21 g Tsyferov kis történet szövedékek

21. G. Tsyferov Kis mesék gossamer

Hideg őszi erdőben. A fák remegés, csepegés sárga levelek. Ezért úgy döntöttünk, a jó parasztok, erdei pókok, meleg őszi erdőben. Éjszakai lunnoyu köpenyt szőtt pók és még dobott az erdőben.







És csak egy köpenyt, hogy nem meleg. És az arany nyárfák remegnek a szélben: „Hideg van, a parasztok, hideg, pókok.”

Tudod, hogy a színes zsiráf? Emellett egy zsiráf, aki félt az eső? Mert úgy gondolta, hogy az eső elmossa a színes pöttyök. Ez zsiráf barátja volt. Hónapban. Egyszer megkérdeztem színes zsiráf egy barátja:
- És mi van, ha az eső holnap?
- Kell egy esernyő, - magyarázta okos hónapban.
- Ha veszek egy esernyő? - meglepett zsiráf.
- Nézd, - bólintott hónap bolyhos felhő. A következő napon a zsiráf elment sétálni egy felhő a szalagon. Ez volt egy esernyő. Elképesztő - az eső vált! Természetesen, ha ez nem volt egy zsiráf, és valaki más, akkor valószínűleg azt mondják:
- Milyen furcsa esernyő! Ő megy keresztül az eső.
De volt egy tarka zsiráf. És azt mondta valami egészen más:
- Milyen furcsa az eső! Ő megy keresztül az én esernyő.

Mintegy excentrikus béka

- És mi van a csillagok? - Egyszer megkérdeztem a szöcske. Frog gondolta, és azt mondta:

- Nagy elefántok azt mondják: „Stars - egy arany szegecsekkel, szögezték az ég.” De nem hiszem. Big Bear gondolta: „Csillag - egy hópehely, hogy elfelejtettem, hogy csökken.” De nem hiszem, te is. Figyelj rám jobban. Úgy tűnik számomra, hogy hibás a nagy eső. Miután a nagy eső nőnek nagy virágok. És mégis úgy tűnik számomra, mikor kap egy fej az ég, és aztán mennek ott aludni, hosszú lábak felhúzott.

- Igen - mondta a szöcske. - Ez több, mint az igazság. Csillag - a nagy virágok. Alszanak az égen, pursing hosszú lábait.

22. Egyszer volt egy dal

Egyszer volt egy dal a világon. Ahol jön ez? Mi a különbség. Hol volt a vidám piros paradicsom ágyon édeskömény? És miért Seele Noi prezelenoy növő fa rózsaszínes-barna kúp? És milyen ravasz róka járja körül a karácsonyfát? Általában, ha nem a paradicsom? Azt ne kérdezd, mert tudja: nem lehet a fényében a piros, zöld, rózsaszín, piros paradicsom, a róka, a kúpokat, fenyők lenne zavaros és unalmas. És nem lenne szórakoztató. Ez a dal volt örülök, hogy van ez. Elvégre ez csak ezt az egészet - amit szomorúság megolvad és az unalom jogging fut. Egy dal a bánattól - nem, nem. „De ez is rögzíthető - úgy döntött, hogy vicces dal - csak e o f ember nem hallja, amit már van. És énekelni valakinek énekelni a színes hangulat, és megtudja rólam. És boldog legyen.

Song repült át a virág mező. Az út mellett - az autó. Hozta a városban anya, apa. És egy lánya. Én gyűjtött énekelni egy dalt és piros paradicsom és a zöld fa, és hogy jobban kiderült, integetett szárnya - láthatatlan, átlátszó, színes szárnyakkal.
- Ó, - kiáltott fel I. anyám, - szél, gyors autó! Meglepett dal - félénk anya mit. És repült a város. Repültem, látszott, hogy ki énekli magát - adni. Itt ül egy padon a parkban nagyapa. Ült dal vissza a padon, csak abban az esetben, ha a szárnyak hajtva óvatosan. Csak össze énekelni, nagypapa felsóhajtott:

- Nos, orrdugulás ma. Még ha a szél. Hazamegyek, a ventilátor be van kapcsolva. És eltűnt. Song lobogott a kerítésen, vajon - a következő lépés. mit kell tenni, hogy az emberek hallották, hallottuk a jó hangulat, IL. Azt gondolta, gondolta, és véletlenül énekelte az összes dolgot, amit tud.

