12 lecke a 12 éves házasságban arról, hogyan kell megőrizni a szeretetet férje és felesége között

Szerelmes beleszeretni, házasodni, egyszerűen elkezdeni a családot, mint menteni ezeket az előnyöket. A férj és a feleség közötti szeretet idővel átalakul, az egyik szakaszról a másikra mozog, de az első találkozás során tapasztalt érzés emlékei azt gondolják, hogy valami elromlik. A házasság nem nehéz napi rutin és a mindennapi élet, amely állítólag lebontja a "családi hajót", nem törődik az újszülött gyermekével és a karrierlétra csapdázott veszélyekkel. A legnehezebb dolog az, hogy továbbra is választani egymást minden nap, és elsősorban arra törekszenek, hogy a gondolkodás nélkül gondolkodjanak. Egy férfi, aki tizenkét éves házasságot kötött, öt gyermek atyja, azt mondja, hogy ő és felesége megtudta a családban és a szeretetben fennálló kapcsolatokat.

12 tanuló tanultak a 12 éves házasságban

12 lecke a 12 éves házasságban arról, hogyan kell megőrizni a szeretetet férje és felesége között
A férje, négy lánya apja és fia elhatározta, hogy elmondja a legfontosabb tanulságokat, amelyeket a házasság 12 évében szerzett.

12 éves házasság esetén a feleségem és én sok mindent láttunk. Mielőtt befejeztük az egyetemet, összeházasodtunk. Hamarosan megkapták az első gyermeket. Végeztem a főiskolán. Egy új baba. Két vetélés. További négy gyerek. Amikor a legfiatalabb született, öt gyermeke volt 8 év alatt. Négy házat birtokoltak. Béreltünk egy házat és egy lakást valahol. Négy különbözõ vállalkozás volt öt különbözõ cégnél. Négy városban élt. Sok szempontból az élet felgyorsult.

Ez alatt a 12 évben sokat tanultam magunkról, egymásról, a házasság fontosságáról és arról, hogy miért kell harcolni.

Fiatalok voltunk, szerelmesek és felkészültek az esküvőre. Amikor Brooks azt mondta igen, már csak húszéves voltunk. De ez nem jelenti azt, hogy készen álltunk a házasságra. 12 év után megértettük magunknak 12 dolgot a családról és a házasságról, és arról is, hogy mi a férj és a feleség kötelessége.

1. Az 5050-es várakozások csalódást okoznak

Egy ideig a házasságot tekintettük játéknak, versenynek. Ha ezt megteszem, akkor ezt meg kell tennie. Találkozzon itt a mező közepén, itt egy kicsit többet. Ha 20 dolgot csinálsz, akkor 20 dolgot csinálok. Ez egyfajta játék. De az igazi munka akkor történik meg, ha egyikük nem ér el középen. Ha egy extra mérföldet át kell adnia. Talán az arány 90/10, ha a házastárs beteg vagy depressziós. Ne nézz a házasságra figurának, mert ezek miatt valaki mindig veszít.

2. Mentse életét a kaland

A Brook reggel elején állandóan próbáltam. Sokáig sétáltunk gyertyákkal, keményen dolgoztunk, hogy megnyerjük. Amikor az évek és a kötelezettségek ránk esett, hagytam, hogy sokáig meghaljon a köztünk lévő tűz. Küzdelem annak érdekében, hogy ez a tűz ne essen le, ez nem feltétlenül Párizsba utazik. Lehet, hogy váratlanul elkápráztatják a helyi szállodát, egy hirtelen bérelt dadát a gyerekeknek, hogy szabad este, vagy akár egy kézzel írt jegyzet. Találd meg a házasságodban egy helyet a kalandhoz.

3. Az első helyen - csók egymással

Nem vagyok tökéletes ebben, de megpróbálom Brooks-t csókolni, amikor hazaérkezem a munkából. Mielőtt megcsókolom a gyermekeimet. Az ilyen apró részletek valójában nagyon fontosak. Fontos, hogy első osztályú apám legyen, de még fontosabb, hogy első osztályú férj legyen. Ellenkező esetben szomszédok leszünk a házban, akik együtt gyermeket nevelnek.

