3 Egyszerű kérdések, amelyek a legérdekesebb interlocutorokat teszik majd magáévá

Nemrég számos tevékenységet folytattam, mesterkurzusokat és emberekkel beszélgettem. Sokat kérdezem, hogyan lehet szorosabb kapcsolatot létesíteni egy személyrel, hogyan kell megszervezni magadnak?







A válasz az: ezek a helyes kérdések!

Az ókori görög filozófus Szókratész (469 g BC 399 BC) alapuló tanítást azokban a kérdésekben, megkérdezte tanítványait. A kérdések arra kényszerítették az embereket, hogy maguk válaszoljanak. Valójában ez még mindig a leghatékonyabb tanítási módszer. A modern edzés is a kérdéseken alapul. Életévekben Szókratész, én konkrétan kijelentette, hogy lehetséges, hogy megértsük, hogyan sokáig az emberiség felismerte az igazságot, ami még mindig az, hogy valaki új.

Ezekben a napokban térünk vissza az ókori Görögországból. Ebben a cikkben három kérdést fogok írni, amelyek segítenek Önnek egy érdekes beszélgető partnerré válni, és magának adni.

3 Egyszerű kérdések, amelyek a legérdekesebb interlocutorokat teszik majd magáévá

Olvassa el: 2 perces tesztet egy jól ismert pszichológustól. Válassza ki a képen szereplő elemeket, és fedezze fel érzelmi állapotát

Ez inkább egy tisztázó kérdés, mely a válasz. Hálózati rendezvényeimben, mielőtt bemutatkoznék, és elmondanám magamról egy kicsit, adok nekik utasításokat, amelyeket szeretnék hallani.

Az életben olykor olyan helyzetekre jutunk, ahol senki nem ad utasítást. Például felkérést kap arra, hogy "meséljen magáról, a vállalatról, amelyben dolgozik, vagy a vállalkozásáról". Nagyon gyakran tudatfolyam folyik reakcióként, és ami a legfontosabb, egyáltalán nem arról szól, amit az emberek hallani akartak.

Woodrow Wilson, a 28. amerikai elnök, történész és politológus szerint:
"Ha 10 percet kell tennie, egy hétre van szükségem a felkészüléshez. Ha 15 perc - három nap. Ha fél óra - két nap. Ha egy óra - azonnal készen állok beszélni.

Ez az állítás nagyon mély jelentéssel bír. Meg kell tanulnunk megkülönböztetni a beszélgető számára fontosakat. Ez nem történhet meg spontán módon. És itt csak egy egyszerű kérdést menthetünk: "Mit szeretne tudni rólam / a cégről?"







Első pillantásra a kérdés banálisnak tűnik, de a valóságban gyakran elfelejtjük tisztázni, hogy pontosan mit akarnak mondani. Miután válaszol, kérheti a tisztázó kérdést is: "Mi mást szeretne tudni? Válaszoltam a kérdésére?

3 Egyszerű kérdések, amelyek a legérdekesebb interlocutorokat teszik majd magáévá

Először is, miután feltett egy kérdést, szüneteltesse és hallgat, amíg nem kap választ. Soha ne válaszoljon másoknak, ha valóban érdekli az emberekkel való erős kommunikáció.

Ne felejtse el, hogy miként a gyerekkorban, mikor rejtélyt készítettek, nagyon nehéz volt nem azt mondani a választ. Néha még arra is felszólítottam, hogy a vélekedés nem mondja meg a választ, én igazán el akartam jönni a nyomtól. A gyermekkor óta nem sok változott, a legtöbb ember feltett egy kérdést, azonnal sietnek, hogy elmélkedjenek.

Ha van valami mondani vagy megvitassák a témát, beszélő közönség előtt, kicsi vagy nagy, ne feledkezzünk meg a következő kérdést: „Hogy érzi magát”, vagy „Mit gondol erről?” „Nagyon érdekes és fontos, hogy a vélemény ".

Nagyon fontos itt, hogy megkérdezzék a véleményt, hogy véget vessen. Sokan közülünk egyesül egy vágy - hallani. Amikor ezt az alkalmat adod az embereknek, valóban hálásak neked, és érdekes embernek látsz.

Ez a kérdés nagyon érdekes és informatív lehet a találkozó és a beszélgetés számára. Csak egy kérdésre van szükséged, majd aktív hallgatásra, elnyelő információra, érdeklődő nézetre, néha tisztázó kérdésekre.

Személy szerint nagyon szeretem ezt a kérdést: és kérdezzem, és amikor megkérdezik tőlem. Mindannyian egyedülálló élményünk van, és természetesen meg akarjuk osztani őket. Nagyon gyakran sikeres emberek válaszolnak erre a kérdésre lelkesen, mert büszkék vagyunk a sikerre.

Nem fogok többé körbejárni a bokrot, ez a kérdés: "Honnan kezdted?"

A legerősebb kérdés! Természetesen helyénvaló, fel lehet kérni azokat az embereket, akik tényleg valami érdekeset csináltak az életben, elértek minden eredményt.

Minden cikkem célja, hogy javítsa a kommunikációs készségeket a sikeresebb emberekkel, javítsa életszínvonalát és elérje céljait. Ezért ne mindezt mindannyiunkkal való kommunikáció univerzális eszközévé. Nem fog működni olyan pesszimista emberekkel, akik véget vetettek karrierjüknek. De a sikeres érdekes emberek nagyon hálásak lesznek az ilyen kérdésekért.

Miután elmesélte a történetet, egy személy automatikusan megközelít, és most közelebb áll hozzá. Továbbá kéréseit és kívánságait bizalmasabb szinten fogja érzékelni. Következésképpen ezek végrehajtása szinte garantált!

Olvassa: Idegtudós vagyok, egész életem során tanulmányozom az agyat. Csak 4 dolog van szüksége a boldogsághoz!