valamire, amit nehéz egy rövid turistaút során figyelni. Egy évig, amikor Thaiföldön fölösleges életem volt a malacka történelmében, több mint 11 funkciót szereztem, de ezek az egyik legérdekesebbnek tűntek.







1. Elmentünk a TV-hez. Ne várj.

Thais annyira elkaphatja, hogy mi történik a képernyőn, hogy elfelejtsenek mindent a világon. És teljes szemetet is láthatnak. Ne lepődj meg, ha abbahagyta talpmasszázs és megdermedt rémületében 5 percig, mert egy raj TV báb gyilkos méhek a régi amerikai televíziós sorozat kiválasztott új áldozat. És ne légy dühös, ha a thaiföldi kávézó semmilyen módon nem hívja a pincért, mert az összes munkatárs a drámai sorozatok következő sorozatait vizsgálja. Azonban, kivéve Önt, még mindig senki sem fogja észrevenni - a többi látogató szintén a képernyővel a fejükhöz ment. Általában a thai televízió különálló posztot érdemel, annyira furcsa furcsaságot rejt.

2. Egyél - az ember fizet - nő

Az első esti este Thaiföldön minden ételekkel ellátott lemezeket Serezha szállított. Seryozha úgy dörzsölte a kezét, mint egy gyereket: "Látod, látod, hogy szükséges!" Nem sértődtem meg, de amikor Serezha számlát kért és a számlát hoztam nekem - már túl sok volt)) Először arra gondoltunk, hogy csak baleset volt, de időről időre megismételtük. Nem mindig történik meg, különösen akkor, ha a hely a külföldi turistákra irányul, vagy ott már ismeri, de gyakran elég gyakran. Úgy döntöttek, hogy talán egy thaiföldi családban egy nő teljesen pénzgazdálkodik. Aztán megkérdezték a thai embereket, akiket tudtak - ez az.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Som Van egy kávézóban a vízparton Rawaih-ban, Phuket-ban

3. Tisztítsa meg a ruhákat

A thaiföldi ruhák nagyon szépek. Ugyanazt a két napot egymás után kell tartani. Miután a dolgot egy nap viselték, azonnal el kell küldeni a mosodába. Egész idő alatt Thaiföldön sohasem éreztem semmi szagot egyetlen thaiért. Ez a dicsőséges hagyomány nem fájt az elfogadásra Oroszországban. És akkor van néhány elvtársunk még a 21. században úgy gondolják, hogy normális, hogy ne viseljen ingeket és nadrágot hetekig. Valóban, valahogy nyáron, még Szentpéterváron is félúton kellett kijutnom a minibuszból, ilyen szagok keringtek a szalonban))

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Az egyik ház a bangkoki klónok partján húzódott

4. Nem, csak a nap!

Ellentétben a külföldiek, Thais kerülni napfény: viseljen kalapot, bujkál a sötétben, kenet fényvédő, viseljen zárt ruhát, vagy egyszerűen ismét ne álljon a nyitott V És nem érted, miért szeretik a külföldiek napozni. Amikor látnak egy farangot, amelyik póló nélkül sétál, azt mondják: "Crazy!" Őrült. Thaiföldön nagyon szép fehér bőrt tartanak számon, és a fehérítés kultuszát speciális eszközökkel fejlesztik. És miért a farangsok "elkápráztatják" a "csodálatos" bőrt egy sárgán, amit sosem lehet megérteni.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Elefántos vezető Thaiföld északi részén, Mei Hong Son

5. A hosszú köröm? Ez ugyanaz, mint ...

Néha egy hosszú ujjal lehet látni a thai férfiak hüvelykén vagy kis ujján. Régóta elveszett a találgatás, így ez addig jelenthet, amíg csak megkérdeztem. Úgy gondolják, hogy ez jó szerencsét hoz. Néhányan még nőni körmüket egyszerre, és a hüvelykujj és a kisujj, így biztosan)) Mellesleg, ez is megtalálható Indonéziában, és talán még az egész Délkelet-Ázsiában.