4.Támogatás - ez gyakran a legjobb leírás a szerelem számára

Könnyű volt Brooks-t szeretni, amikor ifjú voltunk. Könnyű volt neki, hogy szeresse meg a kényelem idején. De sokkal nehezebb küzdeni a szerelemért, ha elveszíti a gyermeket. Vagy szenvednek hatalmas pénzügyi kudarcokat. Vagy adjon egy nagyon undorító titkot. A tündérmesék jóak a filmhez, de az igazi élet gyakran zavaros, kaotikus és rendetlen. Légy türelmes, amikor nehéz lesz.

12 lecke a 12 éves házasságban arról, hogyan kell megőrizni a szeretetet férje és felesége között
5. Az élet kis pillanatokból áll

A gyermek születése, álomház megvásárlása ... A házasság csúcsai örömteliek és régóta várták. A legtöbb nap azonban rutinszerű. Aggódom, hogy hiányolok egy csomó apró pillanatot, miközben a nagyokat megvalósítom. Rájöttem, hogy az élet csak ezeken a kis pillanatokon következik be. Most megtanulok szeretni az utazást annyira, mint a rendeltetési hely.

6. Az intimitás és a jelenlét nem ugyanaz

Ahhoz, hogy korán jöjjön haza, béreljen egy ápolót, hogy menjen ki egy feleséggel egy időpontban, vagy akár nyaralni is, minden jó dolog. De ahhoz, hogy fizikailag közelebb legyenek, nem érzelmileg közelebb kell lennünk. Számomra az érzelmi közelség az, hogy folyamatosan bámulja az iPhone-ot, és feleségem szemébe néz, és ahelyett, hogy figyeli a szalagot a közösségi hálózatokon, hallgatni fogja a szívét. Ha megvan a lehetősége arra, hogy fizikailag együtt lássatok, együtt érzelmileg is együtt legyenek.

7. Az összehasonlítás megöli az örömöt

8. Mindenkinek lehetősége van mindent lemondani

Mindannyian ismerjük azokat a házasságokat, amelyek a fájdalomban végződnek, nem szabadságon. Válás helyett táncolni az esküvő 50. évfordulóján. Brooka és én megértjük, hogy vannak olyan napok, amikor sokkal könnyebb lemondani, mint folytatni a harcot. De minden nap választjuk egymást. Még mindig őszinte vagyunk, hogy mi a baj. Mert megéri.

9. Vidd a kezdeményezést saját kezébe egy másik javára

Gyakran a családunkban vitatjuk meg, hogy mi vagyunk azok, akik adnak, vagy éppen ellenkezőleg, azokat, akik hajlamosak vagyunk. Adunk és szolgálunk? Vagy csak vegye be és használja? Meg vagyok győződve arról, hogy sokkal jobb életet élni, ha szolgál egy másik javára.

10. Élj a szeretteivel és barátaival

A házasság összetett és nehéz, de ugyanakkor szép és megéri. Amikor egyedül élsz, mindig megvan a kísértés az átadásra. De ha családja és barátai vesznek körül, akik ismerik erősségeiket és küzdelmüket, akkor állandó támogatásnak érzi magát.

11. Bocsásson meg nekem?

Tegyük fel ezt: a házasságban gyakran tisztességtelenné tesszük egymást, mint amire készek vagyunk elismerni. Mi hazudunk az üdvösségért, elfelejtjük a fontos dátumokat, dühösek vagyunk. Ahelyett, hogy átadná a felelősséget a másiknak, vagy megkerüli a felelősséget, kérdezze meg: "Bocsásson meg nekem?". Tehát a házasságod megerősödik. Ez a kérdés sokkal több, mint a "Sajnálom", ami a megbékéléshez vezet.

A leckék listája határozatlan ideig folytatható. Nem foglalkoztam olyan dolgokkal, mint az őszinteség, a látogatások időpontjának kivágásának szükségessége és a partner erősségeinek hangsúlyozása. De a világ összes listája nem erősíti meg a házasságot annyira, mint a szeretet. Végül a szerelem nyer. Mindent meghódít. Ez kiküszöböli a kétségeket. Segít megbirkózni a félelemmel. Nagy tetteket sürget. A szerelem nyer.

Kapcsolódó cikkek