- Azt szeretném, ha egy dalt. És vidám piros paradicsom és zöld karácsonyfa rózsaszín rügyek tetszik. És különösen a vörös róka - azt. Valószínűleg, tetszik nekem. Song látta mellett egy macska a kerítésen. A vörös hajú, egy bozontos farok.
- Köszönöm, nagyon örülök, hogy jól hallotta. Cat nyugodtan folytatta:
- És a szerelem dallama. És van szép szárnya.
- Wings - kivédeni a dalt, és boldogan integetett láthatatlan csillogó krylyami.- De a tündérszárnyakat csak látni a szél, lombhullás és karácsonyi hópehely. és te.
- És én - vörös macska óvatosan megszakítva a dalt, és ment át a kerítésen - I - egy macska. És nekünk, a macskák - sárga szeme elkerekedett, és megfagyott - parancsolta élni, hogy a szél a nép között, lombhullás és karácsonyi hópehely. Halljuk a nem hallható, és látni a láthatatlan. Nélkülünk, az emberek rossz.
- És anélkül, nélkülem - mondta pesenka.- De nem tudom, hogyan.
- Tudom, hogy nem tudom -, a macska leállt -, mert szeretlek, és megállapította. Te egy nagyon jó dal, csak minden rossz csinál. Az emberek még nem hallott még.
Vörös macska ugrott a kerítésen, anélkül, befejező, és lassan lement a terep, meghívja egy dalt magát.
- Mindaddig, amíg a „mi” - Song fokozatosan jött le a kerítést.
- Viszlát, - a macska ment gyorsabban - nem volt jelen.
- Ki az? Ki?
- Az emberek emberek.
Üzleti vörös macska hozta a dalt ki a parkban, egy zajos forgalmas utcán.
- Vigyázat! - Ne Zaden ona.- figyelmeztetett senkit szárnyait. Még nem.
Song hallgatta csendesen súlyos gyömbér macska. fordultak az utca csendes, aztán még egy, és végül, amikor a nap lenyugodott, megjelent egy kis sikátorban a ház közelében, körülvéve öreg hársfák A ragyogó napsütéses utcán.






- itt lakik, - suttogta a macska, - a fő rendező a színház gyermek dalok.
A macska felmászott mész és rendezik az ága, amely közelebb az ablakhoz. Következő dal.
- 0-o-ó - csalódott kézzel pesenka.- Ez komoly ember tud énekelni én móka? Meleg vagyok!
- Nem, - macska halkan felnevetett, - nem. Nem tudja, hogyan kell énekelni. De ez nem számít. Holnap, az első, ez volt az első sugár a nap akkor énekeld minden ének a kerítésen a parkban.
- És, hogy a rendező fogja érteni a piros paradicsomból között nőttem fel, zöld kapor? Bizonyára a rendező látta, csak paradicsom saláta.
Boldog színes dal fáradt és kezdett mérges. A macska tudta, érezte, és óvatosan megállította:
- Te egy jó dal, de az emberek ismerik a rossz. Ne rohanjon, hogy mérges. És mégis, ha volt egy vörös macska sárga szemek. Magányos volt, a dal az éjszakai városban.

Hát nem egyértelműen megmondani?

A dal az ablakpárkányon csak felsóhajtott.
De az énekes és zeneszerző. Vezető ismét gondosan elmagyarázta mindent, mindent. Nem értették. Először. De nyilvánvaló volt, hogy a hangulat mind a négy lett jobb és jobb. Lehet, hogy elkapta, úgy érezte, a hangulat dal - még akkor is, vidám hangulatban. Talán igen. Csak a dal nem érti ezt. Ő nagyon megsértődött a színes saláta.
Csendes és szomorú dal leesett az ablakpárkányról a legalsó ága a régi hársfa megzörrent szárnyak elégedetlen. Hirtelen egy ismerős nyugodt hangon:
- A szárnyak a nem ragyogás elhalványult. És te nagyon csendes, vidám dal. Hogy érti ezt?
Természetesen ez a vörös macska egy bozontos farok. Ül a hársfa, ahogy nézi a dalt. És a dal fordul.
- Nem vagyok meleg, dühös vagyok. És mivel szárnyak halvány, fáradt vagyok, hogy haszontalan. És te, a macska, én csalódtam. Az igazgató nem érti.
- Szánjon rá időt, - egy macska nevetés - a rendezők ne aggódj. Voltam vele. Dolgozom, de nem tudom. A fáradt, mert türelmetlen. Figyelj rám újra. Fly a területen, a legtöbb, virága.
Ismét nincs vörös macska sárga szemek.
Sóhajtok dal, de még mindig repült be a mezőbe.
Ismét az esti órákban. Piros napsugarak majdnem búcsúzott virággal. És akkor - ó, milyen dühös dal - volt a tegnapi autó anyjával, apa és lánya.
„Akkor nem énekelni őket” - gondolta a dalt.
De hirtelen felderült szárnyait: énekelt az egész gép. Sang vevő apa énekelt, énekelt anya, és természetesen, éneklés lánya. Énekelt egy dalt!
Vicces dal már elfelejtette, hogy szégyenlős anya bántsa tegnap. Ő is észrevétlenül anya javasolt szavak.
Töltöttem dalt énekel gép. Nevetett a szerencsétlen paradicsom mosoly fa rózsaszín bimbó, kacsintott hitryuschie róka és repült aludni ezen a területen.
Minden rendben volt, csak egy kicsit szégyellem, hogy nem hisz a gyömbér macska, az egyik, hogy megbízik a szél, hulló levelek, Karácsony hópehely.

