17. fejezet - fogadja az elkövetkező nap

- Hanse beleszeretett! Hanse beleszeretett!

Luke elindult a fal mentén, az új táncterem, próbál maradni hallótávolságon belül, de távol a ököllel az ő tizenhét testvérek. Tánc gyorsan mozgott alatt a hangok a hegedű, bemutatva egymásnak vicces, pamut ruhák és világos vadászat ing. Poros csizma ketyeg pontos ritmusban a fa padló, kezét hangosan tapsolt a zene.

Genevieve válla fölött Luke, aki egy boldog mosollyal ingadozik az oldalon. Boy minden alkalmat megragadott, hogy ugratni Hanse, de nem így minden rosszindulat nélkül. Ugyanakkor, Luke megpróbálta kiválasztani azokat a pillanatokat, amikor a testvére volt túl elfoglalt ahhoz kiállni magukért.

- Azt hiszem, Luke jogok - Genevieve mondta férjének, miközben elindultak körbe táncolni. - Hanse egyértelműen szenvedélyes Jane Carstairst.

- Fogadok, hogy viszonozzák neki.

- És miért nem? - kérdezte Genevieve. - Hanse rohadt jó ez a sapka, barna haja és csillogó kék szemét. Amikor a fia pedig a jó hangulat, ez csak lehet obvorozhitelen.

- Igen, de miért a lányok a falu Hansen úgy döntött, egy lánya a pap?

- Rourke, mit beszél?

- Csak nem gondolja, sokat modor Man. Úgy látszik, az én oktatás nem megy neki a jövőben.

Ő megszorította a felesége kezét, észrevette, hogy Hansen és Jane kisurrant az ajtón, egy csendes nyári estén.

Hanse megborzongott, amikor meghallotta a háta mögött a szokásos gúnyolódásaikat Luke.

- A fenébe ezt a buzi - morogta. - balabolov mint egy harang nyakába egy szamár. Majd én megmutatom neki, amikor találkozunk otthon.

- Hanse - Jane sóhajtott. - Esküdj lehetetlen. Nevetett, és kezét a vállára, tudva, hogy Jane nem lehet dühös sokáig.

- Hallottam már.

- Nem árt, ha hallgat a szavamra.

- Ugyan már, Jane, nem indul el. Van elég Rebecca. Esküszöm, a húgom kuss az övet, még apád imák és zsoltárok.

- Mellesleg, én még nem láttalak a templomban - emlékeztette.

Hanse közömbösen legyintett:

- És nem valószínű, látni fogja.

- Apropó, apám azt mondta, hogy maradjon távol tőled. Azt mondja, te vad és neveletlen és vodishsya Harper.

- És ez így van, drágám. De ... - húzta magához, mosolygó szelíd sóhajt a meglepetés és az öröm. - De ez az, amit szeretsz engem, nem igaz?

Hanse odahajolt szép arc, ajka keresek ajka Jane. Ő, mint mindig, egy kicsit posoprotivlyatsya, de aztán elernyedt a karjaiban. Hanse szája az ő, és az ujjai elcsúszott a már érett teste Jane. A fiatal férfi megmerevedett, érezte az ismerős izgalom a vérben.

- Jane - mondta. - Ó, drágám ...

Hanse tudott nők sokkal több, mint a legtöbb srác az ő korában, de már szerzett tapasztalatot a lányok a kocsmában. pap leánya volt más, egy tisztességes, tiszta és friss, mint egy oldalt egy új Bibliát.

Hanse akarta először olvassa el ezt az oldalt, így már több hónapos udvarlás Jane.

Lélegzet-visszafojtva, a fiatalember kezét között testüket, amíg az ujjai megérintették a mellét. Még sosem viselkedett így bátran Jane, de azon az estén, tele van a zene a tücskök, az illat lonc és a virágzó babér, minden egyszerűnek tűnt, nagyon egyszerű. Kézi Hanse csúszott tovább az míder ruha és selymes hő leánykori bőr újult erővel felkeltette benne egy belső tűz. Az biztos, hogy ma az övé, biztos, hogy ...

Hirtelen Jane pihent mindkét kezét a mellkas Hanse és erővel, megdöbbentő egy ilyen törékeny lány, így ellökte magától, majdnem elesett.

- Hogy mersz, Hanse Eder? - kiáltotta, amely a kezét égő a megaláztatás arcán.

Depressziós kielégítetlen vágy Hanse fordult a fejét. Ránézett zavart.

- Nyugodj meg, Jane, én csak ...

- Tudom, hogy mit akar - Jane tovább dühöng, karjait, mintha védekezni belőle.

