52 Szívbetegségek moszkva, umma, 2018 udk 28-42 bbq m90 fordított karima (yekaterina) sorokoumova

Tizedik fejezet. Arrogance 5. Az arrogancia az egyik akadály, ami belép a Paradicsomba.

Associate Abdullah ibn Mas'ud elmondja, hogy a Próféta azt mondta: „Ne adja Paradise, akinek a szívében marad arrogancia súlya legalább egy porszem.” Egy ember azt mondta: „De az ember azt akarja, hogy ruhát és cipőt gyönyörű volt!” A Próféta azt mondta: „Allah szép és szeret szépség, mint a gőg, az elutasítás az igazság és a megvetés az emberek” [Jelentette muszlim , 91].

6. Az arrogánsokat tűzzel fenyegeti. Haris ibn Wahb al-Khu'a'i azt mondja: "Hallottam, hogy a próféta azt mondja:" Elmondanám a Paradicsom lakóiról? Ez minden gyenge, akit gyengéknek tartanak, de ugyanakkor, ha Allahra emlékeztet, Allah biztosan teljesíti esküjét. És ne tájékoztassuk önt a Tűz lakóiról? Ez minden arrogáns ("utull), felséges (dzhavvaz) büszke" [Bukhari, 4918;

An-Nawawi elmondta, hogy "ez egy kemény, durva ember, aki megvédi a hamisságot, vagy durva beszédében [Navawi]; dzhavvaz - nyomorult vagy kövér ember, büszkén ingerlõdik. Voltak más változatok is [Tuhfat al-'Awasi].

Abu Hurayrah beszámol arról, hogy Allah Küldötte azt mondta:

"Egy napon a pokol és a paradicsom vitatkozott, és a pokol azt mondta:" Iszemű és arrogáns vagyok. " És Paradise azt mondta: "Miért csak gyenge, elhanyagolható emberek lépnek be hozzám?" Allah mindenható mondta Adának: "Te vagy az én büntetésem, akinek kitettem, kit akarok". És azt mondta a Paradicsomnak: "És te vagy az én kegyelem, amellyel kedves vagyok, akit kívánok, és mindenkinek van a kitöltése" [Bukhari, 4850; Muszlim, 2846].

Ibn Hajjar azt mondta: "Azt mondják, hogy" szörnyű és arrogáns "szavak ugyanolyan jelentéssel bírnak. Azt is mondják, hogy mutakabbir - férfi, a giccs, ami tényleg nem, és mutadzhabbir - egy ember, aki nem egy büntetést a világ nem ismeri az örök én, vagy az a személy, akire vagy mi nem ez a helyzet. „Gyenge, jelentéktelen emberek” - vagyis azok, amelyek megvetéssel jelentéktelen szemében a legtöbb ember, míg a látvány Allah nagy, méltó a magas fokú. Ugyanakkor tisztában vannak a nagyságát Allah és az engedelmességet neki, és nagyon szerény vele kapcsolatban, és elfoglalják az alacsony státusú között rabszolgáit, hogy úgy hívják őket gyengének és jelentéktelennek ebben az értelemben helyes. Lehetséges is, hogy Raya szavaiban "csak gyenge" azt jelenti, hogy nem minden, de a bejövők közül azok többsége "[Fatah Al-Bari].

És Allah mindenható mondta: "Az Úr azt mondta:" Hívjatok hozzám, és én válaszolok neked. Bizony, azok, akik felmagasztalták engem imádat felett, beléptek a pokolba "(Suru 40" Bocsánat, "vers 60).

Hall: „Allah azt mondja:” Pride - A köpeny és nagyságát - My Isar, és aki megpróbálja megtámadni engem vagy valami más, hogy én dobták a tüzet! „[Abu Dawud, 4090]. Ez a két tulajdonságok nem illik senkit, csak a Mindenható Allah, és amikor a szolga Allah, Allah igyekszik vitatja azt a tényt, hogy ez nem illik senkit, kivéve őt, akkor megérdemli, hogy a Mindenható Allah dobott a tűzbe.

Tizedik fejezet. Arrogancia Az arrogancia kezelése Tudja, hogy az arrogancia utal a leépítés számára, amelynek megszüntetése minden hívő kötelessége. Az arrogáns nem úgy tűnik, hogy így eltűnik, a személy kérésére. Kezelés szükséges.

Az alábbiakban felsorolunk néhány módszert az arrogancia kezelésére.

1. Az arrogancia gyökereinek kibontása a szívből. A hívőnek ismernie kell magát, és ismernie kell a Legfelsőbb Urat. Ha valóban ismeri magát, akkor rájön, hogy a szerénység nem más, mint a szerénység. És ha igazán ismeri az Urat, akkor rájön, hogy a büszkeség és a nagyság nem fogadható el másra, csak Allahra.