6. A leghasznosabb reggeli a világon

Az orosz útmutatók a thaiföldi táplálék hasznosságával jártak. Természetesen sok tekintetben egyetértek ezzel. Egy nyálkás rizsre nem lesz zsír, bármennyire is keményen próbálkozol. Igen, és éles éget mindenféle élőlényt. De itt a Thais maguk a hasznosságról szólnak, úgy tűnik, ne aggódj túl sokat. Reggel a kebabok eladók stabil sorban állnak. Festés, mint a mama, apa és a 7 éves iskolás kollégája a csirke vagy sertéshús kebabok számára - elég ismerős.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Néhányan a legjobban táplált thai gyerekek közül mindazt, amit láttam

7. Optimizmus thai nyelven

A piknik thai embereket többször látták kórházakban. Jöjjön el a betegeket, összekötözve, törött ágyán feküdt egy szőnyeg a padlón, és vessünk ...)) Azt hiszem, ez nagyon optimista)) Thais általában nem táplálkoznak kenyér, engedjék meg, hogy egy piknik. Általában több generáció nagy családja gyűjti össze őket, és készen áll arra, hogy bármilyen esetet használjon erre. Általában a természetet választják, de Chiang Maiban, ahol a parkok, töltések és strandok nagyon rohadtak, a thaiföldiek nem szenvednek el. Csak rendezze el a boltja vagy a számítógépes klub bejáratánál, tegye fel a thai grillezést és a pikniket a legfontosabbakkal és a fővel.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Piknik a Sirinat Természeti Rezervátumban, Phuket

8. A szép lányok nem dohányoznak vagy inni

Thaiföldön, meg tudod változtatni a szex - senki sem fogja megítélni, menjen prostituáltak - van, de az ivás és a dohányzás a tisztességes lány - nem, nem, szégyen ... Tehát itt találkozik inni nyilvános dohányzás lány szinte lehetetlen. Egyszer csak azt látták, hogy két diák félelemmel rejtőzködik a nagy kövek mögötti tengerparton. Miután a barátunk lovaglás moped egy nagyon Thai kerület Phuket, mondta az egyik drága lakások, és a tulajdonos hívta sört inni a verandán. Egy feleség ült az asztalnál. Egy barátja megkérdezte, miért nem ivott velük, így a férj és a feleség együtt intett a kezükbe: a thai nők thai füstöt és italt kortyolnak. De mindez nem vonatkozik a bár lányokra - mindenesetre tisztességesek, kevesen a thaiok hisznek, így saját módjuk van.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Thai lányok Ayutthaya egyik ősi templomában

9. Fektesse le közvetlenül a ruhákat

Először nagyon kényelmetlen volt bemutatni a thaiföldi fürdőruhát, csak ruhában úszott - tóban, tengerben, termálvízben, vízesésben. Aztán megszoktam. És nem mindig vannak tartalék dolgok velük. Lehet, hogy mi van a floppolt a vízben, hogy távozzon, várjon, amíg egy kicsit folyik le, és menni tovább a dolgok.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

A Nai Yang strandon, Phuket

10. Thaiföldön nincs nyugdíj

Nagyon furcsa számunkra, de igaz. Az idős szülők támogatásának kötelezettsége, amikor azok működésképtelenné válnak, teljes mértékben a gyermekek vállára esik. Itt csak érdekes, hogy mit csináljunk egy öregkorban a magányos, család nélküli emberekkel ...

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

A kerékpáros Lopburiban

11. Hogyan volt "Mister", tehát "Mister" és maradt

Valószínűleg tudja, hogy a szexuális változás Thaiföldön nagyon gyakori a férfiak körében. Az ilyen embereket katolikusoknak vagy Ladyboys-nak hívják. A mindennapi életben gyakran megtalálhatók - a McDonald's pénztárában, a gyógyszertárban, a szépségszalonban stb., Hogy ez sokáig nem meglepett. Néhányan azonnal felismerik a jégbolyhokat hangban, Adam almáját, nagy tenyerét stb. De némelyikük nem különbözik a hagyományos lányoktól, különösen a tapasztalatlan megjelenés miatt. De az a tény, hogy nem tudják megváltoztatni a szexet az útlevelükben. Ott mindig "Mister" -ként kerülnek felsorolásra. Ebben a tekintetben egyszer olvastam a thai hotel egyik alkalmazottjának feljegyzését. Amikor a vendég éjjel behoz egy lányt neki, be kell mutatnia a dokumentumokat, és be kell jelentkeznie a recepción. Vagyis a porter mindig tudja, ki áll előtte - férfi vagy nő. Ő nem írja le a farangokat, mert gyakran nem is veszi észre, hogy nem töltik az éjszakát a lányával)). A dokumentumokban csak egy módja van a hivatalos szex megváltoztatására. Ezt a jogot az éves szépségverseny győztese nyeri el a ladyboys Miss Tiffany Universe között.

11 A thaiföldi érdekességek, amelyek közül talán nem is tudsz, az utazásról szóló blog

Ladyboys a Walking Streeten Patong-ban, Phuket-ban

Sikeres utazási és kognitív kulturális merülések))




Kapcsolódó cikkek