- De mi a baj ezzel? Elvégre te vagy a lány, ugye?

- Volt - mondta Jane pursing ajkát. - De már nem, Hanse. Te - csak egy férfi. Apa mindig azt mondta, hogy nem a gőz, és igaza volt.

- Hagyj békén, Hanse! Ide azok SÉTA szobalányok Richmond! Te egészen méltó közülük.

Ezekkel a szavakkal repült ki ki olyan dolgok, felhő pamutvászon batiszt és alsó szoknya. Hanse, Thunderstruck, figyelte, ahogy Jane habozott előtt a táncparketten, aztán a karját Peter Hinton és elment vele.

A fiú megdermedt, hirtelen hallottam nagyon közel vidám, gúnyos nevetés. Ki az árnyékból jött Nel Wingfield.

- Szegény Hanse - rekedt búgta. - Attól tartok, még mindig van egy csomó tanulni foglalkozó lányok.

- Elnézést, Miss Wingfield ..

Hansen megpróbálta átcsúszhat egy nőt, de ő megtiltotta az utat, és kinyújtotta a kis ezüst üveg whisky.

- Emlékszel az íze - mondta Nel, mosolyogva figyelte, ahogy a fiatalember arcán kifejezést. - És soha nem akar kukorica vodka, vagy almabor egyszerű.

Hansen egy kortyot, és visszamosolygott.

Őszintén szólva, Nel volt elég egy csinos nő. Igaz, ez nem egy lány, hanem egy erős gyönyörű test és az ajkak, amely úgy tűnt, hogy képes lenyelni egy ember egész.

Amikor Nel Hanse vezetett el a táncparketten a házat, tudta, hogy ez az éjszaka megpróbálja nem csak az íze whisky. Hansen nem gondolt Jane Carstairst.

- Luther! - Genevieve sietve elindult a mólón, ami régi barátja volt kirakodás az uszály. - Ön még nem találkoztak Richmond Hanse? Uram, már majdnem egy éve nem jött haza.

Luther Quaid vette a nő karját, és elvezette félre. A kereskedelem rakpart átnyújtotta terjedelmes csomagot.

- A kukorica ára ment fel újra. meggazdagodni gyorsan.

Vállat vont, és Genevieve vette a pénzét.

- Van, és így már csak annyit kell. Izrael azonban kezd bekapcsolódni a tudományban. Ha felnő, akkor Rourke fog küldeni neki, hogy tanulmányozza a Williamsburg - nézett rá már elválasztott a rabszolgamunka a kezét: az utóbbi időben ez volt a fő eszköze a tollat. - Néha azt is hiszem, hogy túl sok. Vannak napok, amikor Rourke csak üldögél, és nézte, ahogy a virágzó gazdaság. Egy érzés, hogy nem vagyunk többé szükség - Genevieve összeráncolta a homlokát. - Apropó, még nem válaszolt a kérdésemre Hansen.

Luther bólintott, és dörzsölte kezét a hüvely gyapjúinget.

- Láttam. Él egy penzió a Marshall Street, egy viszonylag tisztességes helyen. És a munka tisztességes: Horace van Retforda.

- tagja a törvényhozó testület?

Luther ismét bólintott:

- Ha jól értem, Hanse végez különböző feladatokat, szétszedni levelezést és minden ilyesmi.

- De miért nem szóltál róla rögtön?

Genevieve ajkát:

Luther kotorászott a lábát a földre, és érezte, határozottan zavarban.

- Nézd, Genevieve, talán nem kellene ...

- A múlt héten, Whitney ültetvény tizennégy szökött rabszolgák. Ebből az alkalomból, megkérdőjelezték Calvin Greenleaf és Hanse, és félek, nagyon súlyosan.

Genevieve nem lepett ez a hír. Soha nem bántam, hogy a Hanse tanított gyűlölni rabszolgaság. Azonban, ő akarta, hogy Calvin testmozgás rendkívül körültekintően foglalkozik a meglévő rendszert. Szemenkénti körül Richmond nem fogják különösebben ünnepélyes fekete lázadó és gyorsan lógott kifogásolható.

A következő napon, Genevieve Rourke összegyűltek Richmond, küzd, hogy felszámolja a megközelíthetőek a megmagyarázhatatlan rossz előérzet. Mindketten tudták, hogy az utazás hiábavalók: Hanse - nem a gazdálkodó, és nem valószínű, hogy képes lesz rávenni, hogy változtatni az életmódján.

- Te jó ég! - Hirtelen elakadt a lélegzete, szorongatva Rourke.