A hívő tudatában lehet azáltal, hogy gondolkodik a teremtés kezdetéről, a végéről, és arról, hogy mi történik vele e két esemény között.

Ha beszélünk a kezdete annak létrehozását, akkor Allah teremtett neki egy mag, aljas folyadék, majd fordult be egy vérrög, akkor - egy darab hús, akkor Ő teszi a csontokat és a ruhák a húsuk ... Ez a kezdete annak létrehozását. Az ember nem jött létre csak tökéletes, hogy tele van, de az élete előzte meg a halál, feledés, erő - gyengeség, a tudás - a tudatlanság, mint követni az egyenes úton - megtévesztő, gazdagság - szegénység. Tehát hol van ez a büszkeség és az arrogancia, ez az arrogancia és arrogancia?

Aztán, amikor valaki megkezdi földi életét, Allah megadja azt a betegségnek és bajnak a hatalma, amely megértette őt, akár akar, akár nem. Éhezza az akaratát, szomjasnak érzi az akaratát, beteg az akaratával szemben, meghal az akaratával. Tudni akarja valamit, de nem ismeri fel, és valamit meg akar emlékezni, de elfeledkezik, elfelejt valamit, de még mindig emlékszik. Szolga rabszolga, aki képtelen önmagát kihasználni, vagy eltulajdonítani magától olyan ártatlanságot, amely nem irányítja sem a jóat, sem a gonoszt. Mi van a pozíciója alatt? Ha csak ő tudta az igazságot magáról!

Az arrogancia kezelése Ha egy személy végéről beszélünk, akkor ez a halál. Ő meg van fosztva a szellem, hallás, látás, tudás, a képességek, érzelmek és képességek az érzékelés és a mozgás, és kiderül valami mozdulatlan és élettelen, valamint a legelején annak létrehozását, és kiderült, hogy a földbe, és kiderül inspiráló undort rothadó holttest.

És ha ő és az is maradt ... De nem, ő, miután vált hamuvá fog támadni, hogy megfeleljen a szörnyű kísérletek és kijön a sírból, hogy megfeleljen a borzalmakat az Ítélet Napján, és bevetik előtte egy tekercset a rekord tetteit, és akkor ő azt mondja: "Olvassa el a könyvet! Ma elegendő számolnod kell a te ellenedeted szemben "(Sura 17" Éjszakai utazás ", 14. vers).

És amikor látja ezt a tekercset, félni fog: "Egy könyvet fognak lefektetni, és látni fogja, hogy a bűnösök reszketni fognak benne, mi van benne. Ők azt mondják: "Jaj nekünk! Milyen könyv ez? Nem hiányzik sem egy kicsi vagy egy nagy bűn - mindent kiszámítanak. "

Meg fogják találni mindazt, amit előtte tettek, és az Úr nem tesz semmit igazságtalanul senkinek "(Szörö 18" barlang ", 49. vers).

Az al-Ahnath ibn Kayes társulat azt mondta: "Kíváncsi vagyok, milyen arroganciát mutathat ki az a személy, aki kétszer ugyanolyan módon halad át, mint a vizelet" [Wafayat].

Mutharrif ibn ash-Shikhir egyszer látta Yazid ibn Muhallab-t, és a ruhájára szegezte a földet, és így szólt:

"Valóban, Allah gyűlöli az ilyen lépést!" Azt mondta:

"Nem ismer engem?" Azt felelte: "Természetesen én is. Kezdete egy ragacsos mag, és a véged egy undorodott holttest, és mégis magadban is tisztátalanok vagytok! "[Siyar].

Vagyis magvaként közelít a húgycsőhöz, és amikor a fényben megjelenik, az anya születési csatornáján keresztül is átmegy a vizeletürítés közvetlen közelében.

Tizedik fejezet. Abu Muhammad Abdullah ibn Muhammad al-Bassam alHorazmi arroganciája egyszer azt mondta:

Csodálkozom, hogy valaki nézzen a finomságokat, Míg korábban ez volt a mag a földben, hogy piszkos ... ez lesz a hulla, váladékozó a bűz, de örömmel ő magasztos, és a kettő között ruhák magát, ő mocsok!

És egy másik személy azt mondta:

O arrogáns, akinek megjelenése csodál!

Várj, te leszel arrogáns.

Ha az emberek azt gondolják, hogy méheikben sem a fiatalok, sem az öregük nem büszkék lesznek!

