10. nap frissített elme

Meg kell újítanunk az elmét,

Az első napon olvassunk egy verset, amelyben új életünket Krisztusban írjuk le: "Ezért, ha valaki Krisztusban van, új teremtmény; a régi dolgok elhaltak, most minden új dolog "(2 Korinthus 5:17). "Mindent", beleértve a tudatunkat is. Az Úrnak van egy terve, hogyan kell megújítani elménk és egész életünket!

Megfoghatod: "Az elmémben minden rendben van - készen áll az életre, felkészült a felsőoktatásra. Azt hiszem, világosan és világosan. Az elmém nem homályos. Jó nekem, hogy segítsen nekem a munkámban. A kreatív ötleteket díjazom ... "

Miért szükséges a "megújítani az elme"?

De ez a probléma: a tudatunk súlyos változásokat váltott ki, miután az emberiség először felkelt az Isten ellen. Ez történt, amikor Ádám és Éva a Sátán kísértésébe esett és vétkezett. Ezt az eseményt úgy is nevezik, hogy "az ember leesett" (lásd 3 Mózes 3). Isten első gyermekei teljesen megrontottak (beleértve az elméjüket is), és örököltük a bűnös természetüket.

Az elme torzulása az esés következtében

Emberileg szólva, hiszen igyekeztünk, ezzel hatalmas erőfeszítéseket élni, amit már sérült, csak egy cél -, hogy kompenzálja azt a tényt, hogy a Pál apostol, mint „perverz elme” (Róma 1:28). Például: Ne feledje, hogy a régi időkben, az emberek arra törekedtek, hogy tökéletes ok: a görögök, a nagy keleti gondolkodók, filozófusok. És mégis, ők, mind az ő hírneve és ismertsége „OSTROUMOV” és „elmélet”, nem értették meg a legnagyobb igazság abban a tényben rejlik, hogy csak egyetlen igaz Isten van, és hogy megtalálható a személyes szinten.

Az emberi elme hiánya

Egy másik példa. Emlékezz az összes tehetséges emberre, akit ismer, és figyelj arra, hogy képtelenek vagyunk jó szülőkre, megfelelő pénzügyeinek kezelésére, hosszú távú barátságok fenntartására vagy bölcsen használhatják idejüket. Annak ellenére, hogy oktatásukra mindent megtesz, hiányoznak a legfontosabb szempontok a teljes életre. Mielőtt hittem Krisztusban, úgy döntöttem, hogy soha nem fogok átadni semmi olyannak, ami nem lenne racionális vagy logikus. Végül rájöttem, hogy ez a gondolkodás akadályt jelenthet Krisztus eléréséhez. Szükségem volt megváltoztatni a gondolkodásomat.

Az elme megújításának célja, hogy megismerje Isten akaratát

Pál apostol, aki rendkívüli értelemben részesült, megkapta a legjobb oktatást, sürgette az első keresztényeket (és mi!), Hogy "megújítsák elméjüket". "És ne illeszkedj ehhez a világhoz, hanem fordítsd át az elméd megújítását, hogy tudd meg, mi az Isten akaratát, jó, elfogadható és tökéletes" (Róma 12: 2).

A Jobb Út az élethez

Az Úr nem akarja, hogy elfelejtsd az agyadat, miután fordultál hozzá. Éppen ellenkezőleg. Ő teremtette az elmédet, és azt akarja, hogy a lehető legnagyobb mértékben használja, de helyes. Ez csak akkor lehetséges, ha megújítja az elmét. Szükség van a "Krisztus elméjére", és nem szabad megengedni, hogy a gondolkodásod gondoljon, ahogy a világ gondolkodik. Pál tanácsát a filippi hívõinek ez volt: "mert benned ugyanazoknak az érzelmeknek kell lenni ..." (Fil 2: 5). A következmények visszafordíthatatlanok lesznek, mint a rómaiak 8: 6-ban: "A test gondolata a halál, de az elme gondolatai az élet és a béke."

Hogyan változtasd meg gondolkodásodat

A legjobb módja annak, hogy megkezdjük elmélete megújulását, az, hogy tükrözzük a Szentírást. A korábbi leckékben már elmondtuk, hogy elmélkedjünk a Szentíráson és még a Biblia versek megemlítésére is. Az elmének megújítása olyan folyamat, amely megköveteli, hogy tartós és türelmes legyen. De megéri, mert a végén nagy jutalom lesz!

Kulcs vers

„Végül, testvéreim, ami igaz, amit tiszteletre méltó, amit csak, bármi is tiszta, bármi is szép, hogy dicsőség, hogy az egyetlen dicséretre méltó, ezekről gondolkodjatok” (Filippi 4: 8).

A fő ötlet

Mindenesetre és bármilyen módon Krisztus tudatában vagyok.