- Mi az, Jenny?

Genevieve félénken férjére nézett, és érezte, az öröm virágzó szíve. Mi ez mindegy hülye nem tanult olyan ismerős neki egyszer tüneteket.

- Miért, terhes vagyok! - Genevieve nevetett, kapaszkodott a mellkasán Rourke.

Hirtelen söpört rég elfeledett értelemben a béke, ami a bevezetés a komor ösztön felébredt egy kicsit később.

Felépült a meglepetés, Rourke tett felesége karjaiban, kavarogtak körülötte, nevetve boldog nevetés.

- Ez rendben van, Genevieve, kedvesem - mondta, gondosan lesütve a földre. - Ez nagyszerű! Itt az ideje a házunkban a jövőben újra babát.

Abban Genevieve pillanatra lélegzet attól a husky, aki hallotta a hangjában. Halál Matilda megsértette a folyamatos áramlását az életüket, még mindig lebeg őket, mint egy kicsi, de egy sötét felhő. Még az új baba nem csökkenti a keserűség, a veszteség, de ez adott reményt és hitet egy boldog jövőt.

Rourke megcsókolta Genevieve:

- Biztos vagyok benne, ez a hír lesz ragadtatva Hanse. Legyen óvatos. Majd hamarosan visszatér.

Genevieve Reméltem, hogy most, hogy már mindent tisztáztuk, akkor megnyugszik, de ez nem történt meg. Távozása után ő Rourke ismét söpört dermesztő érzés, szorongás, amit nem tudott megérteni vagy megmagyarázni.

- Te, mint Bálám szamarát, Becky - mondta dühösen Luke emelése csak levágott tölgy bár és prilazhivaya azt a kerítést. - Tedd az átkozott ugyanazt a könyvet, és segítsen nekem!

Az alsó soraiban a kerítés sötét volt, és már elkezdett rohadni, ezért Luke úgy döntött, hogy egy új kerítés készült friss, fény táblák.

- Ez Isten könyve, és te beszélsz róla, mint egy ateista.

- Igen, ez, - beleegyezett, hogy Luke -, de ez nem segít, hogy rögzítse a kerítésen. Raise'd jobb a másik végén a bárban.

A lány felsóhajtott, és zsebre kötény kis térfogatra piros bőr. A Biblia és egy kis fa medve, forgó, egy bottal, ő adta Rourke tizedik születésnapját. Rebecca féltve őket, mert az apja tisztelt majdnem olyan féltékenyen, mint Isten.

- Nem értem, hogy miért csináljuk - a lány motyogott. - Apuci kerítés még mindig elég jó.

- És akkor jobb lesz - magabiztosan kijelentette Luc, csak prilazhivaya bár a kívánt helyre. - Szeretném befejezni mindent apa visszatérése Richmond -, hogy neki meglepetést.

Dolgoztak csendben egy darabig. Annak tizenegy év, Luke egy magas, jó fiú. Ő volt a szenvedélye mindenféle újítások és találmányok, így jól, vajon hogyan és mit kell bütyköl. Rebecca volt, egy évvel fiatalabb, de nem kevésbé keményen dolgozó, noha nyilvánvalóan előnyös a napi munka a gazdaságban, a Biblia olvasása és az ének zsoltárokat. Tíz éve nőtte elég erős lány, egy nagy sokk a vörös, göndör, rakoncátlan haja teljesen, ami nem akar ülni a motorháztető alatt, ahol makacsul újratöltésre.

megszokásból, Rebecca dúdolni kezdett a vers Watts, míg a kezelése mutatják testvére a nyelvet. Luke úgy tett, mintha alig tolerálja ő énekel, és megpróbálta csapott egy nagy fakalapács centiméterrel elkerülte a kaput.

- Jó, jó - hirtelen jött mögöttük, rekedt hangon. - Ti ketten egy nagyon szép pár.

Luke letette a kalapácsot, és levette a kalapját, azt mondta komolyan:

- Jó napot, Miss Wingfield.

A fiú tudta, hogy kevés a nő, a másik végén a falu. Azt mondták, hogy a háború alatt szimpatizált a toryk, és hogy az emberek, akik kisasszony Wingfield bérelt dolgozni a gazdaságban, köztük a híres testvér Harper nem különbözött a jó viselkedés.