A föld fia, amelyet holnap nyelni fog, Nyugodj meg! Megesett és részeg lesz ... 2. Gondoljon arra, hogy mi jár az arroganciájával és annak a felismerésében, hogy ebben nincs ok az arroganciára.

Ha valaki az eredete miatt felfoghat arroganciát, akkor meg kell indokolnia a szívét, felismerve, hogy ez a tudatlanság és ostobaság: büszke más emberek tökéletességére!

És az ésszerű személy valaki más tökéletességéért arrogáns lesz?

Ubayy ibn Ka'b társ azt mondta: "A Messenger of Allah életének ideje alatt két ember vitatkozva kezdett beszélni egymásról a származásukról. Egyikük azt mondta: "Olyan vagyok és ilyen vagyok, ilyen és ilyen fia! És ki vagy te, az anyádat megfosztottátok tőled? "Akkor Allah minden bizonnyal kijelentette:" Két ember vitatkozni kezdett és mesélte egymást Musa idejéről. és egyikük azt mondta: "Olyan vagyok és ilyen, ilyen és ilyen fia [és ő kilenc őstestét felsorolta]. És ki vagy te, tehát az anyád elveszti?> És ő felelt:

Az arrogancia kezelése

Abu Hurayrah beszámol arról, hogy Allah Küldötte azt mondta:

"Bizony, Allah kiszabadította téged a tudatlanság és büszkeség idejétől az apák idején. Csak egy Isten félelmetes hívő és egy gonosz bűnös. Te Ádám fiai vagy, és Ádám a földből készült. Az emberek nem büszkék lesznek azok iránt, akik a pokolban lettek égetve, különben kevesebbet jelentenek Allahhoz, mint a trágyázó bogarak, és az orrjukat robbantják. "[Abu Dawood, 5116].

Tizedik fejezet. Allah elragadtatása, az emberek ezt megállítják. „Ellenkező esetben, akkor azt jelenti, hogy Isten kevésbé” - azaz, hogy több jelentéktelen neki, „a ganajtúró bogarak”, vagyis bogarak, hogy roll up golyó trágya és nyomja meg a labdákat az orruk - „rámenős orrukat rothadás”, azaz trágya [Fatah Al-Bari].

Abu Raikhan jelentése szerint Allah Küldötte azt mondta:

"Ha valaki kilenc hitetlen ősből származik, és ki akarja nyerni magával egy nagyszerűséget és tisztességet, akkor ő lesz a tizedik a Tűzben" [Ahmad]. Ibn Hajjar mondta Fatah Al-Bariban, hogy ez a hadeeth jó (hasan) isnad.

Egy személy mutató arrogancia, mert a tudat, hogy van, ne feledjük, hogy szemben, amelynek ismerete Allah még kényszerítő érv azok számára, akik nem engedelmeskednek Allah tudatosan meg, bűntettet követ el. És tudja meg, hogy a büszkeség nem illik senki más, mint Allah, és bemutatja arrogancia és a büszkeség, ő lesz gyűlöletes Allah. A gondolat, hogy eltávolítja a gőg, és elősegíti az alázat.

Főoldal >> Egyéb - könyvek, különböző irodalmi.

„Ivan Volnov Makszim Gorkij 2 könyv Makszim Gorkij. Ivan Volnov letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! 3 könyv Makszim Gorkij. Ivan Volnov letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! Maxim Gorkij, Ivan Volnov 4 könyv Makszim Gorkij. Ivan Volnov letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! Ivan Ye Vladimirov - Ivan szabadon, a paraszt, a falusi tanító - megjelent a Capri szigetére 1909-ben, illetve 1910. Ezt megelőzően, élt. "

„Az erotikus kalandjai Gulliver a Brobdingnag Jonathan Swift Jonathan Swift könyve 2. Erotikus kalandjai Gulliver a Brobdingnag letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! 3. könyve Jonathan Swift. Erotikus kalandjai Gulliver a Brobdingnag letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! Jonathan Swift Gulliver Erotikus kalandok Brobdingnag 4 könyv Jonathan Swift. Erotikus kalandjai Gulliver a Brobdingnag letöltött jokibook.ru. "

„Az érdekek a gazdasági fejlődés és a használata a hatalmas természeti erőforrások a Csendes-óceán északi, halászat fejlesztése, a navigációs szükséges teljes és részletes tanulmányt a csendes-óceáni szigetek, azok részletes leírását a földrajzi és térképészeti, tanuló navigáció és a hidrológiai feltételek utakra. A munka az építőiparban az új és finomítására meglévő térképeket készítettünk és világ körüli útjuk során az orosz tengerészek elején a XIX. A fontos feladatokat a résztvevők számára. "