Azért jöttem, hogy a barátnőm,

És mi játszott vele,

És egy játék hirtelen vett egy divatos lány

Szakadó esőben, és nincs hézag.

Elveszett valahol a nyáron.

Őszi séta száguld ősz

Wind juhar levelek csökkent.

Új szőnyeg tiporják

Sárga - rózsaszín - juhar.

sajttorta
Régi úgy döntött, hogy sütni egy sajttorta.
Tettem a tésztát, így a kemence elöntött.
Régi úgy döntött, hogy sütni egy sajttorta,
És mennyit kell lennie - teljesen megfeledkezett.
Két dolog - az ő unokája,
Két dolog - a nagyapja,
Két dolog - Tanya,
Kislány szomszéd.
Azt hittem, így gondoltam eltévedt,
A kályha felmelegszik valami teljesen!
Segíts egy öreg hölgy számolni sajttorta.
Kudryavtseva

2. játékok, gyakorolja a fejlesztési mentális folyamatok

Mi a vonat a figyelmet, megfigyelés.

Game „hogy kifejezze az a vers”

(Költészet legyen a természet a plot)

Itt zaychiha balra

És Medvegyev beszél

„Ez szégyen a régi szamárbőgés

A zene tanár bemutatja az első egyszerű, majd bonyolultabb mozgásokat, hogy a gyerekek meg kell ismételni a javasolt sorrendben. Ezt követően mozgásokat lehet kérni és a tanulók.

Az irodai székek vannak elrendezve a véletlenszerű sorrendben. Vezényel (tanár) mutatja az utat, majd a gyerekek felváltva, csukott szemmel, függetlenül megy ez

Felszerelt játékboltban, az eladó van kiválasztva, a többi viszont választhat játékszer, csukott szemmel, leírni. Ha az eladó tudta bármilyen adott játék, akkor adja meg, ha pedig nem, akkor a többi gyerekek segítségével az ügyfél több világosan írja le a játékot. Akkor üzlet zárva van, és az eladó, hogy cserélje ki az őr jön. Emlékszik a játékon, a hely és elalszik. Ekkor a boltban sunyi tolvaj, elveszi egy (vagy kettő), és elrejti játék.

Watchman felébred, és megpróbálja meghatározni a játékok nem. Ha találgatások, majd

Játék a helyére, és az őr válik

A játék „Living Pictures”

A vezető megtanulja, hogyan kell ülni, és a gyerekek az ajtón. Ekkor minden átültetett. A vezető belép átültetések és minden a helyén. A következő alkalommal a gyerekek bizonyos változtatások ruházat, például kioldotta cipőfűző gombolta, vagy vonja vissza, stb Meg lehet változtatni a testtartás, az arckifejezés.

Game „Emlékezz a testtartás”

A parancs a tanár a gyerekeknek, hogy különböző pózok, akkor a hangok vidám zene, gyermek tánc, mozogni a szobában szabadon, de itt a zene elhal, a gyerekek gyorsan visszatért a helyére, és az a kiinduló helyzetbe. A játék ismétlődik.

A játék „Color szava”

Tanár gyerekekkel egyetértenek abban, hogy bármilyen kártya bármilyen módon meg fogja találni, például:

- piros - bye;

Gyermekek megjegyeznünk, akkor a tanár mutatja kártyák, mint a gyerekek hívják szó. Lehet követni minden szavát néhány gesztus, mozgás, például:

- viszlát - hátat;

- Kérjük - tapsolj.

A játék „Találd meg a tárgyat.”

A gyönyörűen díszített doboz tartalmaz egy objektumot (akkor kanál, fésű, üveg, kulcs, stb ...). Egy gyermek óvatosan néz a dobozba, figyelembe véve a téma (úgy, hogy nem volt látható, hogy mások). A többi gyerek, kérdéseket, meg kell kitalálni, hogy mi van a dobozban. A fordításhoz kérdésekre adhat támogatást ( „Mit kérjek?”): Méret, szín, forma, hogy van-e olyan rész, amelynek részét képezi az anyag, amelyből készült, amit szánták.

Kapcsolódó dokumentumok:

irányítása az oktatási intézmények. "Metodicheskiematerialypredshkolnoypodgotovkideteypoprogramme" Mojmír. " D-53 "Information - módszertani támogatást óvodai tanárképzés." D-54 Slides.

iránymutatások a foglalkoztatási szerkezet foglalkozás. MoiMir „14.10. 7 My családi album” I MoiMir”. Predshkolnoypodgotovkidetey párhuzamosan vizsgálatokat más szakemberek. A program. A gyerekek jól orientált anyag.

Módszertani karbantartása a fő program megfelel a listát módszertani kiadványok által ajánlott oktatási minisztérium. Hétvégi popredshkolnoypodgotovkedetey 5.5 -. anyagokat fejleszteni a gyermekek érdeklődését az őket körülvevő világot.




Kapcsolódó cikkek