Ellentétben a szülők, Luke sejtette miért Hanse bal Densez Meadow tavaly tavasszal. Aztán meglepte az egész falu, így Jane Carstairsnek előestéjén az állítólagos esküvő. Egy Luke ismert volt akkoriban Hansen kapcsolatot kisasszony Wingfield. Elrejti azt, ment gyalog lovát nem látta közelében haza, de Luke lefeküdt Hansen ugyanabban a szobában minden este elkapta a szaga whisky és erős virágos parfüm. Emellett visszatérő becsípett testvér gyakran motyogott álmában nevét úrnője.

Hanse váratlanul leesett mindent, és távozott. Luke úgy gondolta, hogy ilyen módon a testvére úgy döntött, hogy véget kommunikáció egy nőt éves kor felett godivsheysya, hogy az anyja.

Őszintén szólva, soha nem szerette Luke Nel Wingfield: sem neki idegen akcentussal, vagy egy felhő a sárga haja körül is fényesen festett arc vagy kimondatlan, de nyilvánvaló ellenségeskedés közte és az anyja, sem, hogy ez a nő nézett Hanse.

Kisasszony Wingfield Soha ne szociális hívást. Úgy tűnt vele hamis mosolyt, és rekedt hangon csak akkor, amikor szükség volt semmi.

- Segíthetek, asszonyom? - kérdezte Luke szárazon.

- Reméltem, hogy az apád lehetne segíteni. Az egyik néger elmenekült két hónappal ezelőtt, és három alkalmazottja volt beteg a malária. Azt kell, hogy a mólón kukorica.

- Pope nem - mondta Rebecca ajkú rosszallását.

Mindenki tudta, hogy a kukorica, Miss Wingfield vált whisky, állítólag a legjobb minőségű, de mégis, a whisky. Rebecca kihúzta a zsebéből a medve, és elkezdett idegesen húzni a kezét.

Nel aggódva felsóhajtott:

- Nem tudom, hogy most mit kell tennie?

Úgy nézett Luke mintha észre őt először. Váratlanul olyan zöld, mint a levelek a fényes nap, a fiú szemét, és sugárzó vörös haját.

- Ugye tiszteletére az apja - kézzel Nel őszintén megcsodálta szeplős arca Luke, aztán biccentett Rebecca. - És te is, az apa a színek, de te, mint egy anya.

Rebecca mély lélegzetet vett:

Tudta, hogy a szájban Nel ezek a szavak nem bók Miss Wingfield gyűlölte az anyjuk.

- Nos, menjünk - mondta röviden Nel. - Meg kell végezni a munkát.

- Elnézést, asszonyom - udvariasan, de határozottan válaszolt Luke. - Még nem végeztünk itt.

Kisasszony Wingfield felegyenesedett, szeme villog dühösen. Ránézett a náddal fedett folyó és mászni a hegyi rét és nem vette észre senkit a közelben, húzta Rebecca kezét.

- Ugyanolyan rossz modor, mint a szüleid - nő fakadt.

- Hagyd - remegés alig elfojtott düh, kimondott lágyan, Luke. - Hagyja a húgom egyedül.

Reed kissé szétnyílt, és ki jött ki a háromszög, rézszínű arcát. Néhány másodperc indián szorosan figyeli a trió a tetején, aztán a vékony ajka mosolyra húzódott.

- Tizenhárom évvel Mezek - suttogta társa. - Tizenhárom évvel kerestem őt, és végül találtam.

Második indián fejét rázta; tollak díszítik, megérintette azt a nád.

- Ez nem a katonák, Black Bear.

- Tudom, de azt találtuk, hogy a nő és a gyerekek. Az ilyen haj, mint a tűz a tűz, láttam csak egyszer van az életben - Indian összehúzta a szemét, és jó vicsorgott kajánul: - Ez még jobb, mint gondoltam. Megfogadtam, hogy megbosszulja Rourke Eder meggyilkolásáért apja és testvére, és ők voltak a katonák, Mezek.

Black Bear nézett vissza a parton: a nő valami szidtam gyerek, aki ránézett explicit hívást.

- A fehér ember értékeli a családja mindenek felett. Íme a családja, és legyen a fedélzeten - bólintott a nő felé, hadonászva elkeseredetten. - Mivel nehéz megbirkózni a srác. Majd megöli a fiút, és elveszi a nők.

- Csak meg kell sietni, Black Bear - figyelmeztetett Mezek. - Népünk régen nem ment eddig a területére a fehér.

- Rendben. Ma meglepni őket újra.

A tolvajok csendben elkezdett felkészülni a támadás. Húzza ki a kenu hosszú kötelet nyersbőr, az indiánok tette Lasso, majd megragadta akut Szélezett kések és tomahawks és dühös kiáltások kirohant a csapda.

Kapcsolódó cikkek